Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Živi kamen - Lithops
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Živi kamen - Lithops

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 10>
Korisnik
Poruka
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2012 u 14:18
Moj zivi kamen vise nije medju zivima.... ...vidim i u cvjecari uginuli,pa kontam ako su bas toliko osjetljivi,nisu onda za mene,pocetnika u kaktusarenju.Divicu se vasim lithopsima.
sutnja je zlato....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
cvijetićljubac View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 741
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvijetićljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2012 u 21:32
prekrasni su.... Hug
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2012 u 17:24
moja tri se drže zasada jedan najveći je počeo presvlačenje tj pukla mu je sredina i počela se razdvajati...baš me zanim ahoće li mi preživjeti do druge godine
Per aspera ad astra.



Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2012 u 12:29

Lithops - Euphorbia obesa
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2012 u 12:49
E pa to ćeš morati rasaditi lithopsi i euphorbie neće ići zajedno
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2012 u 12:56
Miss M. daj , molim te pojasni, naime, imam nekoliko litopsa pa reci ukratko kako s njima ? Znam da ima literature, ali ipak...
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2012 u 12:59
Znam Miss M. ali do tada će ipak proći nešto vremena. Ovako zajedno su mi fora.
Posađeni su pumicu (bims) koja je sama po sebi vrlo rastresita tako da je presađivanje šala mala, trenutak vremena.
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2012 u 14:21
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Miss M. daj , molim te pojasni, naime, imam nekoliko litopsa pa reci ukratko kako s njima ? Znam da ima literature, ali ipak...



Lithopsi trebaju jako malo 70% kvarcnog pijeska ostalo zemlja s krtičnjaka, Jako malo vode pogotovo kad se presvlače jer tad troše vlagu iz starih listova. Ništa posebno pa kak im bude.
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2012 u 14:23
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Znam Miss M. [IMG]smileys/smiley19.gif" align="middle" /> ali do tada će ipak proći nešto vremena. Ovako zajedno su mi fora.
Posađeni su pumicu (bims) koja je sama po sebi vrlo rastresita tako da je presađivanje šala mala, trenutak vremena. [IMG]smileys/smiley34.gif" align="middle" />
Nisam mislila na to euphorbie ipak traže nešto više vlage jer su sklone gubitku korijena u nedostatku vlage.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2012 u 14:46
Zalijevam ih ciljano, svaku biljku posebno. Pretpostavljam da ću se snaći.
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2012 u 15:18
Evo malo da se pohvalim :) (makar sam mogao i malo bolje poslikati)













i optica rubra :D



Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2012 u 15:28
ja ne vidim sliku.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2012 u 15:33
Nije jedna, više ih je. Probaj refresh?
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2012 u 16:08
Fino si se ponovio baš su slatki možda i ja nabavim još kojeg.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2012 u 16:31
ovo ja imam, ako mi potraju, nabavit ću još.


...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2012 u 16:55
Makni pleiospilos iz te tegle on baš ne voli prejako sunce a ni polijevanje po tijelu. To ti je ovaj desno veliki zeleni,
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2012 u 18:48
Yes, to sam danas skužila, maknut ću ga, onda mi ostaje prazno mjesto, dakle moram nabaviti još. Ajde , pliz, pogledaj temu "slike kaktusa i njihova imena " imam nešto što je slično ovome, ili ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2012 u 13:45
Sad mene zanima kako stojite sa prihranom lithopsa? Malo sam po netu čitao o ovome i naravno naletio na oprečna mišljenja. Negdje piše da treba svakako nakon što se "presvuku" negdje da treba jedanput-dvaput u sezoni sa gnojivom za kaktuse (duplo manja koncentracija) a negdje da uopće ne treba jer ionako rastu na mjestima koji su vrlo siromašni nutrientima pa im je dosta ono što već imaju u supstratu ali da onda taj supstrat treba mijenjati svake 3-4 godine. Vaša iskustva i saznanja?

Na više mjesta se spominje i zalijevanje destiliranom vodom što ja smatram pretjerivanjem.
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2012 u 14:24
Moja prijateljica ih ima u običnom šoderu posađene i rastu joj ko ludi. Možeš ih malo pognojiti gnojivom za kaktuse ja ne pretjerujem ni s gnojenjem kaktusa. Zalijevam ih kišnicom kao i kaktuse pa ni u prirodi nemaju destiliranu vodu. A i Bešlić ništa posebno ne tretira svoje.
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2012 u 14:31
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 10>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.