Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Prepoznajte mi ovo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Prepoznajte mi ovo

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4748495051 243>
Korisnik
Poruka
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2010 u 16:17
Ovo imam ispred ureda, moje boje, trajnica, cvijet traje već 20-tak dana, lijepo se širi, vani u vazi podnjelo je sve ove zime. Što je ovo:
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2010 u 18:35
Originalno poslano od člana Medvjed34 Medvjed34 napisao:


Objavio sam ovo i u ''moj vrt u slikama'' ali ipak je ovo bolje mjesto za otkrivanje naziva. Navodno je penjačica, trajnica, brzo raste i cvate žutim cvjetićima... Unaprijed zahvalan. Kad procvate ponavljam, ako nitko ne prepozna ovako mladu biljku.



meni liči na ovo moje i cvate roza al mora prezimiti unutra,neznam kak se zove sory ,možda netko drugi zna ja ti nisam baš sa nazivima, i da raste jako brzo kod mene je "viseća imam je u tegli, preko zime malo opustoši al potjera nove






sutra je novi dan
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2010 u 01:36
Ova biljka preovladava među travom, znali netko je li to paprat i smijeli se koristiti za malč.Embarrassed

Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2010 u 13:22
Evo i mene da pitam upomoć....
dali netko zna kaj je ovo:
Pretpostavljam da je neka vrsta singonije... ali


Ova druga nemam pojma dali je neka vrsta marante, cordiline ili aglaoneme?


I još jedan cvijetek koji stvarno nemam pojma di bi ga svrstao....:


unaprijed hvala na pomoći Wink

Pročešljao net pa ovaj zadnji bi mogao biti i Philodendron 'Imperial Red'
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2010 u 19:58
Brbe - druga slika - aglaonema
Na vrh
Massha View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Massha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 18:22
Ajmo znalci!
Kad sam pitala zenu u konzumovoj cvjecarni sto je ovo,ona kaze loncanice mix,ha ha!pa kao da ne znam i ja citat deklaraciju..onda je pocela petljat da je to neka vrsta paprati..
Lijepa tegla i od običnog korova može napraviti profinjeni cvijetak..
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 19:03
Originalno poslano od člana hoya hoya napisao:

Ovo imam ispred ureda, moje boje, trajnica, cvijet traje već 20-tak dana, lijepo se širi, vani u vazi podnjelo je sve ove zime. Što je ovo:


Hoya,moja mama ima ove cvjetiće u raznim bojama.Ima ih u bijelo,rozoj i ljubičastoj boji.Ona veli da su to margatice.Tako je pisalo na kesici sa sjemenkama,kada ih je kupila prije par godina.Sad su to veliki grmovi,koji se sami rasijavaju.Kod nas ova biljka ne opstaje preko zime,na kontinetu.Ali kod nje svake godine niknu nove iz sjemenki koje se rasipaju okolo..Meni nikada nisu uspijele do sad!Donosila sam i sjeme i rasad od nje,ali neće i neće...Inače su jako zahvalne i nezahtijevne biljke..
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 22:41
Joj alisa danima ih gledam i divim se. A danas sam čak i kupila takve dvije, a ime još tražim!
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2010 u 17:15
Hoya ja sam ih našla pod nazivom margarite na net-u.Margarita ima raznih vrsta,vjerovatno je ovo jedna od njih.Jako su lijepe,slažem se,posebno kada se sade u grmovima.Kod moje mame izgleda fenomenalno,ali mene neće i neće.Jednom mi je dala punu kesicu sjemenki(onu od zamrzivača od 3l)i ništa mi niklo nije.Sjeme im je slično gajlardijinom..Kod mame su u sunčanoj gredici.Cijeli dan ih prži sunce ali je zemlja rastresita i dobra..Možda kod mene i neće jer mi je zemlja loša..Confused
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2010 u 12:11
Evo alisa našla sam na netu: Aster alpinus ! Sad idem proučiti dalje!
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2010 u 12:21
Super!Sad joj znamo pravo ime i prezime..LOL
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2010 u 20:14
massha ovaj tvoj cvijet jeste paprat - nisam sigurna pogledaj pod asplenium nidus 
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2010 u 22:21
Kako se zova ova biljka, znam samo da je kućna


Na vrh
Massha View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Massha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2010 u 23:36
lana2,ali asplenium ima siroke trakaste listove,ko banana..
Vidjela sam skoro istu ovakvu pod davalia,pa sam jos zbunjenija nego prije..
Lijepa tegla i od običnog korova može napraviti profinjeni cvijetak..
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2010 u 12:06
 Je li ovo borovica? Ako ne, kako se zove?

Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2010 u 22:02
Molim vas da li netko zna što je ovo ?


Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2010 u 21:29
Ivna to je lychnis chalcedonica
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2010 u 21:38
Hvala tropi, saznala sam jučer ali nisam stigla napisati Embarrassed! Zanimljiva biljčica i prekrasna boja cvijeta Smile.
Na vrh
tanjica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 235
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanjica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2010 u 22:14
danas sam otrgnula grančicu ove penjačice međutim nisam sigurna što je jer još nije procvala ..ja ciljam na gliciniju ..tekoma znam da nije jer je imam i nema ovakve listiće ..i znam da sam off ali ako mi netko može reći kako da je razmnožim?!Da samo grančicu zapiknem u zemlju ili kako drugačije?


Na vrh
springy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje springy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2010 u 19:46
Tanjice ja mislim da je to glicinija, a ako je, znam nekog tko ju je uspješno razmnožio tako da je posadio mahunu koja ostane nakon cvjetanja. Ja osobno nisam nikad probala tako da ti ne mogu pričat o svom iskustvu.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4748495051 243>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.