Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Koraljna zvončika - Heuchera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Koraljna zvončika - Heuchera

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 30>
Korisnik
Poruka
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2009 u 19:30
WinkDa, da....ccccccc! LOL
Tri metra, ali u ta tri metra, svaki grmić druga heuchera - izložba! Ma, to je odlična ideja, Bea! Imati pregled.
Priznajem, o heucherama prije godinu dana nisam znala ništ', ali sada me oduševljavaju njihovi zimzeleni grmići, njihova dekorativnost, jednostavnost, djeljivost i nadasve spoznaja da su trajnice u kojima mogu uživati svake godine ponovo.
Ih, da mi je neka boje meda ili malo narančasta (boje jeseni)....Wink

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2009 u 19:56
pa ima,ima!!caramel!
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2009 u 19:59
Ima, ima, zna se gdje (osim na slikicama).
Među novitetima ima i crvenih, srebrnih i ljubičastih, ali se ne ufam staviti slikice da me admin ne pošpota ili da vi ne opadnete u nesvest!smile39
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2009 u 20:41
Si vidla moje?Nemam pojma kak se koja zove,dugo sam se trudila,ali sam na kraju odustala.nema veze,samo one nek rastu!
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2009 u 21:07
Da, da, nemojte joj ništa vjerovati. Baka Bea je tako skromna, ali taj dio vrta će svakako biti "aleja heuchera" vjerujte mi na riječ.
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2009 u 22:31
Malo googlajte, ako ste znatiželjne:
Heuchera Georgia Peach,
Heuchera Frosted Viole
Heuchera French Quarte
Heuchera Fire Chief
Heuchera Autumn Leaves
Heuchera 'Shanghai'
Hauchera Electra
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2009 u 19:17
Samo da napravim mjesta - hoću i ja tri metra heucera - baka bea spremaj se za Buzet s punim bunkerom zna se.
 
Perla, naravno proguglala, isprintala i skoro pala u nesvjest od ljepote. Zanima me dali su u stvarnosti takve fantastične boje lišća, recimo citronelle, pistache ili tiramisu, ne mogu vjerovati da tako izgledaju.
Ja jednostavno moram imat nešto od toga.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2009 u 20:40
smile68Kad je Buzet???? Ko u Buzet???? BB naravno, a ja????

One koje sam vidjela su takve nakon cca 2 - 3 godine.
Baka Bea, upomoć! Sam dobro napisala?
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2009 u 20:49
Triška, hajde ti do Rain i njenog vrta, pa gledaj biljčice na djelu: kontinentalno i u prvu jesen. Što bi tek bilo u tvom vrtu? (ili u mom nazovi-vrtu)Wink
                               
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2009 u 22:58
Što mi radite s ovim Heucherama, preljepe su , ja neki dan u Baumaxu nisam mogla odoljeti jednoj čak sam i sama sebe uvjerila da  nemam baš takvu. A kad ono "šipak" imam je, ali nema veze moja je i ja ću je voljetii i paziti i maziti. I da naša BB je jako skromna, ali s godinama se bude promijenila, još je mlada.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2009 u 06:06
Baš ste mi drage ovako aktivne u 'cvjetoljubnim' temema. Ako hoćete 'padati u nesvjest' guglajte Terranova Nursery (kaj mislite zakaj sam jutarnja mrakača?). Povadila jučer još jedan m vinki i produžila aleju. Preselila dio heuhera iz teglica u zemlju... da bar tako uočim razliku. No, slažem se i s rain, lijepe su one i bez imena. Problem je kod nabave, ni stručnjaci se ne mogu složiti koja je koja. Tija, znaš koje h. možeš kod nas naći H. americana 'Palace Purple' najčešće, jer brzo rastu i vrlo su velike biljke. LP
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2009 u 09:07
Originalno poslano od člana Tija Tija napisao:

Što mi radite s ovim Heucherama, preljepe su , ja neki dan u Baumaxu nisam mogla odoljeti jednoj čak sam i sama sebe uvjerila da  nemam baš takvu. A kad ono "šipak" imam je, ali nema veze moja je i ja ću je voljetii i paziti i maziti. I da naša BB je jako skromna, ali s godinama se bude promijenila, još je mlada.
 
