Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ljiljani - Lilium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ljiljani - Lilium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5657585960 64>
Korisnik
Poruka
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2014 u 13:05
pokušavala sam ali nikako nisam uspjela prebaciti slike sa mobitela ,nadam se da će sve biti uredu sa ljiljanima ako i propadnu kupit ću druge 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2014 u 13:23
Ipak se radi o bijelim ljiljanima muž je pitao kolegicu smile182
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2014 u 14:29
Volim ljiljane, vaši su prelijepi smile64. Ostali su mi u lijepom sjećanju još iz djetinjstva, iz vrta moje bake. 
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2014 u 00:41
Medy, onda ih ostavi tako kako jesu, nemoj ih zagrtati. Njima zima ne smeta.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2014 u 21:34
...malo da se pohvalim...






Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2014 u 21:49
woow proljetne pripreme, Lovro, krasan odabir
Na vrh
vfraneli View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vfraneli Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2014 u 11:04

ovo je jedino mjesto di me pušta ući na site. Već dvije godine ne mogu pristupiti, a tako je lijepo počelo. Imam nešto afričkog ljiljana i trebalo bi ići u Oglase ali me odavna tamo ne pusti. Danas sam baš zapela riješiti pristup, ali ne mogu ni mail administratoru poslat, a sebe nalazim među user-ima. Odustajem....

edit moderator: obrisan dio poruke

veliki pozdrav i hvala MAKK 

pozz VesnaCry

Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2014 u 12:58
vrfaneli, dvije godine si na CIFu i nisi vidjela pravila za kategoriju oglasi, uh šta reći...
 
citiram dio pravila:
 
POSJETITELJIM I NOVIM ČLANOVIMA NIJE MOGUĆE SUDJELOVATI U OGLASIMA DOK NE POSTANU "NEDAVNO POSIJANI" ILI VEĆI ČLAN (50+ PORUKA)
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2014 u 15:02
Originalno poslano od člana Carol Carol napisao:


Ljiljan Sv.Antuna u prodaji nalazimo pod imenom Lilium candidum (Madona lily)

Ovo mi je zlata vrijedna informacija jer sam emotivno vezana za taj cvijet - baka ga je imala u svome cvjetnjaku, a i sv. Antun je "moj" svetac... sada će potraga biti mnogo lakša! Thumbs Up
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2014 u 14:30
Lovro upravo sam stigla iz kupnje i naravno sa mnom i ovi Tree ljiljani čitam treću godinu mogu narasti i preko 3mm to su ljiljani stabla.Ima tko kakva iskustva jel zbilja toliki narastu,neznam gdje bi ih smjestila?
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
petit View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2013
Lokacija: s
Status: Offline
Bodovi: 349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje petit Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2014 u 21:15
Ja sam bila u potrazi za ljiljanim i kupila sam dva bIjela i jedan crveni. Nažalost  za ljiljan sv AntE nisu ni čuli Cry tako da se potraga nastavlja . Ako ga slučajno netko vidi u trgovinama bilo bi super da javi  nama koji ga tražimo.Smile
Prošlogodišnji novokupljeni su mi nestali u zemlji tj nisu ni nikli. Ove sad  planiram zasaditi u veliku posudu širine oko 60 cm, dubine 40 cm. Mislim da bi to bilo dosta za jedno 5-6 lukovica, šta mislite? Piše da se sade u 5 mj. a cvjetaju u 7 mj. Piše "sadnja se može obaviti u proljeće ili u jesen 20-30 cm od skupina sa ruba."Eh, da nije oznaka hrvatskog tražila bi prijevod. il meni nije jasno - šta im to znači?
Na jesen planiram izvaditi lukovice pa ću ih valjda naći u toj posudi. Da li bi ovaj moj plan uspio? 
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2014 u 21:57
Originalno poslano od člana Carol Carol napisao:


Ljiljan Sv.Antuna u prodaji nalazimo pod imenom Lilium candidum (Madona lily)


evo ako nisi čitala ranije postove.A na ostala pitanja neka ti odgovore stručnjaci ja sam početnik
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2014 u 22:26
Originalno poslano od člana petit petit napisao:

Ja sam bila u potrazi za ljiljanim i kupila sam dva bIjela i jedan crveni. Nažalost  za ljiljan sv AntE nisu ni čuli Cry tako da se potraga nastavlja . Ako ga slučajno netko vidi u trgovinama bilo bi super da javi  nama koji ga tražimo.Smile
Prošlogodišnji novokupljeni su mi nestali u zemlji tj nisu ni nikli. Ove sad  planiram zasaditi u veliku posudu širine oko 60 cm, dubine 40 cm. Mislim da bi to bilo dosta za jedno 5-6 lukovica, šta mislite? Piše da se sade u 5 mj. a cvjetaju u 7 mj. Piše "sadnja se može obaviti u proljeće ili u jesen 20-30 cm od skupina sa ruba."Eh, da nije oznaka hrvatskog tražila bi prijevod. il meni nije jasno - šta im to znači?
Na jesen planiram izvaditi lukovice pa ću ih valjda naći u toj posudi. Da li bi ovaj moj plan uspio? 
20-30 cm je razmak koji moraš napraviti između lukovica
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2014 u 06:28
Originalno poslano od člana desert rose desert rose napisao:

Originalno poslano od člana Carol Carol napisao:


Ljiljan Sv.Antuna u prodaji nalazimo pod imenom Lilium candidum (Madona lily)

Ovo mi je zlata vrijedna informacija jer sam emotivno vezana za taj cvijet - baka ga je imala u svome cvjetnjaku, a i sv. Antun je "moj" svetac... sada će potraga biti mnogo lakša! Thumbs Up


ne sjećam se u kojem sam ga trg. centru vidjela nedavno, možda bauhaus, ali najlakše ćeš ga naći u nečijem dvorištu, pronjuškaj po kvartu, sigurno ga neka gospođa ima u vrtu
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2014 u 08:50
Petit,ovo je ljiljan Sv.Antuna i sada je kasno za njegovu sadnju.On se može presađivati nakon cvatnje i ostaje vani preko zime.Ja sam ga dobila predprošle godine i prošle godine je cvao.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2014 u 08:52
OSica, predivan je smile71
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2014 u 08:55
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2014 u 09:06
Ovo je jedan od posađenih u kaliću,a za one koje sam posadila u vrtu nisam sigurna da će od njih nešto biti,problem s voluharicama.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2014 u 09:09

Originalno poslano od člana OSica OSica napisao:


Ova slika je smile227, ko stvorena za natječaj!

Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2014 u 09:10
Hvala Bugica
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5657585960 64>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.