Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Naše dvorište
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Naše dvorište

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7374757677 140>
Korisnik
Poruka
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2010 u 21:08
prekrasno, sve u cvijetu, i meni se jako svidja plava ogradaClapClap

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2010 u 19:54
Duda jel ti to čekaš cvijet od svoje glicinije? Bilo bi mi jako drago da sam ti savjetom kako porezati pomogla i da i tvoja konačno procvjeta......
Presličice su vam posebna priča...... ja sam davno kupila sebi paketić lukovica, ali se nisu baš nešto razmnožile, a onda je druge godine sveki dobila punu zdjelu lukovica od susjede i kak je red, izabrala sebi krupnije i posadila, a kada su ostale same sitne veli meni, evo ti ako si hočeš posaditi, ako nečeš ja ću ih baciti...... i ja sa svojom škorpionskom strpljivošću sam te sitne i šmiljave lukovice sve posadila...... lijepo iskopala jarčić uz rub i lukovice jednu po jednu slagala da sam od njih napravila "drvored" kako veli Triša i evo treću godinu su kod mene i sada je stvarno "drvored" ili plava ograda kako to veli Lora.
Drage moje posjetiteljice, smile78 svima i dođite mi opet, sezona je počela biti će cvijeća......
A ovo su moji kaktusići koje sam lani udomila
lađa%20i%20kaktusići
tu sa lijeve strane je bila čuvarkuća pa je lađica malo prazna...... moram naći neki kaktusić da popunim
čuvarkuće%20-%20lat.%20sempervivum
a ovo su moje čuvarkuće...... opet u donjem lijevom kutu je čuvarkuća koja je bila do nedavno sa kaktusima i mislim da joj tamo baš nije pasalo, možda presuha zemlja, pa sam ju izvadila od tamo i posadila u ovu "posudu" koja je u biti poklopac od jedne jako skupe "crne posude" (to je nešto kao teflon, samo crno, ali jednako bezvrijedno) i kako bi Shasha rekla kako volim reciklirati ili beskorisnim posudama naći novu namjenu, tako je i ovaj poklopac postao posuda za čuvarkuće Wink. Dok sam odšarafila ručkicu, na dno sam stavila šljunak i gore mješavinu zemlje i pijeska i nadam se da će im to biti OK.
čuvarkuće%20-%20lat.%20sempervivum
evo kako to izgleda iz profila.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2010 u 20:00
Da mene lovi samo kaktus/sukulent zaraza otkako sam na CIF-u, to bi bilo dobro, ali lovi mene još jedna zaraza...... orhideozaraza i od petka sam bogatija za dvije...... nakon duge torture po bolnici morala sam si sa nečim uljepšati dan
orhideja%20%20Dendrobium
dendrobium orhideja
phalaenopsis%20orhideja
 i phalaenopsis orhideja..... tako da uz bijelog pala od prije imam još jedan
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2010 u 21:10
Pa to i je jedan od "zadataka" foruma: "krasti" ideje od ostalih!LOLLOLLOLSve je lijepo, ali presličica.... i još se čudiš da te kralježnica zeza. Trebalo je to ubosti u zemlju...Ali je ispalo zbilja efektno.
Kaktusi,sukulenti, tu sam dobro virila...WinkBig%20smile
 
