Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ciklame - Cyclamen
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ciklame - Cyclamen

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 37>
Korisnik
Poruka
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2010 u 18:29
Da se i ja priključim na temu.
Imala sam dvije. Jednu s velikim cvjetovima i jednu s manjim.
Dobila sam usmene savjete od naših forumašica da kad prestanu cvasti pustim negdje u kutu....
S malim sam tako i napravila, jer je izgubila i  lišće, ali ova druga lista cijelo vrijeme. I ja je poluredovito zalijevam. Držim je u hladu.
I sad  po pravilu (vidim da ovo ljeto i nema pravila) na jesen bi ih trebala posaditi u novu zemlju? Ili da ovu koja lista presadim ranije, da ne počne i ona cvjetati prijevremeno?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Papilio View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Srpanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Papilio Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2010 u 18:37
Meni se također jedna skroz osusila ali na ovoj drugoj je ostalo par listova. Nisam je dirala vec ostavila na nekom tamnijem mjestu ali mi je bilo zao pa sam je znala ponekad zalijati bas zbog tih listova sto su ostali. Bili su ogromni i skroz se spustili, nisu stajali u zrak kako to inace bude.
Sad mi je na svjetlijem mjestu, sa jutarnjim suncem i nastavila sam povremeno zalijevati, i eto niklo puno listica ali jos nema cvijeta.
Mislim da cu samo dodati na vrh svjeze zemlje jer ima prostora posto je jos u tegli kako je kupljena i nastaviti zaljevati svaki put kad se zemlja osusi pa da vidimo.
Mozda sam i pogrijesila sto je nisam stavila u vecu tamu. Ovako sam je mozda probudila iz ljetnog sna :)
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2010 u 18:41
moja ciklama je cvjetala negdje u prvom mjesecu pa je malo pauzirala i sad opet cvjeta... cak sam od jedne zene dobila savjet da ju uopce ne dam na mirovanje da ih ona ima i da joj stalno cvjetaju nesto kao ljubice malo cvjetaju pa malo ne pa opet i tako stalno... e sad jel to tocno neznam ja cu pokusati pa cemo vidjeti sta ce biti
Per aspera ad astra.



Na vrh
Mladi cvijet View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 07 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mladi cvijet Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2010 u 23:53
Pozdrav ljudi,vidim da svi međusobno imate iste ili slične probleme ili situacije sa svojim ciklamama...na veliko iznenađenje i kod mene je slična situacija,malo cvate pa malo ne i tako stalno već dvije godine kolko je imam...jeli to normalno ili je stvar možda u temperaturama.Naime,moja je ciklama u toplijoj prostoriji i na direktnom suncu i uopće se ne buni...tako da sam skroz zbunjena...Confused
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2010 u 10:23
Dobio sam lukovice šumskih ciklama i iz jednog dijela tjeraju i pupoljke i listove a iz drug dijela ne tjera ništa...korjenja uopće nema....koja strana ide gore...pozdrav
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2010 u 10:40
I prezimljuju li šumske ciklame uopće kontinentalnu klimu...
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2010 u 10:53
Drago dijete naravno da prezimljuju. Što misliš ko bi ih svake godine ponovo sadio po našim šumama? Ja ih imam tri godine.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2010 u 11:12
Ok...hvala...samo što ja ih nisam vidio u našim šumama pa sam mislio da im je tu prehladno...
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2010 u 11:25
Pogledaj u mom vrtu imaš fotku...moje su sa Ivančice i iz Trakošćana.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2010 u 12:07
ok...
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
mrvica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 160
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mrvica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2010 u 08:59
Ciklame...predivne ciklame! Drago cvijetno društvo, jučer sam bila u baumax-u, išla povirit što ima od cvijeća pa sam osmislila kombinaciju za vrt koju bi htjela ali moram kod vas provjerit hoće li to ići prije nego kupim: kupila bi ljubičaste maćuhice i kombinirala ih sa nekoliko ciklama (u onoj, da tako kažem, izvornoj boji ciklame) pa me zanima je li ok da ciklame sada presadim iz posudica u zemlju dok cvjetaju ili je bolje da ih ostavim u teglicama? Radi se o Dalmaciji pa mislim da im zima ne bi previse smetala. Što vi kažete?
"Dakle: ne brinite se tjeskobno za sutrašnji dan, jer će se sutrašnji

dan brinuti za se! Svakom je danu dosta njegove muke."

Mt, 6,34

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 20:58
Po meni je bolje da izvadiš ciklame iz tegli. Bolje će rasti bez tegli u vrtnoj zemlji.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 21:02
O joj tek sada vidim datum kada si postavila pitanje. Vjerojatno si riješila dilemu. Nadam se da ti lijepo uspijevaju u toj kombinaciji.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2010 u 21:06

Godinu dana kasnije.

Ovih dana sam ponovo vratio ciklame u tegle. Prošlu godinu su bujno cvjetale punih 6 mjeseci. Kako će ove vidjeti ću. Ovo su mi prve koje sam reciklirao po shashinom uputstvu. Ova u sredini je nova princeza.
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2010 u 23:36
Pinus ili bilo tko ko se razumije, molila bi malu pomoć! Kupila sam nedavno prvi puta ciklame u bauhausu, tamno rozu i bijelu s mrvicom svijetlo rozog. Sad cvatu ali ne znam što s njima kad ocvatu te gdje ih držati.... molim te u kratkim crtama njihov uzgoj da bi mi cvale i drugu godinu te da bi mi cvale što duže!  Ja sam iz Hr. zagorja, zime dosta hladne, zna biti i -18. smile143
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2010 u 23:00
Ja svoje držim u negrijanoj garaži. Cvjetale su mi skroz do Svibnja. Redovito zaljevam i to je to. Preko ljeta su bile posađene uz ogradu koju vidiš kroz prozor. Pročitaj malo stare postove puno toga je do sada napisano o ciklamama. Zima ( -18 C) ti vjerojatno neće smetati ako ju postaviš na prozorsku policu sa unutarnje strane prozora.
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2010 u 23:18
Hvala Pinus, pogledat ću i ostale postove.
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2011 u 14:12
Lijepi pozdrav drustvo...pocetnica sam u ovome i imam jedno pitanje.Citala sam da nekima cvijet ciklame odlazi u sjeme,ajmo tako rec.Meni se to jos nikad nije dogodilo a imam ju 2 godine i cvate cak par puta godisnje.Nekad ostavim cvjetove i nista.Jel se radi o ciklami koja ne moze dati sjeme ili je u pitanju nesto drugo.Inace zdravo izgleda i po meni nema razloga da bar jedan cvijet neda sjeme.Moze mali savjet :-) ?
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2011 u 21:24
2201tea, meni moje ciklame daju sjeme, ništa im ne radim samo im slučajno ostane cvijet. ja cvijetove kidam kada prođu, na jednoj mi je osto, ja nisam vidjela i na jesen vidim ja dosta malih ciklama ispod velike čak i u drugom loncu koji je stajao do njega! daju li sve vrste sjeme neznam, u mene u svake bude sjeme! dogodilo mi se da mi je u svake ostajo neiščupan cvijet i poslije bi vidjela umjesto cvijeta na vrhu čahuru!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2011 u 22:32
Ja sam baš danas pokupila sjeme sa svojih ciklama. Gdje god je bio cvijet bilo je i sjeme
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 37>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.