Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vodenika - lat. Impatiens
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vodenika - lat. Impatiens

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 18>
Korisnik
Poruka
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2010 u 12:45
Ja sam dobila gvinejicu još krajem 4. mjeseca. Onda je bila u cvatu, no otada više ni C od cvijeta, lijepa je, narasla, zdrava, ali ne cvate. Kako ju natjerati da cvate? I da, na tersi mi je u hladu... ali neće, pa neće...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Zelenka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 26 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 207
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelenka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2011 u 09:40
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Originalno poslano od člana niho niho napisao:

Ja ove godine samo planiram pokupiti sijemena od crveni jer su mi nekako najljepše i roza sa punim cvijetom-a ostale nekako su mi prejednostavne



Pogledaj ove, zar nisu prekrasne






Vau ovo je predivno !
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2011 u 08:01
Pa ovo je da se  smile39!
Ja sam moje posejala 4.2. i sad imaju prva dva listica...samo da sve bude kako treba pa sa uspem da ih sacuvam!
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2011 u 18:17
Evo kako sad izgledaju, polako nicu i druga dva listica.



Posejala sam dve razlicite boje roza, crvenu, i jos miks razlicitih boja.
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2011 u 12:54
Olja, jesu li ti u grijanom prostoru!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2011 u 22:06
Antonija,naravno da su u grejanom...kod mene ti je vani u minusu a sad je i sneg poceo da vejeeeeee...kad ce prolece.....
Na vrh
krtica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje krtica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2011 u 16:10
i krtica posijala svoje vodenike (lize).
budemo vidjeli šta će biti od njih.
malo mi je skupo preko ljeta kupovati toliko puno liza.
pa sam ih posijala u posudu i držim ih u dnevnoj sobi gdje je stalno toplo.
ja ih obožavam.
pošto mi je dvorište na istočnoj strani kod mene preko ljeta uživaju.

Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2011 u 21:59
Koju boju si odabrala?Dali si prekrila klijaliste najlonom?Ako nisi, ucini to jer ce ti mnogo brze nici,Inace za 3 dana bi trebale da krenu,ako im je dovoljno toplo...puno srece ti zelim!
Na vrh
krtica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje krtica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2011 u 22:15
uzela sam više boja.
nisam znala da moram prekriti klijalište.Confused
ali i bez toga su mi izašle.
kako dalje?
da čekam da narastu pa da ih prepikiram?
kada ih vi odvajate u posebne posudice?

Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2011 u 07:35
Ja cekam da dobiju prva cetiri listica i onda ih prepikiram u vecu posudu,na razmak od 3cm.Ja sam to uradila pre oko 15 dana i one odmah pocnu brze da rastu.Sad su vec velike pa se moraju presdjivati u zasebne casice...slikacu ih danas u toku dana da ih vidis...smile78
Na vrh
krtica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje krtica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2011 u 08:41
hvala olja!!!!
ovaj forum je smile186
čekam da dobiju četri listica pa ću i ja svoje prepikirati.
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2011 u 20:55
Ja sam moje vodenike posijala tek danas  smile127
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2011 u 22:03
Evo, obecala sam. Evo jedne slikice. :)


 
Sad im je vec guzva pa cu morati u case sa njima!

Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2011 u 11:07

Prekrasna gužva, i ja sam ih posijala, i sada držim fige da i moje budu tako guste!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2011 u 12:23
Originalno poslano od člana krtica krtica napisao:

i krtica posijala svoje vodenike (lize).
budemo vidjeli šta će biti od njih.
malo mi je skupo preko ljeta kupovati toliko puno liza.
pa sam ih posijala u posudu i držim ih u dnevnoj sobi gdje je stalno toplo.
ja ih obožavam.
pošto mi je dvorište na istočnoj strani kod mene preko ljeta uživaju.

 
Dobro da znam gdje ih ima LOLLOLLOLLOL, a nisu mi ni daleko.
smile199        smile96
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
krtica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje krtica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2011 u 15:11
smile161lilie, ako mi budu uspjele bit će nešto i za tebe!
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2011 u 03:03
danas sam isla kupiti lance za viseće posude i slucajno sam kupila među ostalim i sjeme vodenika (bile su vrećice samo po tri kune, tko ce odoljeti?!)

moje idu cim prestane bura na sijanje... iako doduse kod mene nema hlada, vec znam kome cu ih uvaliti... a sigurno ce se naci i kod mene nesto hlada, mora kad ovako lijepo izgledaju!
Na vrh
krtica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje krtica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2011 u 12:50
pomoć;
ja sam svoje vodenike posijala prije nekih 2 tjedna. kako je sjeme izraslo imaju 2 listića, jako su tanke i uopće više ne napreduju.
redovito ih poljevam, zemlja nije ni presuha ni prevlažna, držim ih unutri na toplom pored prozora.
ali ne napreduju.
šta da radim?
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2011 u 08:18
Krtice,
ti si trebala tvoje vodenike  prepikirati u novu posudu na 2cm razmaka a to mozes uraditi i sad samo ako su ti biljke previse tanke ne znam dali ce ostati u zivotu...u svakom slucaju uradi to sto pre,jedino ih tako mozes spasiti...kad budes pikirala biljku upusti u zemlju do prvih listica...puno srece!
Na vrh
krtica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje krtica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2011 u 14:21
olja puno hvala na savjetu.Smile
jednostavno ne znam zašto su takve.Cry
a baš ih mazim i pazim.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 18>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.