Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moja kolekcija najljućih papričica (puno slika)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moja kolekcija najljućih papričica (puno slika)

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6970717273 78>
Korisnik
Poruka
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2013 u 12:24
@MermaidDreamer, niš se ne brini, paprika će to sama odradit, dobri su samooprašivači. Zapravo već i je odradila, ako dobro  vidim na jednom cvijetu ti se već formira plod, a počinje i na drugom :)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2013 u 23:17
mada?
Kakvo oko imaš. Ne bi to nikada sama skužila. Baš sam tukasta
Nikada ga nije bilo, nikada ga neće biti, a još malo ga ima.
Na vrh
pklicov View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pklicov Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2013 u 11:30
Eto i mene nakon malog odmora u Istri. Slike sa mora nemam, ali sam dolje preselio 3 Jalapena, 2 bird eye-a, jedan habanero i jedan patio fire. Slike nemam :(.

Pošto sam malo kasnije posadio, onda mi još nisu sve biljke spremne za presađivanje, no par njih je doma na balkonu dobilo malo veći životni prostor, naravno da sam posudio foru sa kartonom od Andreja.

2 Jalapena
1 patio fire
1 bird eye
1 scotch bonnet


a ovi sretnici se još malo budu sunčali na prozoru dok ne popuni korijen čaše


P.S
Andej, koje to kante/tegle koristiš na balkonu i gdje si ih kupio, isto za agralan planter? Meni na balkon ne stanu velike kante od 12l pa tražim neke među teglice od 8 do 10 litara ali sve što nalazim je prek 30 kuna po komadu!?
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2013 u 12:17
Probaj pitati u nekoj pekari, punila od čokolade i marelice za krofne i ostala peciva dolaze u kantama od 10 litara.
Na vrh
mikislavac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikislavac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2013 u 12:25
evo mojih 7 komada presadeno u kante od 12l, popikao sam stapice za raznjice za svaki slucaj da ne bi bilo problema.

doma sam jos 3 dana i moram skuziti kolko ih treba zalijevati jer odlazim na 2 tjedna pa nebi bilo dobro da buraz (koji ce ih brigovati dok me nema) utopi biljke s previse vode...



najveca jamaican red


najveci scorpion



Na vrh
pklicov View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pklicov Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2013 u 12:46
Dobro ih natopi i pokri sa nećim da ne isparava voda i to bi trebalo biti dovoljno za 2 tjedna. Andrej je koristio usitnjeni karton, ja isto. Ali svejedno neka buraz pogleda nakon tjedan dana da vidi koliko je suha zemlja. Ako si skeptik, ukopaj u zemlju male bočice od vode da je grlo zapiknuto u dno. Pola litre će biti dovoljno za 2 tjedna.
Na vrh
mikislavac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikislavac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2013 u 13:33
kolko je to ''dobro ih natopi''? :D

1 litra po kanti ili vise?
Na vrh
pklicov View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pklicov Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2013 u 14:51
Pa zalij s vodom dok ne počne curiti na rupama na dnu. Meni uglavnom počne curiti i prije ako je zemlja suha jer se uz rub tegle stvori zračni prostor pa tu voda pobjegne. A sad na pamet, litra vode je valjda OK :). Ja na tegli od 6 litara nalijem oko 4 dcl vode, nekad manje nekad više.
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2013 u 22:57
Originalno poslano od člana mikislavac mikislavac napisao:

kolko je to ''dobro ih natopi''? :D1 litra po kanti ili vise?


Litra je dovoljna za taj volumen. S obzirom na dugorocnu vremensku prognozu moze te brinuti samo visak, a ne manjak vlage :). Za svaki slucaj kante cim vise priblizi jedne drugima ali pokusaj izbjeci da se dodiruju listovi - na taj nacin ce si same stvoriti prikladnu klimu i cuvati od pregrijavanja.
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2013 u 23:00
Originalno poslano od člana pklicov pklicov napisao:


Andej, koje to kante/tegle koristiš na balkonu i gdje si ih kupio, isto za agralan planter? Meni na balkon ne stanu velike kante od 12l pa tražim neke među teglice od 8 do 10 litara ali sve što nalazim je prek 30 kuna po komadu!?


Agralan realno ne vrijedi te novce i jes da je fora, ali su mi za papricice nekako prakticnije ploce od stiropora s 40 rupa za par kuna.

O velikima sam vec pisao i to je profesionalna oprema koje kod nas nema u maloprodaji, a ove IKEA crvene uredske kante za otpad bi trebalo brendirati kao savrsene za uzgoj papricica jer su sa svojih 14 litara idealne. Kod mene vec petu sezonu bez problema podnose izlozenost suncu, a niti tih 1,5 EUR/kom nije pretjerano skupo. Na zalost IKEA jos nema u ovim krajevima pa se valja ili jos malo strpiti ili put Graza/Vitessea

Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2013 u 23:20
Pitanje, kako se borite sa puževima osim pužomorom? Zasad piljevina dobro radi posao ali kad se bude smočila neće baš ni ona ih držati podalje?
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2013 u 09:27
Ne borim se :D

Nisam u zadnje tri sezone imao problema s puževima, pojeli su mi prije tri godine nekolik obiljaka koje sam prerano posadio van,  i to je sve od problema s njima.

