Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Naše vikendice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Naše vikendice

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 32>
Korisnik
Poruka
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2008 u 19:00
sve polako prolazi,eto nam jeseni...samo da zasja sunce pa da se pokupi seme
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2008 u 15:56
Ovaj vikend provodimo mm i ja opet u vikendici u Skradniku.
Petak predivno vrijeme, čak nije bilo niti hladno, pa smo dan iskoristili za vožnju biciklom, šetnju šumom, a usput smo brali gljive.
 
Na početku šume velika žuta cvjetna livada.
 
 
Bjelogorična šuma već pomalo vrvi ciklamama i gljivama,
 
 
 
 N kraju se vraćamo s punom košarom gljiva-sunčanica
 
 
Na kraju šetnje sjedamo svaki na svoj bicikc (ja na tricikl), i košara s gljivama naprijed i vraćamo se zadovoljni ulovom doma.
 
 
Za večeru pohamo gljive, čekajući smrtonosnu reakciju, no gljive su očito bile jestive.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2008 u 16:24
Triša, slike su fenomenalne, uživala sam gledajući ih! To se zove život! A sunčanice sam papala (pohane), predivne gljivice i još uz to besplatno, a u tvojoj košari izgledaju tako nestvarno - kao da voziš igračke ! Imate i predivnu vikendicu sa puno prelijepih detalja, pravi ugođaj za odmor, a Triša vam je opasan, pravi mali đavolak
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2008 u 16:26
Trisa zaista sam odusevljena
slike prelijepe
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2008 u 18:17
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2008 u 20:36
Čestitke našoj triši! Ona stvarno uživa u životu i diše punim plućima!
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2008 u 22:49
treba znati uživati,a ona očito zna.bravo triša.
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2008 u 20:21
Imala buš kaj papati Clap
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2008 u 21:28
tricikl je super ideja Thumbs%20Up
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2008 u 22:28
Hvala svima na lijepim riječima, Kontesa tricikl je djelo mm, jer neznam kako se dogodilo da u životu nisam naučila voziti biciklu, a pod stare dane me malo frka učiti, pa se mm dosjetio i eto sretna sam.
Ujutro se probudili na +3, a livada pred kućom prekrivena prvim ovogodišnjim mrazom.
 
 
 
 
Krenuli u potragu za gljivama, prema šumi punoj mirisa nakon jučerašnje cjelodnevne kiše.
 
 
Beremo gljive, ali imamo puno vremena i za razgledavanje, pa nailazimo na bazen, kojeg su napravili lovci za divljač kad nema vode.
 
 
Voda je kao ogledalo pa je odraz u njoj predivan
 
 
Dublje u šumi drveće je deblje i neko je baš interesantno
 
 
Nailazimo na dosta gljiva, ali i na neke koje se još nisu otvorile, ostavljamo ih nekim slijedećim beračima
 
 
Već skoro na izlasku iz šume nailazimo na kapitalac današnjeg "ulova" - sunčanica u promjeru 25 cm.
 
 
Na izlasku iz šume iza sebe ostavljamo ovu simpatičnu "vikendicu"  koji je neki mještanin sklepao i kažu da je cjelo ljeto proveo tu u hladovini.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2008 u 23:42
Dobar tek Triša. Negdje sam pročitala da se sunčanice beru kad dosegnu promjer klobuka od 8 do 30 cm. Ja sam sve što smo našli danas pobacala, nisam bila sigurna.  Žao mi je što nisam nekome dala , ali niko oko mene ne razlikuje gljiveCry. Tvoje sunčanice su ne zamjenjive sa otrovnim.Thumbs%20Up
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2008 u 06:35

Lijepe li priče o predivnom vikendu... Uživam čitajući i gledajući.

