Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Šeflera - Schefflera arboricola
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Šeflera - Schefflera arboricola

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 12>
Korisnik
Poruka
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2009 u 11:47
ljiljana, rado bi te savjetovala al nisam ti ja baš nešto iskusna... ako ti se čini da joj je tegla mala stavi je u mrvicu veću...
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2009 u 15:55
Originalno poslano od člana ljiljana3 ljiljana3 napisao:

Jučer sam od mame dobila krasnu šefleru. Da li da ju presađujem i mijenjam zemlju ili je ostaviti do idućeg proljeća ovako?

Ako je kupljena šeflera,mislim ,ono iz cvjecare a ne kucna radinost ja bi je presadila iz te cvjecarske zemlje.Saksija ne treba biti prevelika..Ali nije problem ako to uradiš i na jesen.Ali ja uvijek presadim nove biljke koje kupim il dobijem,jer tamo u rassadnicima i cvjecarama ih dopinguju na razne nacine,i onda volim da im zemlju promjenim..
Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2009 u 08:23
Je li normalno da svako toliko šefleri neki list požuti ili pocrni i otpadne, a ostali dobro izgledaju, čak gore na vrhu ima puno novih listića?
Na vrh
Tweety View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 529
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tweety Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2009 u 10:58
Originalno poslano od člana ljiljana3 ljiljana3 napisao:

Je li normalno da svako toliko šefleri neki list požuti ili pocrni i otpadne, a ostali dobro izgledaju, čak gore na vrhu ima puno novih listića?


Mislim da je, imam i ja sefleru, i tu i tamo joj otpadne listic, ali obicno na mjestu di otpadne se pojavi novi mladi izboj! Ako je cila zelena i dobro izgleda mislin da se ne moras brinit:)
Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2009 u 08:42
Jučer sam je presadila u malo veću teglu, jer sam čitala da ako hoćete da izraste što veća treba joj i veća tegla.
Nadam se da će joj sad biti ljepše, dobila je i novu zemlju.
Na vrh
kosjenka77 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kosjenka77 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 14:08
Help!!!! Joj sramote.... šefleri listovi pošarenili i posmeđili.... šta da radim??? Je li to od puno ili malo vode???

                             Absolute beginner :(
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 21:27
Kosijenka,zavisi,jel ju puno il malo zaljevašWink Najčešće posmeđe,čak i pocrne,od puno vode a suše se,isto su smeđi no suhi od malo vode.E sad,može biti i od propuha.Svima je vruće,sve je otvoreno i moguće da ju je propuh ulovio.
Zaljevaj je jednom tjedno,najbolje je da provjeriš zemlju prije sljedećeg zaljevanja,prst gurni u zemlju i osjetit ćeš koliko je vlažna zemlja ispod.Odozgo se brzo osuši no ispod zna biti dosta vlage.
Makni je sa propuha,ako imaš gdje,stavi je van u hladovinu ,preko ljetaWink
Na vrh
kosjenka77 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kosjenka77 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2009 u 13:40
Vjerojatno je od kombinacije puno vode i propuha... šmrc Cry.....
Jadnica, ne znam hoće li se oporavit... pokušat ću s reanimacijom kako kažeš... Hvala ti shasha, Heart si!
Na vrh
Tanja0303 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja0303 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 12:04
pozz!
zanima me da li schefflere podnose rez?Ermm imam jednu ogromnu, stara je oko 20 godina i uopce nema formu, pa bi je htjela malo dovesti u red. strah me da se ne posuši ako ju orezem jer je fakat divna i obozavam juSmile.
 
 
Na vrh
alenasms View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Kolovoz 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alenasms Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 14:12
Draga Tanja, moj savjet je ne diraj.Ja sam imala divnu schefleru, staru tri godine, najeanput je počela da se suši, listovi su joj počeli da žute, navodno stručnjaci iz sjemenarne mi kažu zbog promjene mjesta, ja sam je premjestila sa jednog mjesta na drugo, na kraju je uginula.Ja ju ne bih dirala Confused.
Na vrh
Tweety View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 529
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tweety Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 17:03
Ja sam svoju ovo proljece drasticno podsisala, jer je bila puna usiju. Prvo sam ju cistila i stavljala otrove, ali s obzirom da je toga bila previse, morala sam ju dobro sisat. Oporavila se super, na svim stranama je pustila mlade! Ne znam sta ti rec.. Iz svog iskustva vidim da podnosi sisanje, ali kad je tako stara, i ja bi se mislila i to dobro..
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2010 u 16:40
bok!

moja sveki ima ovu biljku i cijele godine je drži vani u zaštićenom kutu. no ove zime se dogodio jedan jako hladan dan i ona je stradala- svo lišće joj je otpalo, sad su ostale samo dvi gole grane duge oko 1m i zdrave su. da li ju ostaviti tako i nadati se novim listićima u proljeće ili pokušati odrezati grane pri dnu pa čekati nove mladice i pokušati od odrezanih grana uzgojiti nove biljčice?
hvala!

Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2010 u 13:17
nazalost znam dal ce biti vise od toga nesto jer je ocito smrznula al probaj.Inace njoj ti najmanja temperatura smije biti 12 celzijeva.
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 12:28
Dobila sam šefleru od jedne naše forumašice ali ne s korijenom.Stavila sam ju u vodu ali ništa se već duže vrijeme ne događa, tj. na dijelu stapke u vodi stvara se sluz.Može li mi itko reći iz svog iskustva što da radim:da li da ju i dalje držim u vodi dok  ne pusti korijenje ili da ju stavim u hormon i posadim u zemlju?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 21:41
Ne znam draga,nisam je nikada pelcala u vodiErmm
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 22:39
Ja sam svaku šefleru pelcala u vodi.Treba joj duže da pusti korijen.Ali vodu promjenim svakih 15 dana,bar...Tako sam i svoju zapelcala i mnoge koje sam poklonila...
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 22:55
A niš, onda ću mjenjati vodu i čekati, strpljen-spašen Approve.
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2010 u 21:16

ja sam prvu šefleru odmah u zemlju ubola, znam da joj je dugo tribalo dok krene, već sam mislila da od toga neće biti ništa, ali ipak je krenula...i vridilo je čekati, sad je krasna biljčica

 

Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Uriah View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Uriah Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2010 u 10:45
Molio bi za pomoć. Listovi shefflere su počeli propadati, odnosno dobivati neke čudne tamne fleke. Zalijevam je svakih 7 dana i pazim da je na svijetlom mjestu. Ako imate sličnih iskustava molim podjelite ih samnom.

Hvala

URL=http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/sobno_cvijece/shefflera_/13165.aspx][/URL
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2010 u 11:17
pa ovako ja imam šeflere sve od malih pelcera i oduševljena sam biljčicom,držim je na balkonu u kutu u sijeni,kod mene stalno neki vrag puše ali nije baš da vjetar drma po njoj,ali temp.je dost visoka čak 30 na balkonu malo sam se bojala kad ste napisali da ne voli iznad 21 ali one su super malo ih zaljevam čak ih držim više suhe onako kako zalijevam alou tako i njih ..znači oskudno..mislim da su ove smeđe pjege ipak od previše vode..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.