Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tropski hibiskus - Hibiscus rosa sinensis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tropski hibiskus - Hibiscus rosa sinensis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5152535455 131>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2011 u 10:48
A što reći ,PREKRASNO!
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2011 u 10:52
arim,potpisujemClap
Nina,smile120
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2011 u 12:18
Ajme, curke, od kada nisam tu virnula!!

Nina, tvoji hibići su prekrasni, možemo pasti okice na njima!!

Moj hibić je jako star, Dugo godina je bio posađen u jednoj velikoj  tegli u vrtnu zemlju, bez presađivanja, a od dodataka, samo voda!!  Bez ikakvog prihranjivanja, a onda sam ga ja presadila u još veću teglu, uz  otresanje čim više stare zemlje,  dodala humus sa dodatkom kokosovih vlakana !!  Preko cijele godine ga zalijevam razrijeđenom otopinom pileće kakice (dok je vani) jedamput u 3 tjedna, a dalje puno vodice!!!  kanta od 15 litara je njemu samo za nazdraviti dok je vani na suncu, da na punom suncu!!  A ni u zimskom vrtu, nije druga situacija, najveći je potrošać vode!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2011 u 12:42
Free, tvoj je stvarno ogroman smile39
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2011 u 15:33
Originalno poslano od člana nbjelovu nbjelovu napisao:

 
I jedan neobicni koji se nije mogao odluciti je li ljeto ili zima:
 
Uploaded with ImageShack.us

Pa kakvo je vrijeme, nije ni čudo! Ni mi ponekad ne znamo koje je godišnje doba, a ovogodišnji prosinac je totalno uvrnut. LOL Jadne biljčice, skroz su zbunjene.
Hibiji su ti stvarno lijepi, no moram priznati da se meni više sviđaju kad imaju cvjetove svjetlijih, vedrijih boja. Ove sivkasto-plavkaste nijanse mi nikako ne idu uz hibiskus, možda zato što sam naučena na jarko crveni. Uostalom, ukusi su različiti. Znam da je teško postići te neobične tonove i divim ti se zbog toga, no ja bih ipak željela da nam pokažeš još cvjetova toplijih tonova.
Od tvojih registriranih hibrida najviše mi se sviđaju Athene, Bonnie B, Flameball, It's so easy, Kona, Persimmon, Key West i Fantasy Charm, a od neregistriranih 003All Ag X Antique Treas, dok su mi od domaćih vrsta svi dupli jednostavno predivni.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2011 u 16:28
Meni su ovi dopadaju jer su drugačiji od ostalihClap
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2011 u 22:26
Nina prekrasni su   

ovo su moja tri hibija stavljena na zakorjenjivanje, na jednom mi se već uhvatila plijesan, ništa od njega...


kakva su vaša iskustva sa zakorjenjivanjem u ovo vrime?
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2011 u 23:05
Nemam iskustva sa zakorjenjivanjem u ovo vrijeme, ali mislim da bi, uz dosta topline i svjetlosti, moglo uspjeti. Budi strpljiva do ožujka. Čini mi se da ti je jedna reznica u zelenoj boci koja sprječava dolazak svjetlosti. Prebaci je u bezbojnu bocu. Povremeno skini gornji dio da se sve prozrači i poprskaj reznice odstajalom vodom. Dio koji se upljesnivio pospi cimetom. Kod mene je upalilo. Držim palčeve da se zakorijene!
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2011 u 00:41
Ja sam jučer dobila nekoliko ogromnih primjeraka hibiskusa, bolje reči udomila ih od sigurnog smrzavanja na kontinentalnoj zimi vani i evo šta sam s onima koji su stigli orezani (nisu stali u paket) ućinila.
 Post je na mojoj temi, ovo je c/pWink
Bilo mi je žao sve orezane granćice baciti, pa sam si dala truda i stavila na zakorijenjavanje.
Evo kako sam to ućinila.
Uzela sam kištru od stiropora, one koje se koriste za transport ribe, oblijepila dno najlonom i krenula s pikiranjem. Male sam plastične čašice napunila zemlju u koju sam dodala pijeska i perlita, pa filigramskiLOL reznicu po reznicu umakala u hormon, olovkom izdubila zemlju u čaši i laganini ubadala. Kad je taj dio bio gotov, sve sam pošpricala blagom otopinom fungicida, drugoj sam kištri izrezala dno i pokrila prvu kištru, onu s čašicama. Na kraju sam obe kištre fino omotala s nekoliko slojeva prozirne folijeThumbs%20Up 
Reznice

