Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Afričke ljubičice - Saintpaulia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Afričke ljubičice - Saintpaulia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4748495051 82>
Korisnik
Poruka
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2013 u 22:07
Dobro, pa to je super kad ti tako lijepo uspijevaju u toj zemlji. Ne mijenjaj nista! Koliko je trebalo onoj tvojoj sa prethodne slike (otkako si zapelcala maticni list) da izbije iz zemlje prvi listic? Ona mala cakana sto je procvjetala? Ja imam svoju prvu ozbiljnu druzinu koja je tek prije sedam dana zabodena u zemlju, pa vec sijedim Ermm Ko ce docekati dva mjeseca, ludilo.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2013 u 17:44
Od pelcanja do prvih listića je tebalo proći oko tri mjeseca. Ja sam to radila u proljeće, a to je najpogodnije vrijeme. Ovi koje sam stavila u drugoj turi još nemaju listića (nisam zapisala kada sam ih zapelcala) no izgledaju zdravo pa se sigurno nešto pozitivno odvija pod zemljom! Više im ne treba potpora da bi stajali pa se korijen sigurno razvija... Big smile polako ali sigurno... moraš se naoružati strpljenjem... druge nema!
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2013 u 22:08
Blago tebi kad imas zivaca Smile Probacu i ja ne zavirivati puno. Kad covjek nista ne iscekuje, mjeseci lete a sad mi je vrijeme stalo. Bar je za utjehu sto kad izbije par listica, pocnu se brzo gomilat, bar sam tako cula.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2013 u 23:15
Originalno poslano od člana kacunak kacunak napisao:

Molim odgovor ako je neko neko slicno probao, vi koji ste na moru. Donijela sam sitan pijesak s plaze, velicine rize, malo sitniji jos. Moze li se on pomijesati sa zemljom umjesto perlita, ipak ce mi malo rastresti zemlju? Kod mene je perlit naci, ravno dobiti na Bingu! Nina, ostali, S.O.S.!
Morski pijesak ili šljunak ti nikako nemože zamijeniti perlit, a da ćeš s tim slanim kamenčićima ubiti biljku, hoćeš!
 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2013 u 16:19
Originalno poslano od člana kacunak kacunak napisao:

Blago tebi kad imas zivaca Smile Probacu i ja ne zavirivati puno. Kad covjek nista ne iscekuje, mjeseci lete a sad mi je vrijeme stalo. Bar je za utjehu sto kad izbije par listica, pocnu se brzo gomilat, bar sam tako cula.
 
 
Joooj, nemoj zavirivati uopće! Moji su posađeni u male prozirne posudice pa sam naivno vjerovala da ću vidjeti korijenčiće no naravno da nisam vidjela ništa! Wacko  A kada listići krenu, onda narastu preko noći kako bi se reklo, to je točno...Wink  e onda kada se presade, opet "proizvodnja" stane na neko vrijeme... takva su barem moja iskustva!
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2013 u 09:03
Tako je, i kod mene dosta miruju nakon rasadjivanja. Mada po prvi put sadim i pelcere, i ne planiram ih rasadjivati nego kad im niknu njihovi listici samo presaditi kompletne biljkice u malo vece saksije, tacnije-samo im dodati zemlje a onu u kojoj su nikle ne raskopavati da ne ostetim korijen. Upravo zato da mi ne bi oslabile tako mlade i krepale, a i ne treba mi vise nego sto sam posadila. Desert rose, ova tema ti je super. Uskoro ce i tvoja jubilarna stranica smile55Bas si mi simpaticna.
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2013 u 09:09
Bebolina, hvala na iskrenoj sugestiji. Od svih vas sam toliko toga naucila. Veliki pozdrav i pisite svoja iskustva i slikajte a ja cu se potruditi da naucim stavljati slike pa da i vi vidite moje odrasle  Zljubicice. Imam ih 7. Za sada!
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2013 u 09:10
Zljubicice smile197
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2013 u 14:31
Originalno poslano od člana kacunak kacunak napisao:

  Desert rose, ova tema ti je super. Uskoro ce i tvoja jubilarna stranica smile55Bas si mi simpaticna.
 