Najviše sam se borio s ušima i lošim vremenskim uvjetima :)
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2013 u 13:57
Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

Pitanje, kako se borite sa puževima osim pužomorom? Zasad piljevina dobro radi posao ali kad se bude smočila neće baš ni ona ih držati podalje?


Kod mene je opca invazija ali biljke u kontejnerima nikad nisu dirali plus sto je mljeveni karton kad se namoci vrlo nrapav pa vjerujem kako im se nece svidati plaziti po njemu. Moja majka ih uspjesno kontrolora s ukopanim posudicama u koje utace pivu sto ih privlaci i kad jednom urone uredno se utapaju.
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2013 u 14:35
Ne kuzim kak vas tak napadaju, nikad nisam vidio manje puzeva nego ove godine.
U zagorju je skoro sto paprika u zemlji, od cega polovica vrlo malih sa svega dva tri para listova, sve su netaknute. Tu u zg su mi papricice isto netaknute, jedino su mi ili puzevi ili neki drugi nametnici pojeli listove s dve bamije i lubenice :D

Inace izgleda da cu ove godine opet imati patuljaste chinensise, imam vec tri biljke visoke samo 8-10cm, vec bacaju pupoljke na vrhu. Prosle godine sam trgao pupove pa nije pomoglo, ovaj put cu ih pustit nek rade sto hoce :D

Ima i normalnih, ali jos nisam uspio otkriti kako dio njih ostane patuljast, a dio normalno naraste, s time da su svi iz istih uvjeta krenuli.
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2013 u 14:47
hvala na odgovorima!
Zasad ih ne diraju, ali zlu ne trebalo - ovo s pivom smo i mislili isprobati. Ove godine je u Puli najezda tih puzeva, kazu da ih dugo nisu vidjeli tako puno, bit ce zbog blage zime. U zg nemamo tih problema, pogotovo ne na 5. katu kod punca:-D
Na vrh
pklicov View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pklicov Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2013 u 00:45
hm, baš i nije bila blaga zima ove godine, ali neka ti bude :). Uglavnom, dobro je oko biljaka posipati neki prhki materijal, piljevina, kora od drveta, kreda... ukopavanje pive kažu da radi jako dobro kako je Andrej napisao, a u krajnjem slučaju, možeš uzeti pužomor, ali to baš ako moraš.
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2013 u 08:30
A bome nije bila nešto oštra zima :)

Padale su velike količine snijega, ali temeprature su bile prosječne. Čak, ako  se ne varam, DHMZ je zimu  u ZG i okolici kategorizirao u normalnu s čak malo iznadprosječnim temperaturama, dok su dijelovi Dalmacije imali toplu zimu :)

Morat ću ovih dana poslikati Orange Manzano u home made air potu, raste ko lud, uvjerljivo je prešišao sve druge papričice.

Izgleda da sistem funkcionira :)
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2013 u 10:20
Odlicno, salji slike :)

Prica oko puzeva podosta ovisi o samoj mikrolokaciji - prosle godine je mraz u travnju pobio sve plodove na vockama u mom zaseoku ali su jedna marelica i tresnja uz kucu rasturale i nikad obilnije rodile, dok je svega par metara do njih dvadesetak ostalo bez svih plodova.

Tako je i s puzevima - kod nekoga niti jednog, a svega par metara dalje opca invazija.
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2013 u 11:46
Budem kad se vratim :)

Jedino sam ''izgubio'' drugi Manzano za direktnu usporedbu, zabunom sam ga posadio u zagorju u zemlju, a tamo ipak malo stagnira dok se ne navikne na novu sredinu :(

Međutim, razlika je evidentna u odnosu i na sve druge vrste. Jučer sam krenuo u manufakturu i napravio 7 novih vreća a napravit ću ih još, od svih zahtjevnijih vrsta presadit ću po jednu biljku u vreće. Sama vreća se dobro drži što se tiče čvrstoće, jedino ne znam kako bi se držala da ju češće seljakam okolo.

Taman da i svake sezone moram raditi nove vreće, za cca 50 kn napravim dvadeset vreća :)


Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2013 u 13:08
Originalno poslano od člana Andrej Andrej napisao:

Odlicno, salji slike :)

Prica oko puzeva podosta ovisi o samoj mikrolokaciji - prosle godine je mraz u travnju pobio sve plodove na vockama u mom zaseoku ali su jedna marelica i tresnja uz kucu rasturale i nikad obilnije rodile, dok je svega par metara do njih dvadesetak ostalo bez svih plodova.

Tako je i s puzevima - kod nekoga niti jednog, a svega par metara dalje opca invazija.


Što se tiće blage zime govorio sam o Puli, gdje ove godine neznam da li je išlo ispod 3 stupnja. Puževa je kod nas uvijek masu, ali ove godine stvarno milijuni - evo kažu mi roditelji stradao je jedan bijeli habanero, srećom njih i imam najviše. Možda zato se u Istri i jedu puževi, već kad ih ima tolko neka se iskoriste. :)

Mogao bi to biti npvi specijalitet - pikantni puževi, hranjeni habanerima i jolokiama
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6970717273 78>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,215 sekundi.