Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Klematis  - Clematis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Klematis - Clematis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5354555657 136>
Korisnik
Poruka
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2011 u 19:41
Meni je prije dva-tri dana nekakva žuta buba pojela nekoliko pari listova rouge cardinala, sva sreća da ju je muž pronašao
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2011 u 20:38
Vennera možda previše zalijevaš, pa je zemlja premokra
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2011 u 20:38
evo ih, meni je ovoga Flavia identificirala kao ruge cardinal, ona je veliki znalac klematisa, malo san zbunjena oko grupe... evo ga

ovoga san prošle godine kupila bez etikete, niko ga nije znao identificirati,

ovo je onaj koji je lani bio lila a sad skoro pa bijel


evo ga još jedanput




jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2011 u 21:24
Da, to je rouge cardinal. A onaj nepoznati-pink fantasy. Prosurfaj malo vidjet ćeš i sama...
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2011 u 21:54
ja sam svoje bila orezala prilično drastično, do prvog pupoljka iznad zemlje - u tegli su mi, a ne volim kad se ogoli donji dio, pogotovo jer ne mogu puno u visinu (fali im mreže)
ali lijepo su krenuli, neki čak imaju i pupoljke, nadam se da neće biti divljanja juga ove dane i da ih neće pokidati
jedva čekam ovogodišnje cvjetove

a nedavno sam uzela i neke nove, na akciji tj. rasprodaji pa me zanima i kako će se oni snaći, s obzirom da nisu bili u najboljem stanju

primjetila sam da mi je napokon i jackmanii krenuo, nažalost puževi su ga dobrano obrstili, ali glavno da je živ... i da sam imala pužomora
lani sam ga po 3. ili 4. put presadila i bio je jako slab ljetos... već sam se pobojala da nije prezimio

antonija tvoji su prekrasni smile94
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2011 u 08:04
Pink Fantasy 2,3 grupa, najbolje ga je nakon prve cvatnje lagano orezati
Rouge Cardinal 3 skupina , znači orezivanje na prvom jačem pupu, s godinama može i više 50-70 cm
Snow Queen 2 grupa, samo lagano orezati nakon prve cvatnje i to je to

Palo je malo kiše, no dovoljno da procvjetaju do vikenda.

Sumnjam u primanje drvenastih reznica tangutice, dok ove druge zasada dobro izgledaju. Aklo ne uspiju idu ponovo čim potjera mlade.

Ako niste znali sve clematise 2. skupine obavezno orezati nakon prve cvatnje da bi cvali u kasno proljeće i ljeto!!!!



Neka se sve zeleni
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2011 u 09:19
Originalno poslano od člana Klimatis Klimatis napisao:

Kalija je ispala jadna, jel mi smo im poslali popis clematisa koje bi htjeli da nam naruče. Totalno neprofesionalno od njih da se nisu uopće javili, a rekli su da mogu i da im pošaljemo popis. Onda te iste, njih 90% sa tog popisa stave u prodaju po nerealno visokim cijenama. Ja te vrste nikad prije nisam vidio u Zg.

Purpura plena elegance, Josephine i neka njegova braća, Alpine, Jackmani i bla bla.

U očekivanju kiše da zalije clematise, da poslije kiše na prvom suncu procvatu

smile92



eh kad bi samo ja pričala kaj sam doživjela u tim velikim centrima, nikog tamo zapravo nije briga, rade za plaću a dalje ko te šiša!
baš je lijepo napadalo, više kiše netreba, po mom mišljenju bar.... sad sunceee!

ja svoje informacije o clematisima nalazim na jednoj stranici, homeofclematis, tamo piše apsolutno sve al meni je super kaj su svi varijeteti uz ime označeni bojom i grupom kojoj pripadaju, tak da znam unaprijed.
naravno, uz sve vas smile78koji isto pomažete puuno
Tena 28.3.2010
Na vrh
vennera View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vennera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2011 u 09:29
Originalno poslano od člana Gricka Gricka napisao:

Vennera možda previše zalijevaš, pa je zemlja premokra
 
HVALA!!
 
i pomislila sam da je to, ali nisam bila sigurna.
na nekim stranicama i postovima o klematisima pišu da je potrebno umjereno zalijevanje, a na nekim obilno! pa, sad budi pametan!
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2011 u 09:31
Uvijek je bolje umjereno
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2011 u 10:11
S vodom uvjek umjereno. Nama su one dvije oluje prije mjesec dana ubile 5-6 velikih agava u teglama jer ih je kiša previše namočila a nije bilo sunca jakog da ih osuši.
Neka se sve zeleni
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2011 u 13:50
našla san sliku od prošle godine, ovo je lani
ovo je sada
 
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2011 u 13:56
To su dvije različite vrste? Pogledaj na str. 39 moje, isti Pink Fantasy ovaj manji.
Neka se sve zeleni
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2011 u 14:02
to je isti klematis, sigurno, druga slika je slikana sinoć, već se bilo smračilo pa možda vara boja.
 
evo slike slikane u nedjelju
 
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2011 u 14:05
Onda je čim mu se zaleti roza pink fantasy. A di je taj snow queen onda?

Evo opet se sprema oluja u Zg. Pravo Aprilsko vrijeme.
Neka se sve zeleni
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2011 u 14:09
ovoga ste mi identificirali kao snow queen!
i u nas sve u šesnest fijuče bura, u dubrovniku!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2011 u 14:12
ako budem imala šta uslikati (ako ih ne otpuše bura), kad dođem doma, obadva ću uslikati cijela na dnevnom svjetlu za identifikaciju!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2011 u 18:14
znalci molim identifikaciju, svakoga san zbunila stavljajući slike njih od lani, ali , zaista to je tako




evo dvije slike od drugoga






jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
vennera View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vennera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2011 u 09:13
Originalno poslano od člana vennera vennera napisao:

Originalno poslano od člana Gricka Gricka napisao:

Vennera možda previše zalijevaš, pa je zemlja premokra
 
HVALA!!
 
i pomislila sam da je to, ali nisam bila sigurna.
na nekim stranicama i postovima o klematisima pišu da je potrebno umjereno zalijevanje, a na nekim obilno! pa, sad budi pametan!
 
evo nakon par dana nezalijevanja stanje se pogoršava, još više žute ovi mali izbojci i prvi gornji lisni i cvjetni pupovi. možda je došlo do truljenja korijena. ima li nade za spas? može li se tu išta popraviti?Cry
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2011 u 10:28
Onda je to ta njihova bolest uvenuća. Trebaš ga ošišati do kraja, baciti te grane i čekati. Vjerojatno će ti ponovno izbiti. Meni je prošle godine tako stradala W.nike, eno je sada ima pet-šest izboja iz zemlje. Mislim da se oporavila. Svakako ošišaj potpuno
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2011 u 10:34
Zna Gricka sve, bravo!!!Clap

Clematisi su jako podležni bolestima, a najgora je to venuće.  Ali ako listovi žute samo a vrh biljke, mladice, izboja ne izgleda povenulo onda nije. Osim šišanja što niže nemaš što drugo napravit. Glavno je da nema nametnika i zaraznih bolesti. Potjerat će on sigurno ponovo, samo se možeš pozdravit s cvjetovima ako je neki 1. skupinhe, a ako je 3. nadaj se najboljem u ljeto.

Ako možeš stavi sliku da vidimo.
Neka se sve zeleni
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5354555657 136>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.