Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage uputstva i savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Printevi za decoupage
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Printevi za decoupage

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 13>
Korisnik
Poruka
Nandi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nandi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2009 u 19:34
Ali da li to printam na rižinom papiru?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2009 u 20:00
Možeš i na rižinom i na običnom - kako god ti je volja! Ako printaš na rižinom, onda se ponašaš kao da radiš sa salvetom. Ako printaš na papir, onda radiš kao sa decoupage papirom - kratko ga samo provučeš kroz vodu, upiješ višak vode papirnatim ručnikom i ljepiš! 
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2009 u 20:03
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2009 u 23:07
ajme kaćo, ove sa lavandom bih ja sve, probat ću ovako na običnom papiru kako Izzy kaže Smile
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2009 u 19:34
Na vrh
just me View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje just me Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2010 u 22:44
curke vec dugo trazim motiv plesaca-znaci nesto poput michael jacksona ali da nije on, sa sesirom i stapom u nekoj pozi ali bi da je u crnoj boji? prelistala sma vec miljun stranica pa kao netko nadje takvo nesto,bila bih zahvalna do neba..
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2010 u 23:27
sigurno je već bilo, ali u šumi linkova, neka ovaj bude opet, odlična zbirka printeva po kategorijama...
http://picasaweb.google.com/fecior1
Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2010 u 21:14
Na vrh
just me View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje just me Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2010 u 22:11
imate neki link sa cameo printovima i neke slicice sa crno bijelim ornamentima? hvala puno!!!
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2010 u 20:09
just me rijetko nabasan na crno bijele printeve,a meni su posebno dragi,evo nesto malo sto sam uspijela pronac..mozda ti nesto i bude pasalo..vecina njih se moze koristit za sablone..a cirni malo i na temu sa sablonama,mozda pronađes neki interesantni ornament..






















ovaj nije bas,bas cameo ali je predivan,prvom prilikom ga negdi nakeljim

Na vrh
bjonda View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 01 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 126
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bjonda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2010 u 09:20
na kakvom papiru printate ove slikice?
Na vrh
anđelka View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 2526
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2010 u 14:15
Originalno poslano od člana bjonda bjonda napisao:

na kakvom papiru printate ove slikice?
 
bjonda, ja printam na običnom pairu za fotokopiranje i jako sam zadovoljna
ANĐELKA
Na vrh
nissa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nissa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2010 u 23:57
Pozdrav svima, prvo bih vam se htjela zahvalit svima na ovom topicu, čitanjem i pročavanjem kako se šta radi uspjela sam i ja kročit u vode decoupaga... uživam u tome i hvala vam za ideje i predivne slikice.
 Jedino što me muči to printanje...nikako nemogu naći dobar papir a da se ne vide rubovi...probat ću ideju sa lakom-više puta premazat-pa ćemo vidjet...probala printat na rižin papir - ispalo je koma - pretamno i nije to to... neznam, još samo da svladam printanje...koja su vaša iskustva? Šta je najbolje? Printam sa laserskim, u biti ne ja, nego uvalim mužu na posao da sprintaSmile.
Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2010 u 00:05
Printevi sa laserskog printera su daleko kvalitetniji jer su boje intenzivnije i toner se nimalo ne razmazuje kod nanošenja ljepila! Ja imam obični Epsonov ink - jet i dosta sam zadovoljna s njim iako povremeno isprintam nešto i na laserski u kopiraoni!
Kad radiš sa printevima, tj. sa papirom općenito prijelaz će biti vidljiviji nego kod salvete jer je slaveta, naravno tanja, ali par slojeva laka i motivi se fino stope! Nikada potpuno, ali izgleda daleko bolje!
Pokušaj printati na papir za skiciranje, onaj bijeli iz bilježnica za tehničko crtanje, koji je tanji!
I na kraju - dobro nam došla i nadam se da ćeš se dugo družiti s nama! smile73
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
nissa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nissa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2010 u 09:22
Hvala Izzy na savjetu, probat ću s tim papirom. znate li možda gdje ima za kupiti platna za slike? Do sada sam kupovala u Milleru, al mi je skupo malo, pa ako netko zna gdje ima jeftinije... Hvala na dobrodošlicismile79
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2010 u 09:43
Platna imaš u Offertissimi i bilo je u Intersparu...
Što se tiče rižinog, možda probaj isprintati na čisti bijeli rižin (ne onaj žućkasti prljavo bijeli)
i onda počupkaj rubove oko motiva i tek onda zalijepi, tako bi se rub bolje stopio s podlogom......
Na vrh
nissa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nissa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2010 u 13:19
Super,hvala  na savjetu...otići ću da vidim dal ima tu kod mene u Zaprešiću. Nisam nigdje našla čisti bjeli rižin papir, uvjek je bila neka nijansa roze, pa žute...i dobro se to stopi sa podlogom jer sam radila sa tim ali mi slike nisu baš nekaj...
Na vrh
nissa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nissa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2010 u 13:22
Sa kojim bojama vi radite? Dali je potrebno imati isključivo akrilne boje il se može drugačije? Dali su bolji lakovi u spreju ili oni što se nanose sa kistom (najvjerojatnije su bolji u spreju al pitam kad već imam priliku).
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2010 u 13:29
Moderator: premjestiti ovo negdje Tongue
Od onih sam koji koriste samo boje i lakove na bazi vode (akrilne) jer ne volim prati kistove i ruke razrjeđivačem...
U hobby shopovima su farbice količinski neisplative pa kupujem jedino neke malo jače tonove i sedefaste metallic nijanse,
a isplativo ti je kupiti u boje&lakovi bijelu boju za beton, fasadnu ili boje za drvo u pakiranjima od 700-750ml
pa ih nijansiraš temperama, pigmentima ili manjim pakiranjima akrilnih boja iz hobby shopova...

Nisu nužno bolji lakovi u spreju, ovisi za što trebaš; ja osobno radije prelakiram kistom jer znam koliki sam sloj nanijela...
Od lakova možeš koristiti sintetičke (npr.lak za čamce-super zaštita) ili akrilne u spreju (npr.RenCo auto-lak) i tekuće za kist (npr. Caparolov Mat/Satin/Gloss)...

Bilo je puno tema o bojama, lakovima i zamjenskim materijalima, potraži malo bolje Wink
Na vrh
nissa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nissa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2010 u 18:25
Hvala
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.