Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Banana
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Banana

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 15>
Korisnik
Poruka
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2008 u 21:21
našla sam da netko prodaje sjemenje  i kad sam nazvala ponuđeni obitel javlja se sekretarica..ostavila sam svoj broj al se nitko ne javlja smile134pa sad neznam šta je to..našla sam to na ovom google oglasima,ima li tko ideju da nabavim to sjeme kod nekog drugog Smile 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2008 u 22:30
...doći će ti sjeme.... naći će put do tebe... :).....
... a možda su ljudi sad u berbi sjemena... tamo gdje je već ta plantaža smile198
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 09:15
hvala na pozitivnoj energiji Thumbs%20Up imaš pravo
Na vrh
cvetlin View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 714
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvetlin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 10:13
recite mi kaj ja krivo radim ovo je moja banana šmrc
Na vrh
cvetlin View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 714
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvetlin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 10:15
i iz drugog kuta
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 10:27
Mislim da je to normalno da joj lisce zuti i opada.Pa zar ne znas da je jesen.Samo joj daj mjesto da ima dosta svijetlosti.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 10:38
Možda ti je zemlja previše vlažna, a vazduh u prostoriji previše suv. Po krajevima listovi venu od hladnog vazduha ili previše suvog vazduha, a listovi mogu da požute ako se previše zaliva zimi. Leti ih treba zalivati svaki dan jer troše baš puno vode, a zimi umereno.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
cvetlin View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 714
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvetlin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2008 u 06:13

hvala na savjetima -dobila sam je na poklon bilo bi mi žao da je izgubim.

Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2008 u 19:52
našla sam na www.njuškalo.hr hrpu sjemenki različitih egzotičnih biljaka
uključujući hrpu različitih banana,mislim da ću naručiti tu sjemenke malih roza banana.Vidi ako i tebe nešto zanima..
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2008 u 19:53
mislim ovo sam bila uputila na Slavonku ali i za šire Smile
Na vrh
Staky View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 68
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Staky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2008 u 21:27
Joj i ja sam gledala sjeme tih rozastih :) ali mi se činilo nekako užasno puno.  Par sjemenaka a tolika cijena, još dok platim poštarinu....ne znam...
 
Ja sam svoju teškom mukom ove godine - sad prije desetak dana, prekrila. I to sanduk sam radila drveni i unutra slame nagurala , odozgora sam stavila jednu tanku ploču drvenu i to sve skupa prekrila ceradom i zavezala. Muko moja sva sam bila u jednoj vodi.
Jer ipak je ove godine tri puta veća od prošle zime i prošlog zamatanja.
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2008 u 09:28
trbam pomoć,imam musu tropicanu i tražila sam nešto o njoj na internetu i više neznam jeli sobna ili vanjska biljka,negdje na slikama je u kući,negdje vani a koliko sam vidila ta daje plodove pa više neznam ni ja.Nadam se da je vanjska i da ne cvjeta.Znalci pomagajtesmile226
čovjek uči dok je živ
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2008 u 09:49
Koliko sam uspjela prevesti sa engleskog isti uvjeti kao i za druge banane - svjetlo i toplo mjesto, u ljetnim mjesecima zalijevati čak i svaki dan, zimi rjeđe.
U toplijim krajevima može biti i vani, ali ako temperatura ne ide ispod 10 stupnjeva 
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2008 u 10:49
hvala Otok,čim sam pročitala isti uvjeti kao i za druge banane razveselio si mi dan.Ja sam mislila da je sobna,jer je bila pre jeftina,svega 27kn.
čovjek uči dok je živ
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2008 u 11:46
e sad još jedno pitanje.Jel bi ja nju trebala presadit,ima 2 mladice?Mislim da će joj ubrzo postat tjesno.
čovjek uči dok je živ
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2008 u 19:17
I ja sam davno na flora artu kupila bananicu misleći da je sobna i da će sporo rasti, ali nije. Po ljetu bi lijepo narasla, po zimi se mućila, pretoplo , presuh zrak, jedva bi preživjela. Izgledala je kao od Cvetlin - ukratko nisam joj mogla naći odgovarajuće mjesto.Jedne zime mi je stara propala , ali je u proljeće iz korijena izrasla mlada. Lani mi puko film i ja nju u proljeće šupila u zemlju, ali pored čempresa da ju štite od vjetra. Ma prekrasna je bila, a u jesen kada smo ju vadili iz zemlje posadila sam ju u bubanj od vešmašine, pa u proljeće sve zajedno u zemlju. Sada je opet zajedno sa bubnjem u podrumu.
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 22:22
voki..pomoć..bananici koja je vani je sve lišće posmeđilo čak i onaj u sreduni koji bi trebao biti novi..zaštitila sam ju ali je ipak jadna..koliko sam razumijela da bi joj potpomogla da pusti nove zelene listove treba ju odrezat ali neznam do kuda ...
Na vrh
gogica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gogica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2009 u 21:01
molim savjet
 
na preporuku ostavili moji bananu prezimiti vani ..
kad su bile najavljene hladnoće oni ju zaštitili bogme propisno i danas kad sam vidjela da je još omotana ja poludila. natjerala sam tatu da je odmah oslobodi i slika je dakle ovakva
 
 
Ima li nade za nju sredina je tvrda pa mislim da je korijen OK .. što vi mislite
 
 
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 10:59
Uzmi nož i reži od gore sloj po sloj dok ne dođeš do zelenog u sredini. Brzo će se ona oporaviti i izbaciti nove listove čim otopli.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
gogica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gogica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 18:37
Hvala Voki smile79
 
nadam se da bude  .. poslikam kad potjera nadam se uskoroSmile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.