Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Šmrckov dnevnik radova
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Šmrckov dnevnik radova

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5152535455 85>
Korisnik
Poruka
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2011 u 06:20
Koliko toga kod tebe ima! Znam da te mravi zezaju ali zaista ti je vrt itekako bujan uz činjenicu da ste jednom-dvaput tjedno na terenu! Bravo Smrčkice!
p.s. neka je sa srećom TM-u!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2011 u 09:15
Ti imaš pravo veliki vrt!!!
 
Žao mi je što ti je muž morao van, neka mu je sa srećom.
Smile
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2011 u 20:55
Šmrkica...ne mogu vjerovati koliko si toga napravila od mojeg zadnjeg posjeta... stvarno si turbulentna.
Što se tiče sjemenja i lukovica iz inozemstva...nisam ništa bolje prošla ngo sa kupovinom naših. MPK donijela 100 lukovica tulipana iz Niskozemske, nikle se 3 (tri), posilaja rukolu - opet niskozemsku, izgledala kao kućna srečica u početku, rasad nikakav, biljčice anke, jadne, danas njima ni traga...
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2011 u 22:08

Smrcko, sretno tebi i TM-u!
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2011 u 23:03
Hvala vam, jako sam tužna
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2011 u 23:29

Nemoj biti, imaš bar nas uvijek kad hoćeš, uvijek se netko nađe u blizini.
  smile79
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2011 u 00:01
Hvala ti na lijepim riječima , tako čovjeku dođe.
Mene materijalne stvari ne privlače, mogla bi biti i u kolibici u šumici, ali sa malim vrtom cvijeća i povrćaWink (ali nedaju više ni u šumu bez dozvoleConfusedLOL).

Kad se tako mora i kad je stanje u ovoj banani tako.
Ljepo je meni tata govorio " Vratite se u Bosnu ovdje će vam biti bolje i imat ćete sve".LOL
Kuću bi odmad dobila (djedovinu) i stan.

Vražiji rat i MM obitelj (što dalje od njih to bolje i zdravije, progutali bi me sa nogama) me otjerali od kuće .

Izdržat ću i krenut sa koferčićem za MM, ne može me izbaciti nek proba
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2011 u 10:30

Vratit će se on, a ti se potrudi do onda zadržati ovo kaj imate. Nećeš valjda dopustiti da ti propadne sav trud i novci koje ste uložili u vrt.
Drži se!
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2011 u 10:46
Osjećam negdje iza ove tuge jedan tračak dobre volje i vedroga duha ...
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2011 u 11:04
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Drug Mile View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Drug Mile Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2011 u 11:36
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:


Na žalost kod mene mravi raznose sjeme iako sam ga zaljevala kod sijanja vrazi su sve utamanili. Treba mi mravojed pod hitno



Šmrcko, gdje ti je lavanda? Lavanda tjera mrave, nisi znala? Nisam ni ja do jučer, bio u posjetu prijatelju koji je u vrt posadio par lavandi, pitam što će mu, kaže radi mrava. I pitam, pomaže li, kaže kako ne, otkad je posadio jedva može vidjeti kojeg mrava da zaluta u vrt.

A do prekjučer nisam ni znao da postoji prava i hibridna lavanda. Ono u dalmaciji je navodno hibridna koja daje bolje prinose (eterično ulje) a prava je izvorno brdska odnosno kontinentalna biljka. Uzgajaju je u Fužinama, tako mi kažu. Evo možda zvučim glupo, ali majkemi nisam imao pojma ovo za lavandu, odnosno znao sam da je za dalmaciju, i da tjera komarce.

Ja sadim lavandu u velikim količinama na svom ranču čim nabavim nešto sadnica, ne samo radi mrava nego i radi trave. Ispod lavande, jasno, nema korova, a sumnjam da će smetati mojim voćkicama.

Oprosti što ti nisam još odgovorio za one fiksatore dušika...
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2011 u 23:07
Imam dvije lavande, ali zbog klime tek sada listaju.

Da u Liču kod Fužina mislim da imaju nasadi lavande.

