Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ipomea, slak ukrasni, ladolež
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ipomea, slak ukrasni, ladolež

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 13>
Korisnik
Poruka
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2010 u 15:30
Tanjice,mislim da ne pričamo o istoj biljci!

nbjelov,i trebao je da bukne sad...Na kontinetnu slak se tek sad sije direkt u baštu,a oni koji su već nikli u kući,iznose se napolje.Ne vole presađivanje,a ni saksije previše!Moje dosadašnje iskustvo sa slakovima je to.da bolje napreduju kad su posijani direkt u baštu nego u čašice pa presađivani.Probala sam da ih gajim u saksijama i primjetila da bolje napreduju u prostranstvu baštenskom nego u ograničenom prostoru...

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2010 u 18:04
Originalno poslano od člana nbjelovu nbjelovu napisao:

Prekrasan slak, kultivar Rose Silk. Sijala oko 15. 01. Evo sada cvate, i to punom parom. Ogroman cvijet, predivan! Dijana, hvala!

Za sada je u kuci, za Uskr selim na Hvar, kako ce se tek tamo razbujati! Vec sam zamislila da ga popnem uz sve stupove u plasteniku, pa neka se takmici sa ljepotom sa hibiskusima.



Nina,otvarala sam ovu temu nekoliko puta i tek neki dan primijetila da je to onaj ladolež  Embarrassed   .
Imala sam nekih zdravstvenih problema i čekala neke nalaze tako da zadnjih mjesec dana nisam ni obraćala pažnju na tekst,
više gledala slike cvijeća ostalih članova,ali misli su uvijek bile negdje drugo hehe...
Prelijep je ladolež.Baš takav bi trebao da bude Smile .
A to što ti je jedan uvenuo,moguće da je bila nagla promjena temperature ili vjetar?

Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2010 u 22:04
Jasminaa,
 
Nadam se da je sve u redu sa tobom.
 
Dakle, ovi vani potpuno uvenuli, ali sjeme jos zrije na njima.
Oni unutra se dugo mucili, i tek sada ponovo krenuli. Nadam se sada opet cvjetovima.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
montokuc View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 12 Svibanj 2009
Lokacija: Germany
Status: Offline
Bodovi: 196
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje montokuc Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2010 u 22:12
Evo jedne moje!



Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2010 u 22:27
Uh, plavlja ne moze biti! Prelijepa!
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
malaluna View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 18 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 266
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje malaluna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2010 u 09:06
Pozdrav djevojke, ja sam nova... Inače sam u potrazi za IPOmoeom indicom koja je trajnica, da... baš kako tanjica kaže! Ima veeelike plave trube i visoka je metrima! Ne znam gdje da je nabavim... :(
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2010 u 09:49
Imam ja biljku Ipomoea indica, samo je ne mogu naterati da procveta...
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
malaluna View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 18 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 266
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje malaluna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2010 u 11:32

:( baš mi je žao, trebalo bi biti lakoWacko! A gdje si je nabavila ako mi možeš reći? Ja ću poludjeti, tražim je već godinu dana :( .

Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2010 u 12:20
Nabavio, mala ispravka
Prošle godine sam dobio biljku od koleginice iz Beograda koja je nabavila seme iz inostranstva, biljka brzo napreduje i ima lepe listove. Posadio sam je u saksiju i grane sam savijao oko potpore. Zimu je provela u negrijanoj prostoriji gde ne smrzava, većinu listova je izgubila, ali je proletos lepo poterala. Ne mogu da nađem neku sliku biljke, ali slikaću je danas pa da vidiš kako izgleda. Nisam probao ožiliti vrhove grana, ali mislim da je moguće razmnožiti biljku i pomoću reznica.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2010 u 13:05

našao sam sliku od prošle godine, samo zeleniš...
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
malaluna View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 18 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 266
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje malaluna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2010 u 20:49
Hvala voki... to je to! To je indica čini mi se po listovima! Inače je jako malo ljudi čulo za nju, danas sam tražila sjeme ali imaju samo "vulgarise" ;) , a to više neću za sada.
 Moja potraga se nastavlja :)
Na vrh
tanjica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 235
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanjica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2010 u 00:13
Poslat ću ti ja reznicu al morat ćeš pričekat malo da se razraste  sad je još premlada Wink ..Podsjeti me preko privatne poruke za oko mjesec i pol ..
Na vrh
malaluna View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 18 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 266
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje malaluna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2010 u 12:22
tanjice puno ti hvala :), znaš, čak sam potegla za nju u Makedoniju :) ali ne znam da li će to uspjeti haha :), joj ta ipomoea ko da je od zlata ;)!
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2010 u 16:54
Raste i moj ukrasni slak, na ogradi (pokraj njega je ukrasna grahorica). Ne cvatu, za sad, ni jean ni drugi..
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2010 u 17:37
Ove godine imam jedno desetak vrsta koji lepo rastu, nadam se da će biti uskoro i cvetova.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2010 u 08:16
Evo mojeg ljubičastog. Na slici je baš u pupoljcima, nisam sliknula kad ima otvorene cvjetiće. Taj je na suncu, uz mirisnu grahoricu, na ogradi i svate puno više nego onad j u hladovini koji pak ima bujnije, jače, veće i zelenije lišće ali puno manje cvijeta. Ja ga imam samo u ljubičastoj boji.  
 
Ovaj je u hladu... Bujno lišće, ali malo cvijetova.
 
 
A ovaj na suncu. Više cvjeta!!
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2010 u 09:55
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2010 u 22:33
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2011 u 03:02
Znate li nešto o Ipomea quamoclit?
Ima li je tko?

Hummingbird%20Vine,%20Off%20to%20a%20Good%20Start

Hummingbird%20Vine%20Flowers

 
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2011 u 07:04
Imam ja sa crvenim, roza i belim cvetovima. Sijem ga u martu u saksijice i u aprilu sadim u baštu. Na slikama je Cardinal cimber, a ne Ipomoea quamoclit. Slični su ali se razlikuju po listovima.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.