Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gomoljasta Begonija - Begonia sp.
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gomoljasta Begonija - Begonia sp.

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 15>
Korisnik
Poruka
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2011 u 22:13
Danas sam na teglice di su zasađene begonije i kale stavila prozirnu foliju jer kad tako stavim foliju na posijane biljke brzo izniknu,a i brzo se izduže i padnu ako dobro  i na vrjeme ne vodim brigu o tome da ih otkrijem.Obićno foliju malo udkrijem kad niknusmile211,a ako je hladnije opet je preko noći navućem na teglice iako je sve unutra u sobi.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2011 u 18:38
  moja begonija puzava bijela bi trebala biti
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2011 u 22:17
BEGONIJE TAKO SPORO RASTU DA SAM VEĆ POSJEDILA OD ČEKANJA DA SE NEKUD POKRENU.OD 4 TRI SU NIKNULE I TRI VISEĆE.smile64
Na vrh
flover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 397
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2011 u 21:47
istina,sporo rastu...ja sam kupila dva gomolja,ali samo je pisalo begonija,ne koja vrsta točno,a na slici je bio cvijet tamnocrveni reckanih listova sličan daliji,dali neko zna koja je to vrsta? za sada polako,ali dobro napreduju,naziru se listići,jedva čekam da vidim cvijet....zapravo da ga svi vidimo...
"Cvijet treba sunce da postane cvijet, čovjek ljubav da postane čovjek."
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2011 u 22:09
Uh baš dobro da sam ovo pročitala, jer sam već htjela baciti i tegle i gomolje, a ogromni su i nisu bili ni jeftini.
Kupila sam one velike gomolje, koje bi trebale biti one velikocvjetne begonije.
Čekam, čekam , čekam, dosta mi je više čekanja i vidim nakon više od mjesec i pol izvirio listić. Druge tri ništa, ne da mi vrag mira idem čačkat, kad ono sve se spremaju, pustile korijenje i napreduju.
 
Nisam znala da im treba tako dugo da niknu, eto sada vjerujem da će sve niknuti.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2011 u 23:30
Flover mislim da je to viseća i ja mislim da su moje tri baš takve.Triša nemoj ih puno zaljevati jer će strunuti,a bila bi stvarno prava šteta kad smo se tako načekale.A kad će ova cvasti????
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 00:45
Molim nekog da mi kaže može li se begonije zalijati pokoji put sa tekučim željezom,naravno razmučenim u vodi ili bi im to naštetilosmile143.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2011 u 13:10
ovako izgleda sada zaljevam ju kao i ostalo cvijeće
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2011 u 13:31
Decembarice.smile73
Na vrh
Tratincica44 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 04 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tratincica44 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2011 u 13:55
Silvestra, lijepo je. Obožavam ovo cvijeće. Zahvalno je u svakom pogledu. Ja sam prije 15-ak dana kupila crvene i planiram ih posaditi u okrugle tegle. Često kod kuće sama obavim sjetvu nekih h biljčica (npr. tagetes, turski karanfili, maćuhice, salvije, ...), ali u vrtnim centrima nikad nisam vidjela da prodaju sjeme za Begonije. da li netko zna gdje i kako se razmnožavaju?
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2011 u 21:07
Procvjetala moja gomoljasta begonija.


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2011 u 21:11
Ovo su zahvalne biljčice.

Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2011 u 21:14
 Ja sam kupila sjeme  ovakvih begonija ali nisam ga još sijala. Ove sam kupila kao male biljke.Malo ih je oštetila tuča ali oporavljaju se.


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2011 u 21:24
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2011 u 21:57
Milice7 begonije su super i najbolje ih je kupiti kao rasadu,a iz sjemena su veoma zahtjevne no vredi pokušati.Želim ti puno uspjeha uzgojom iz sjemena,ali ako još nisu posijane onda mislim da je malo kasno.
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2011 u 10:53
                                                                
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2011 u 10:58
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2011 u 17:47
Kako su samo lepe...kao da je ruza i ne begonija...smile71
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2011 u 11:52
Olja uistinu nisu cvjeće za početnike,posadila sam ih u male teglice i doslovno kap po kap zaljevala dva mjeseca,i toliko im je trebalo da se pojave iz zemlje ,a da ne istrunu,a poslije kad su nikle nisu se dugo makle nikud,ali kad je došlo njihovo vrjeme naprosto su buknule.Wink,Wink,Wink.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2011 u 12:59
Moja begonija je puna cvjetova.


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,189 sekundi.