Znala sam da postoji brdska lavanda i moglo bi joj porjeklo biti iz francuske, i ipak mislim da joj je ulje kvalitetnije od ove hibridne.Smile

I ja ću početi onda obrubljivati lavandom, poskupa je oko 30 - 40 knConfused

Nema veze kad stigneš i ako znaš kakve biljke za dušik dopiši, da nadopunimo informacijeThumbs%20Up
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2011 u 23:11

Ja sam lavande na Flori kupila za 8 kuna.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Drug Mile View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Drug Mile Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2011 u 08:01
A jel prolem za rasaditi lavandu?
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2011 u 20:04
Smrcko gdje si ti to gledala tako skupu lavandu?

Na placu ti je najviše 10-tak kuna, ali ti je možeš i sama zapelcati. Otkineš grančicu i zasadi, lako se primi.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2011 u 21:59
Kupila sam na tržnici po 5 kn par sadnica u petak, ali su male.

Negdje u vrtnim centrima sam vidjela veću lavandu po tim cjenama.

Problem je što kod mene i razvijene sadnice nekad neće ili se bore pa uginu na kraju. Pačempresi posađeni ovo proljeće ne znam jesu li živi ili mrtvi, požutili su.

Ruže koje sam ukorjenjivala i bile su se primile nisu preživjele. Uginule su mi i kupovne sadnice ruža sađene ovo proljeće.

A lavande tek sada nalistavaju i aktiviraju se, i ne narastu nikad posebno velike. Slike su samo iluzija, u stvarnosti su mi biljke male i niske. A mrava je svugdje i trebao bi mi šleper lavande. Na susjednom zapuštenom terenu grade solitere ispod borovaCry. Prašila sam neopitroidom i poljevala kiselinom, ali ništa ne pomaže previše ih je svukuda.

Teško je objasniti što ne vidiš očima. Moja susjeda je razne vrste sadnica sadila i ništa se nije ukorjenilo sem nekog domaćeg šimšira, ali na samo jednom mjestu koje je bilo zaklonjeno od vjetra.

U blizini mog terena ovu zimu su uginule žive ograde ili još nisu prolistale.

MM je imao želju da sadimo tuje, jedna jedina koju imamo je obolila i lišće crni. Takođe u susjedstvu vidim oboljele tuje pa smo odustali i od njih.

Vjetar je živi užas i neda napretka biljkama, vidi se velika razlika u ograđenom dijelu. Jagode su tu sasvim drugačije, nego ove koje su izložene vjetru.

Biljka treba jako lišće za dobar razvoj, a vjetar ga spali ili blokira rast biljaka.

Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Drug Mile View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Drug Mile Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2011 u 00:10
U Fužinama imaju sadnice brdske lavande za 15-ak kuna, ja ću kupiti par komada i probati kasnije rasaditi. Zapravo prvo posaditi i vidjeti hoće li uopće krenuti rasti u mom kraju, trebale bi.

Šmrcko, jel to želiš reći da ona ograda pomaže, koju si nedavno postavila? Ili neka druga?
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2011 u 17:58
Drug Mile mislim da ta lavanda i jest najbolja za naše krajeve, jer je čeličena i rasla na teškim uvjetima. Kad donesem biljke iz primorja teško dođu ksebi.

Rasada mi je gotovo sva propala, jedino kupus se drži. Žali Bože truda i novaca, mjesecima sam njegovala rasadu da bi za par dana vjetar sve spalio.

Izgleda da ću krastavce, pomidore, morati prvo sklepati plastenik pa tek onda saditi. MM je napravio u nedelju na brzinu plastenik za pomidore ( nisu baš u sjajnoj kondiciji, ali nada uvjek postoji).
Trebali smo to ranije napraviti, ali stvarno ni minute nismo imali vremena. Dobro neki grubi poslovi oko čišćenja terena i raščišćavanja privode se kraju, te ću imati više vremena za finije radnjeSmile

Da Drug M. pomaže kako da ne pomaže ograda, vidi se razlika na biljkama pogotovo koje su bliže ogradi. Još kad se razbujaju žive ograde bit će to pun pogodak.Clap

E Proljećence nisam slagala, danas sam kod gospođe kod koje sam kupila lavande po 5 kn vidjela na akcijskom sniženju veće lavande po 25 kn. A ranije su bile preko 30.Smile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2011 u 17:59
Jagode uz vjetrozaštitu.




Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2011 u 18:00
Velike su kao moj prst.Smile




Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5152535455 85>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.