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2011 u 00:53
Bebolina smile57samo naprijed.
 
P.S. Bit će hibiskusa. Thumbs%20Up
 
Ja sam probala sa par dobijenih reznica i ništaaa.
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2011 u 01:06
Drzim fige bebač.Meni ovo super izgleda
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2011 u 07:48
što će tu biti puno hibiskusa....a hoćeš im kako nogice grijati?
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2011 u 08:11
Dobra ideja! Jesi li im probušila rupice za zrak i imaju li malo dnevne svjetlosti? 
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2011 u 10:24
Originalno poslano od člana pčelica7 pčelica7 napisao:

što će tu biti puno hibiskusa....a hoćeš im kako nogice grijati?
Nadam se da će bar nešto od toga biti, obzirom da baš i nije vrijeme za tako nešto. Kištru sam smjestila u laganini zagrijanu prostoriju s puno svjetla, a nešto topline nogicama daje podno grijanje.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2011 u 10:26
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Dobra ideja! Jesi li im probušila rupice za zrak i imaju li malo dnevne svjetlosti? 
Imaju puno svjetla, ne i direktnog sunca a rupice nisam probušila, neznam da li da to ućinim ili ne
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2011 u 12:24
Mislim da ne mozes pogrijesiti ako ih par malih napravis,tek tolko da zrak malo prolazi...da se ne usaftaju hahaha
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2011 u 18:56
Bebolina, sve za pet.
Ne trebaju rupice, ali mozes tu i tamo otkriti, poskidati zuto lisce (bit ce ga), poprskati fungicidom (to je uvijek dobro).
Podno grijanje ako imas je super.
Ne treba im mnogo svjetla. Kazu cak da treba malo zamraciti, dati im oko 40% svjetla, to je zato da se ne potice rast lista, vec korijena. Ja uvijek bacim na najlon listove novine, da malo zamracim.
Da je proljece, sigurna sam da bi se vecina zakorijenila. U ovo doba, koliko god da se zakorijeni, bit ce uspjeh. Javljaj!
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2011 u 19:17
Hvala ti Nina na savjetu!!!
Fugicid su dobili prije dva dana kad sam im spakovala, tako da ih bar tjedan dana ne diram, osim što sam ih pokrila kuhinjskom krpomLOL
 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 06:19
Andina,
 
Ukusi su zaista toliko razliciti, ipak, vecina ljudi voli to sto ti kazes da volis. Predvode crveni i zuti i kombinacije, zatim roza i kombinacije. Meni se cesto dogodi da udje covjek u plastenik prepun neobicnih boja...i zalijepi se kao zacaran za domaci crveni jednostruki...koji zaista plijeni jednostavnoscu i elegancijom oblika i jarkom bojom.
 
Za danas Ponocno sunce, Denis Bojcic mu je "kreator", i Royal Decree, slican svijetli rub, ali malo vise bordo boje:
Uploaded with ImageShack.us
 
Uploaded with ImageShack.us
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 06:36
Kako samo bogato cvjetaju! Predivni su! Ne znam zašto je Bojčić nazvao ovaj hibi Ponoćno sunce. Meni izgleda kao balerina, najradije bih zaplesala zajedno s njim. Smile

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5152535455 131>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,437 sekundi.