...nije mi to baš previše jasno, i ja sam ovdje nova i učim se... ako te zanima baš moja tema, morati ćeš na povrtlarske stranice, tamo sam više doma! A za ovo drugo, smile76! Ništa ti ne brini, ovdje je ekipa uvijek spremna pomoći, "srediti" ćemo mi ljubičice, cvijetati će one nama skoro pa stalno! LOL LOL LOL
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2013 u 21:39
Boze, ja sam ubijedjena da si ti otvorila temu o ljubicicama. Nista, greska! Nisam previse obratila paznju. Pozdrav
Na vrh
saintpaul View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Studeni 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje saintpaul Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2013 u 10:43
Evo malo mojih.. ne radi mi upload preko foruma pa evo sa photobucketa..

http://s1361.photobucket.com/user/africkaljubica/media/DSCN0306_zpsc082ca8a.jpg. -

http://s1361.photobucket.com/user/africkaljubica/media/DSCN0309_zps3c2da122.jpg. -

http://s1361.photobucket.com/user/africkaljubica/media/DSCN0308_zpsd92e8875.jpg. -
Na vrh
saintpaul View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Studeni 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje saintpaul Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2013 u 11:08
http://s1361.photobucket.com/user/africkaljubica/media/DSCN0313_zps4b63f532.jpg. -

http://s1361.photobucket.com/user/africkaljubica/media/DSCN0317_zps3f43f685.jpg. -

http://s1361.photobucket.com/user/africkaljubica/media/DSCN0318_zpsaa16bbe0.jpg. -
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2013 u 20:28
Saintpaul, ti si demantovala ono da ljubicice cvjetaju tek kad im je tijesna saksija! Bas mi se svidja sto su posadjene sa onim cvijetom, prave mu drustvo, jako interesantno! I odlicna ideja da se dobije jos prostora za nase ljubimice. Takodje, super je i ta staklena polica. Tu jos mjesta ima, mozes ih i dalje skupljati. Sve su prelijepe i odlicno cvjetaju.
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2013 u 22:46
Ili si demantovaO? Confused
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2013 u 07:51
Saintpaul, jako lijepe ljubicice!
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
saintpaul View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Studeni 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje saintpaul Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2013 u 09:33
Hvala vam Tongue muško sam Thumbs Up
Na vrh
Zizza View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 25 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zizza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2013 u 09:46
bok ljudofi, 

ja molim savjet...moja ljubica ..pisala sam o njoj, ali nikad stavila slike...ulgavnom nije više tako ogromna ko kad sam ju psominjala, jer je pojela svu zemlju i sad joj iz tegle već pomalo vire korjeni i vidi se trup iz kojeg rastu listovi... moje pitanje smijem li ju sad presaditi i ako da, kako :) ??? 
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2013 u 19:13
Zizza, presadjuj pothitno. Ja bi samo malo skratila korijenje makazama, ne bi cvrsti korijen rezala. Zna bit preveliki sok za biljku kad previse ceprkas korijen pa se sva biljka tuzno objesi vec sutra. Pokidala bih pet sest donjih listova i posadila u dublju saksiju onako sa sve njenom  zemljom, samo bih joj dodala zemlje odozgo i sa strana. A ti opet vidi sta Nina predlaze.
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 22:32
Pitanje za Saintpaulia: da li je ona mlada ljubicica desno sto nije u cvijetu (u onoj saksiji sa palmom) zapelcana skoro, tj. da li si je ti uzgojio iz lista? Bas mi je slatka! Ako jeste, koliko joj je otprilike trebalo da poraste toliko? Veliki pozdrav.
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 22:41
Ako je ono neka druga biljka a ne neka vrsta palme,imajte razumijevanja jer ja se ne kontam u to vece saksijsko cvijece! Svaki cvijet sa debljim i visokim stablom meni je palma ili drvo zivota smile195Inace, kako se zove taj cvijet? Bas je lijep. Jos cu i to poceti dovlaciti u kucu, MM ce me lansirat u kosmos...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4748495051 82>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,330 sekundi.