"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2008 u 08:33
Kad bum ja u pemziju!! Confused

Ko i uvijek -  uživam u vašoj energiji i veselju! Gljive ne jedem, ali ove vaše bih se usudila! Wink
Tu se igramo

http://satyninabajka.blogspot.com/
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2008 u 14:06
hvala za ove divne slike...volim gljive ali se ne bih sama usudila da ih berem.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2008 u 09:39
Slike prekrasne, putopis još bolji....vidii se da uživate...super
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2008 u 21:42
priroda je čudesna
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2008 u 18:11
Nedjelju odlučili otići u vikendicu u Skradnik. Volim te iznenadne odluke o putovanjima. Idemo, ne idemo, idemo ne idemo - znate ono kao kad ste djeca pač čupate latice ivančicama "dali me voli ili ne voli". Tako nekad mm i ja impulsno radimo neke stvari od kada smo u mirovini. Zbilja ta mirovina, bez obzira na godine ima svoju draž.
No da skratim priču u nedjelju došli rano (mjenjao se sat) u Skradnik. Imamo divne susjede, koji su nam i prijatelji iz Rijeke (također u mirovini - vratili se u rodni kraj i vikendica ima je postala novi dom.
 
 
Svaki put kad je zima i kad dolazimo samo pošaljemo sms i već znaju da treba naložiti vatru u našoj kućici kako ne bi bilo hladno.
Kako smo prošli puta razgovarali o tome da moramo naručiti barem 1 metar drva, kako nas zima nebi iznenadila, možete misliti kakvo je bilo iznenađenja kad smo pred vratima kućici ugledati više od 1m drva doveženih iz šume i to potpuno besplatno. Kaže prijatelj Nikola bilo mi dosadno pa sam vam dopeljal drva. Dali postoje još takvi ljudi ja zbilja ne znam. Pa neka mi sada netko reče da je cjeli svijet pokvaren, a ja znam da ima divnih ljudi.
 
 
Naravno da su nam sada drva bila glavna preokupacija, pa smo odmah ponedjeljak (a bio je predivan sunčan dan sva do poslijepodne) izvukli cirkular iz garaže i prionuli piljenju drva. Odlične su debljine, pa će malo koje drvo trebati cjepati - znači spremna odmah za u šparhet.
 
 
 
Ne mogu a da se ne pohvalim da sam sva drva u šupu posložila sama, bez ikakve pomoći i da sam bila jako zadovoljna sobom kad sam zatvorila šupu izvana.
 
 
Ta moja draga susjeda ima jednu predivnu crvenu ružu, pa sam po Shashinom receptu zapiknula četri reznice i poklopila ih staklenkama.
 
 
 
Inače u cvjetnjaku nema više cvijeća, osim nešto cosmosa, ali zato rastu neke čudne gljive - nismo provjeravali dali su jestive.
 
 
Triša je uživala gazeći po šuškavom lišću-
 
 
čudeći se čvorcima koji su stalno preletali s livade
 
 
na obližćnje žice
 
 
Sve je to čudeći se promatrala i susjedova (to je drugi susjed) kozica
 
 
Taj drugi susjed nam je preorao vrt kao i svake godine do sada - što smo mu naravno platili, a njegova gospođa poklonila mi je malu sadnicu žutog noćurka, koji bi inače iz sjemenke cvao tek drugu godinu, a ovaj će me u Rijeci razveseliti već na proljeće.
Ponedjeljk smo zatvorili vodu, isključili struju, pokrili kola, vlačice, kariole i ostale vrtne "eksponate", priprema za zimu i snijeg i zadovoljni autoputom vratili se u Rijeku.
 
 
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2008 u 18:49
Kako je to bio krasan vikend! Već vas vidim, vatrica u peći, a vi uživate u svojem drugom-trećem domu!
smile81
Tu se igramo

http://satyninabajka.blogspot.com/
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2008 u 22:08
Predivno Triša, to je odmor za dušu i zdravi zrak, baš mi je drago da uživate
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2008 u 22:17
triša, ovo je odmor za dušu Smile 
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 32>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.