Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aronija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aronija

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 12>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2010 u 18:29
Ja sam je lani posadila i to 5 komada. Bacaju listove i super zdravo izgledaju. Kako smo gnojili voćke, malo smo i njima dali, iako svi kažu da nije potrebno, mislim da im neće smetati.
Ove godine očekujemo "berbu" - već smo puni planova.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2010 u 20:44
čestitam !smile55
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2010 u 08:34
Hvala ti anči, smješno je jedino što uopće ne znam kakav ukus ima aronija, ali po svemu mi se čini da je slična crnom ribizu, a njegov mi trpki okus baš nije po volji.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2010 u 11:05
također ni ja još nisam probala plodove moje aronije, nadam se i ja ove godine da će nas podariti.
 
Triša u pravu si jaaaako su trpki, bolje ih je spravljati kao svježi sok u dodatku sa još nekiim voćem, kad se sjetiš koliko su zdravi, zanemariš trpkostWink
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2010 u 16:25
okus je opor ,ne sviđa mi se ,al je zato zdrava
 
 
smile181nisam ni ja baš oduševljena okusom
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
djemba View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje djemba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2010 u 19:02
Originalno poslano od člana anči39 anči39 napisao:

okus je opor ,ne sviđa mi se ,al je zato zdrava
 
 
smile181nisam ni ja baš oduševljena okusom
Hm,ja sam prošle godine imao prvu nazovimo berbu.
Od 4 sadice jedna je rodila ali plodovi su bili jako trpki.Na granici jestivosti.
Nadao sam se da sam možda prekasno probao plod i da su već pri kraju pa otuda i takav okus.
Po vašim komentarima rekao bi da ne ogu očekivati ništa bolje
Confused



Na vrh
pehist View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 19 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pehist Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2010 u 23:22
njezina prava vrijednost i okus se krije u preradjevinama, kao sama ali i u kombinaciji s drugim vocem, sokovi ,dzemovi, u sladoledima i jelima
Na vrh
vlalonca View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 01 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vlalonca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2010 u 13:31
Originalno poslano od člana trecedoba trecedoba napisao:

Pozdrav svima.Novi sam na forumu, i imam nekoliko pitanja vezanih za ARONIJU, o kojoj doduše dosta znam iz literature.Zanima me da li netko zna gdje bih mogao nabaviti veču količinu sadnica cca 1000-1500 kom.i po kojoj cijeni
Također me zanima kako se rade sadnice. odnosno postupak presađivanja, ako bi kupio manju količinu pa ih presađivao sam.Želja mi je baviti se uzgojem Aronije sada kada sam u mirovini, a imam veliko gospodarstvo koje je neiskorišteno.
Hvala svima na savjetu.


Poštovani,

zainteresiran sam za uzgoj Aronije na većoj zemlji (cca 2-5 ha).
Imam potrebne informacije o prodavačima Aronije (stabiljka 16-18 kuna - trogodišnja - ako uzimate više od 1000 komada).

Naime, ako ste pokrenuli proizvodnju odnosno uzgoj navedene veće kolićine molio bih Vas da me kontaktirate na PM da popričamo o iskustvima.

Ja bi također uzgajao ali trebam krenuti od negdje.

Hvala lijepo.
Na vrh
pehist View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 19 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pehist Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2010 u 20:55
Originalno poslano od člana vlalonca vlalonca napisao:

Originalno poslano od člana trecedoba trecedoba napisao:

Pozdrav svima.Novi sam na forumu, i imam nekoliko pitanja vezanih za ARONIJU, o kojoj doduše dosta znam iz literature.Zanima me da li netko zna gdje bih mogao nabaviti veču količinu sadnica cca 1000-1500 kom.i po kojoj cijeni
Također me zanima kako se rade sadnice. odnosno postupak presađivanja, ako bi kupio manju količinu pa ih presađivao sam.Želja mi je baviti se uzgojem Aronije sada kada sam u mirovini, a imam veliko gospodarstvo koje je neiskorišteno.
Hvala svima na savjetu.


Poštovani,

zainteresiran sam za uzgoj Aronije na većoj zemlji (cca 2-5 ha).
Imam potrebne informacije o prodavačima Aronije (stabiljka 16-18 kuna - trogodišnja - ako uzimate više od 1000 komada).

