Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ipomea, slak ukrasni, ladolež
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ipomea, slak ukrasni, ladolež

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 13>
Korisnik
Poruka
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2011 u 07:04
Mira, zaista lijepo izgleda!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2011 u 22:07
imam jedan dio koji bih voljela prekriti slakom, međutim zemlja je tu jako utabana, jedva probijem rupice vilama, podignuti ili prokopati tu nema šanse... zanima me da li bi slak tu mogao uspjeti, tj. probiti tu zemlju korijenjem ako ga tu posijem? ima li itko iskustva takvog?
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2011 u 07:46

U tako zbijenoj zemlji teško da će ti bilo što uspjevati. Slak ima nježno korjenje i sumnjam da bi u takvim uvjetima uspjevao.

Ali, ako se beton može razbijati, onda se i zemlju može!
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2011 u 09:51
Slak imam godinama,razne vrste i razne boje i oblike.Iz mog iskustva to je jedna žilava biljka.Ne sijem ga već par godina on sam niče od silnog sjemena koje se prosulo po zemlji..Kod mene je zemlja,opora i teška.Ona najgora glina i šuta.Znači slak može na siromašnom tlu da uspijeva i u tvrdoj zemlji..
Ali,dobro veli Cimi ako se kamen može razbiti može i zemlja...Bolje bi bilo da iskopaš  rupice,za slak,i ne siješ ga direkt nego prvo u posudice pa prebaciš u  vrt tek kad dobiju 2 -3 para listova..Vjerujem da rezultat neće izostati.Kad je zemlja prevrnuta lakše i voda prolazi kroz nju,a slak voli vodu,posebno ako je na suncu..Listovi mu se odma opuste na dole,ako je žedan..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2011 u 13:01
netko kaže da ne podnosi presađivanje... al dobro, ionako mi je zgodnije ga prvo u posudice posijati...

već sam razbijala dijelove betona po vrtu i išlo je uspješno, ovo prekopati... nema sanse... po tom dijelu se šeta svakodnevno bez kopanja sigurno već 30-40 godina... al ako nešto ne ide, uzmi veći čekić... u ovom slučaju mašklin Wink

hvala vam cure na odgovorima! pomogle ste jednom jadnom slaku sasvim sigurno Smile
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2011 u 14:21
Ja nisam primjetila da slak ne voli presađivanje..Posijala sam ga na stotine sjemnki slaka na svaki način..Negdje u mojoj temi u vrtovima,imaš slike mojih slakova...
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
53rijeka View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 2310
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 53rijeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2011 u 15:54
Originalno poslano od člana Morana Morana napisao:

... već sam razbijala dijelove betona po vrtu i išlo je uspješno, ovo prekopati... nema sanse... po tom dijelu se šeta svakodnevno bez kopanja sigurno već 30-40 godina... al ako nešto ne ide, uzmi veći čekić... u ovom slučaju mašklin Wink

hvala vam cure na odgovorima! pomogle ste jednom jadnom slaku sasvim sigurno Smile
 
 
... a ti naspi zemlje i ogradi koliko ti treba, tako sam ja na kamenom terenu,  osim kada tu i tamo uzmem busilicu za kamenje
da dobijem malo dubine. Nadam se da ce se i meni uskoro nesto zimzeleno penjati po sada sivomgroznom deprimirajucem zidu.
Neka vas NE zavara ona "trava" koja je na trimilimetara zemlje kuju san nasula da bas ne bude goli kamik i blato iako se jos gradi.
 
 
 
 Jos moram rijesiti po cemu i na cemu da se sve to nesto penje, da li staviti po cijelom zidu zicu onu sa oknima ili tu i tamo
nategnuti zeljezne niti po kojima bi se penjalo, nesto nevidljivo hocu samo zelenjavu biljnu da se vidi ... 
ex rijeka53
mojblog
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2011 u 10:28
Niknuo mi je slak.
 
 
Pokrila bi ovo.
 
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2011 u 12:56
Da li netko ima slak sa duplim cvijetom?Vidjela sam da se prodaje na aukcijama.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2011 u 10:23

evo moga, slika je od prije nekoliko dana, jučer san vidjela da se pupići lagano crvene, i stvari više narančaste!

jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2011 u 12:21
Antonija to nije list slaka... Ne znam što je, ali slak nije Smile
~Cvijeće je zemljin način da se nasmije~
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2011 u 12:53

Morana,jest ovo je ipomoea " Cardinal climber", bio je na identifikaciji i znalci su ga identificirali. evo slike od alise

jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2011 u 14:27
antonija ja sam imala ovakav ukrasni slak, a druge ne poznajem


Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2011 u 14:32
ovo je slika s neta Cardinal climber, možda je to ipak neka hibridna vrsta slaka, ako je to onda je prekrasanClap i tvoj će bit takav
http://www.parkseed.com/web_images/ParkSeed/products/3309z.jpg
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2011 u 14:45
Ovo gore jeste slak!Taj crveni..Ovaj ljubičasti od Mari takođe..Ja sam imala cardinala,ali sam sjeme zagubila i više ga nemam..Slakova ima puno vrsta..Ja sam imala,najmanje nekih 20 vrsta..Ima u mojoj temi u vrt u slikama...Više ih ne sijem,oni sami niču...Nemam mjesta za njih.Vrsta poput cardinala il ,imaju quamoclit drugačije listove nego ove druge ipomeae...Ukucajte na google i riješit ćete se nedoumica..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2011 u 15:12
Antonija bit će prekrasan, imala sam ga prošle godine. Kasno sam ga dobila i bio je mali.
Ove godine sam posijala sjeme crvenog i bijelog ali mi nešto slabo idu. Clap
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2011 u 15:22
lilie, meni su od početka lijepo krenuli, hvala ti puno na njima!hvala i alisi na identifikaciji!

danas je jedan procvijeto, evo ga u dvije poze!








jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2011 u 20:29
smile78 tako sam ti ih poslala.
 
Ja više nisam imala sjemena na biljci i dobila sam drugo ali nešto slabo izlazi.
Ako bude i bijelog smile80.
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2011 u 23:48
antonija prekrasan jeThumbs%20UpHeart
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2011 u 08:26
koji je ovo, ne zatvara cvijetove preko dana. sijala san ga u veljači, nekako sporo raste u visinu.
 
 
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,438 sekundi.