Orhidejama se  samo divim kod drugih. Taj cvijet nije za mene. Definitivno!
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2010 u 22:09
Bako tako sam i ja mislila za orhideje, ali evo prvi phal, bijeli, cvate od 24.02. i otpao samo jedan cvjetić......
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2010 u 22:31
Ma nek si se ti počastila! Al muž te još bolje počastio. Nema svatko takvu šljivu...
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2010 u 22:33
Joj Kate u nekoliko dana koliko nisam bila u tvom vrtu sve buknulo, doslovno, a kod tebe svega lipega, rekli bi Dalmatinci, od kaktusa do banana, ali tulipani, pa to je more tulipana, ja sam se udala u travnju u tvom kraju i sjećam se samo da je bila šuma tulipana...Clap
život je more
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2010 u 22:53
kod tebe je stvarno raskošno i bujno,a još kad izrastu
one biljčice koje sada niču pa to će biti fantazija
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2010 u 09:23
Kat.rea moj jastucac je tek posijan,ali vrijedi cekati
ove nove slike su me odusevile,kao i baku preslica me osvojila,orhidejama se i ja divim,al se ne usudjem da ih kupim.
Na vrh
forzicija2005 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 826
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje forzicija2005 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2010 u 09:38
smile141
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2010 u 13:00
orhideje su prekrasne smile99
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2010 u 21:04
Bigi, šljiva će ići u legendu......
Lantana jednom je netko primjetio da imam puno lukovica i to je točno, jer imam svakakvih i još otkrivam nove Wink, a kada se pojave nove te su uvijek neke posebne koje " baš moram imati", ali mislim da nisam jedina koja boluje od te bolesti, zar ne... a tulipana, nije baš šuma, iako ih ima dosta, samo ne cvatu svi u isto vrijeme
Mari, sada sve raste naočigled, nešto jučer nije ni virilo iz zemlje, danas  se pojavi van, a sutra več vidiš i pupoljke...... stvarno je čudesno promatrati buđenje prirode i kojom brzinom sve izlazi van i rascvjetava se ...
 Gio, ja nisam sijala jastučce, ja sam lani kupila dvije teglice, tako da neznam koliko dugo im treba iz sjemena, a za orhideje sam i ja prije mislila kako su zahtjevne i kako to nije za mene, ali eto zarazila sam se na CIF-u...... i za sada su samo 3 smile187
Forzicija hvala, Rose uživo su još ljepše, a svima vama koje posječujete moje dvorište puno hvala i jedna velika smile78.
Danas nisam stigla slikati vrt jer sam radila "projekt stablašica", ali jučer sam uslikala samo mini tulipane, ali sada skroz rascvjetane
Tulipani
i dio cvjetnjaka sa tulipanima i srdašcima koja cvjetaju, ali njih moram ponoviti izbliza
moj%20cvjetni%20kutak
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2010 u 21:13
orhidejice su ko bombon...a  vrt lijepo cvijeta
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2010 u 22:07
Koliko tulipana, baš su lijepi ovako mali Clap
život je more
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2010 u 22:52
Lantana, ovih nema tako puno, ali na skoro svakome su 3 cvijeta, tako da je dojam još bolji, pogotovo iz "ptičje perspektive". To su mini tulipani - višecvjetni. Moram sutra na balkon i poslikati odozgor, onda se tek vidi šareniloLOL.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2010 u 23:42
Sve je lijepo i novonabavljeno i ono što se budi iz sna, Sunovrate smo vidjeli, a glicinija i ruža na ulazu je meni ešto najljepše - zaštitni znak tvog dvorišta.
 
Samo uz put da odgovorim gio za jastučac, aubretiu - prvu godinu meni nije cvala, ja sam je samo rasadila na mjesta gdje sam željela, a već slijedeće godine imala sam ne jastučce nego jastuke!
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2010 u 23:58
Puno lijepi biljčica. Navijala sam za tvoju bananu i preživjela je , jupppiismile112
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2010 u 18:20
Hoya i Šmrcko smile78, glicinija će za koji dan procvjetati, a na ružu čemo još malo pričekati... banana će biti u nastavku...
cvjetnjakto je moj cvjetni kutak iz ptičje perspektive, za sada prevladava plava boja presličice i potočnice, crvena - tulipani, žuta - jaglaci ...... od onoga cvijeća čega ima više, ali uskoro će se po pravo zašareniti......
niski%20pakujac%20-lat.%20Aquilegia%20caerulea%20
gornji red - potočnice,
sredina - skroz lijevo se vidi jedan rozi pupoljak to je moj/Shashin niski phlox, pa su moji lanjski niski pakujci u pupoljcima - plavi i rozi, a ono nešto minijaturno skroz desno je bijeli koji štrajka Confused
donji red - moj lanjski niski bijeli phlox, bijela tratinčica ( lani bila roza), potočnica i jastučac
 
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2010 u 18:37
jastučac%20-%20lat.%20aubrietia
Ovo je moj jastučić od jastučca, a iznad njega gore desno je moj /Shashin karanfilić, koji za sada ne daje naznake da bi htio cvasti, ali mislim da još rano za njih
ljubičica%20-lat.%20viola%20odoratapa još jedan jastučić, ali od mojih/Shashinih ljubičica 
P.S. malo je čudna slika jer sam ju "uređivala", a kada sam prebacila izgleda kao da je posađeno u sahariEmbarrassed
srdašca-%20lat.%20Dicentra
 i srdašca - iza se vidi grančica sa bijelim cvijetom, bijelim srčekima..... u naravi su posađena jedno pored drugoga, ali ih nikako nisam mogla uloviti nego tako pod nekim kutem, pa ispada da su jedno iza drugoga
Na vrh
maryann View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 246
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maryann Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2010 u 18:40
sve je super rascvjetano ...boje su savrsene,ja bas i nemam bogzna sta pokazati zasad...nego imam gliciniju malenu tek joj je druga godina jedva sam je spasila zimus sad lista ali neznam kad ce ona cvitat,koliko joj godinica triba da bi procvitala
If tears could build a stairway
And memories were a lane
We would walk right up to Heaven
And bring you back again...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7374757677 140>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,407 sekundi.