Naime, ako ste pokrenuli proizvodnju odnosno uzgoj navedene veće kolićine molio bih Vas da me kontaktirate na PM da popričamo o iskustvima.

Ja bi također uzgajao ali trebam krenuti od negdje.

Hvala lijepo.


mozda krenuti od sadnje  Smile

Na vrh
danni View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje danni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2010 u 16:53
e bok ,prije svega pozdrav svima i ovoj zanimljivoj temi....i ja sam aroniju kupio od milica u obliznjoj prodavaonici mislim da joj je sad treca godina i ima oko deset nabujaka gdje treba bit cvijeta a trebala bi dat plod negdje od 1.7-15.7,jako me zanima okus jer samo voce ne mogu nigdje nabavit....
Na vrh
bibica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bibica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2010 u 16:30
Ja sam nova na forumu i sve vas poozdravljam. Zapravo čitala sam i ranije vaša iskustva ali prvi puta se javljam i to zbog problema s aronijama. imam ih 6 u mom  vrtu u šumi u Vukomeričkim goricama, ali iako su stare po tri godine, cvijeta mi samo jedna. Ostalima ne pada na pamet cvijetati niti davati plodove a primjetila sam da im nešto napada vrške mladih grana, koji kao da su prerezani jer venu i kad ih lagano primim ostanu mi u ruci. Kako svuda piše da aronija nema neprijatelja ni nametnika, zanima me ima li tko sličnih iskustava i šro pomaže?
                                                                                 Bibica
Na vrh
neretva View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje neretva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2010 u 19:26
jako me zanima ovo voće....sve što znam o njemu naučila sam na netu,a to se sve čini SUPER! da li ga netko ima na forumu?
gdje kupiti sadnicu? i koliko koštaju sadnice?

Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 18:43
BLJAK!!!!BLJAK!!!
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 18:46
U Bauhausu, a o voćki sam sve rekla svojim prethodnim postom. A to što kažu da je ljekovita, ista svojstva ima malina, crni ribiz, jagoda i trešnja, pa vi birajte.
Na vrh
pehist View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 19 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pehist Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2010 u 12:17
Originalno poslano od člana gospina trava gospina trava napisao:

BLJAK!!!!BLJAK!!!


ako nemas nesto pametno za reci, bolje suti.


Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2010 u 15:04
Originalno poslano od člana pehist pehist napisao:

Originalno poslano od člana gospina trava gospina trava napisao:

BLJAK!!!!BLJAK!!!


ako nemas nesto pametno za reci, bolje suti.


hehe krepat ću od smijeha LOL...ova ti je bila dobra a znaš di sam to čula ..u crtiću Bambi kad je to mali zeko Lupko reko Big%20smile
no što se tiče aronije ja sam ju kupila u 2mj i sada ima već zelene bobice,veselim se jako dobro napreduje,moja sestra ima deset grmova i kaže da kao sirove nisu baš izuzetne za jest ali da ona radi marmeladu i da su ukućani zadovoljni pogotovo što ih miješa sa ostalim bobičastim vočem.
Na vrh
brani View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 19 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 242
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje brani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2010 u 23:11
Kupila sam 2 kom.aronije u 12 mj prošle godin bila je na hladnom i mračnom mjestu do 2 . mjeseca, posadila sam je ali ona ne tjera lišće, zapravo stoji kao što sam je posadila..mora li tako? 
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2010 u 07:05
Originalno poslano od člana brani brani napisao:

Kupila sam 2 kom.aronije u 12 mj prošle godin bila je na hladnom i mračnom mjestu do 2 . mjeseca, posadila sam je ali ona ne tjera lišće, zapravo stoji kao što sam je posadila..mora li tako? 


Treba kupovati prije sadnje. I moja jedna koja je duže stajala se nije primila. Vjerujem zbog toga kajje nisam zalijala. Bila je bandažirana, ali je iznutra bila suha. Takve bi trebalo ako ih odmah ne sadimo korijen povremeno uroniti u vodu.
Na vrh
brani View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 19 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 242
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje brani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2010 u 17:09
pojavio se prvi mali listić na mojoj aroniji..hoće li od nje biti išta?
Na vrh
pehist View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 19 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pehist Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2010 u 18:08
ove godine nista. cekaj iducu.

drugi put odma posaditi kad se nesto kupi a ne cekati cijelu zimu.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.