A kad se raširi, zna se ima mjesta u Trišinom dvorištu, si vidla.
 
 
 
Baka bea mene zanimaju one čudnih boja, žute, ona pistacio dali je stvarno takva zelena, kad bude kod tebe želim ih vidjeti.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2009 u 09:10
Originalno poslano od člana Perla Perla napisao:

Triška, hajde ti do Rain i njenog vrta, pa gledaj biljčice na djelu: kontinentalno i u prvu jesen. Što bi tek bilo u tvom vrtu? (ili u mom nazovi-vrtu)Wink
                               
Naravno to je nešto nečuveno, ma kažem ti heucere će se u mom vrtu brojiti u metrimasmile96
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2009 u 11:28
A da ti Triša produžiš iz Skradnika do Zagreba, drito u Aleju heuchera, pa ih vidiš na okupu. Još mi fali jedno 2-3 metra. Mislim da će i ostale vinke i mrtve koprive pasti kao kolateralne žrtve, zvončike i njihove srodnice heuherele su ipak ljepše. Joj curke, zaludile ste me s tim koraljnim čudima. A da umjesto aleja promijenim u koraljni greben? I istina je da su tako zelene i svijetle i narančaste i još puno toga.

Horti ne muči se sa sjetvom, čekaju te sve verzije Dale's Strain.
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2009 u 11:43
Ja sam za 'sječu glava' vinkama i mrtvim koprivama da se napravi mjesta za heuchere i njihove srodnice. Privom, predlažem i aleju hosti!
 
Koje verzije, čega..... opet googlanje!Big%20smile
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2009 u 12:09
Kak zanimljivo,i kod mene su pale vinke i koprive,u slavu heuchera i hosti!Još bi se nekak morale povezati sa Jamerikom,pa između heuchera ubaciti koji njihov kultivar heucherela...koje su pak to boje!!Uopće ne moraju cvasti!
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2009 u 12:30
Perla pogledaj slike na str. 2 ove teme. To su razni kultivari H. americana Dale's Strain. Uglavnom se uzgajaju zbog lijepog marmoriranog lišća, koje može biti srebrno-ljubičasto, maslinasto-vinskocrveno i sl. Jedna od njih je prva Trišina na slici.
A što se hosta tiče, pa kaj fali hostinjaku.
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2009 u 21:14
Originalno poslano od člana Baka Bea Baka Bea napisao:


A što se hosta tiče, pa kaj fali hostinjaku.


Ništ' ne fali hostinjaku, čistam ništ'. ''Daj bog čim veču hrpu'' (ili aleju?)

Istina je da s heucherama i heucherellama nije lako biti baš na čistu oko 'imena i prezimena' jer biljke mjenjaju boju tijekom godine, neki kultivari više, a neki manje. Zanimljivo je da uzgajivači u katalozima te promjene prikazuju s nekoliko fotografija jedne te iste biljke kroz godinu.
Terranova Nurseries ima stvarno prekrasne biljke!!!
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2009 u 22:01
danas mi je mama donjela dvije teglice jer je mislila da mi je kupila hauchere kad ono ja fino vidla danas u novinama da su to  neka vrste begonija mogu biti vani do 16temp. pa očito to nije to a vrageci imaju isto lišće ko hauchere..u svakom slučaju jel tko zna jel to isto ili ..sutra ću poslikati pa znalci pomagajte
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2009 u 23:14
Ne moraju cvasti, ali cvatu i to poprilično dugo i lijepo. A pusti Rain Jameriku, listala katalog Plant Delights Nursery, biljke za padati u nesvjest, ali i cijene sve od 12 dolara naviše, a neki kultivar Rohdea japonica ni manje ni više 100 zelembaća, držimo se mi Europe.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 30>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.