Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Krasula - Crassula
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Krasula - Crassula

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 84>
Korisnik
Poruka
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2008 u 13:49
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2008 u 13:50
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2008 u 13:52

Biljčice na prvoj, trećoj i četvrtoj slici imaju pupoljke i to jako slične (slikano je jučer)

Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2008 u 13:53
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2008 u 13:54
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2008 u 14:42

Ovu krasulu koju ima Nena imam i ja i nisam znala da cvate. A što se tiće "teta" po dućanima njih bolje ništ ne pitati samo se zbune jadne. Ja u Baumaxu kupila pije tri tjedna neku biljćicu za 5 kuna na tegli piše nešto što nema veze s njom a "teta" blage veze nema.

Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2008 u 20:00
Otok, malo sam proučila tvoje biljke i sa 100 %-tnom sigurnošću mogu ID ovu posljednju jer je imam i ja. To je Crassula portulacea.
Biljka sa 1. fotke  mi liči na Crassulau Blue bird. To je inače hibrid između C. ovate i C. arborescens.
Biljčica sa 3. slike ako cvate sitnim tamno rozim cvjetićima bi trebala biti C. schmidtii. Nju sam imala, ali mi je propala pa je sada ne mogu usporediti sa tvojom slikom kako bih bila sigurna.
4. mi sliči, ali samo sliči na C. capitelu ili C. tetragonu,  a za biljku sa 5 slike bih rekla da uopće ne spada u crassule.
Na 2. slici bi mogla biti Crassula, ali nemam pojma koja. Sliči mi na izgužvanu C. ovatu. Big%20smile 
 
Oprosti na ovom komentaru, ali bi bilo lakše identificirati kad bi slike bile malo kvalitetnije, jasnije i da se vidi cijela biljčica. 
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2008 u 22:38
Sto se tice Kikinie Crassule mogla bi biti Crassula Falcata..iako su njeni listovi ukrsteni..imaju istu debljinu lista..mozda je svoja mlada.. Trebalo bi je usporediti..

A sto se tice zadnje slike od Otok,mogla bi biti Kalanchoe Marmorata..
I za jednu i za drugu kazem "mogle bi biti" jer ja ipak nisam Veliki poznavalac biljki kao vi ... ali gledajuci je ovako,lici na Kalanchoe samo sto su joj liske malo razbacane..
I ja sam svoju kupila pod imenom "kaktus" a nema nikakve veze s istim!

Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2008 u 23:10
Džomba, ja nisam nikakvu Crassulu okačila na ovu temu. Da nisi možda nešto pobrkala? 
Na vrh
Nana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2008 u 07:53
Originalno poslano od člana kika kika napisao:

...Po izgledu ovih mladih listića, mogla bi biti ili neka od varijacija C. arborescens, C. argentea ili C. dubia. Prouči te 3 podvrste i njihove varijacije pa ćeš možda biti sigurna koja je, iako je i meni na C. dubiu najsličnija.
Kika, hvala na brzom odgovoru. Ja sam, nažalost, osjetila posljedice svakodnevnog, cjelodnevnog profesionalnog gledanja u ekran, pa sam bila prisiljena uskratit si privatna zadovoljstva. No znatiželja je prevladala, noćas sam malo pogledala tvoje sugestije. Rezultat: čista zbunjola. Confused   Po obliku lista, njegovom jastučastom izgledu (ispupćenost s obje strane) i baršunastoj površini ostaje opcija C. dubia. Sumnju izaziva stablasti rast, tj. razmak između parova listića. U svakom slučaju, raspametila sam se kad sam vidjela kakvih sve vrsta krasula ima. Bila je to čarobna noćna šetnja kroz njihov svijet.
 
Originalno poslano od člana dzomba dzomba napisao:

...Sto se tice Kikinie Crassule mogla bi biti Crassula Falcata..iako su njeni listovi ukrsteni..imaju istu debljinu lista..mozda je svoja mlada.. Trebalo bi je usporediti..
Dzomba, vjerojatno si mislila na moju krasulu, koju je Kika citirala na prethodnoj stranici. Mislim da je manje vjerojatno da je C. falcata, jer listići nisu izduženi, No nije nemoguće, ne bih imala ništa protiv,  C. falcata jako lijepo cvate.
 
Hvala objema.
 
Uglavnom, moja dubiozna Wink krasula je još mala (teglica je 6 cm), pa će se vjerojatno bolje moći odrediti kad malo poraste. Zasad se dobro drži, nazire se novi par listića, već drugi u zadnjih mjesec i pol otkako je imam. Tongue
(O)smijeh je najbolji facelifting   
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2008 u 17:26
Nana, poznati su mi ovi problemi o kojima pišeš. Imam oko 200 vrsta što kaktusa, što sukulenata i pokušavam ih sve identificirati. To je ludilo od posla i mislim da nikad neću uspjeti baš svima dati imena. Ne rijetko mi se i dešava da moram teglu s biljkom nositi pored kompa ne bih li je lakše identificirala.
Najveći problem je u tome što se biljke izgledom razlikuju ovisno o svojoj veličini, starosti, a isto tako i zbog načina uzgoja i mjesta gdje nam stoje. A, ove hibridne vrste koji naši uzgajivači svakodnevno uzgajaju....boli glava. Ima ih jako puno, a razlike, znaš i sama, ili ogromne ili toliko minimalne da ih ni najiskusnije oko teško uoči. 
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2008 u 20:40
Ja vidim Kika da ti sve znaš o kaktusima i sukulentima, pa i o drugim biljkama, svaka čast, a vidim i da imaš ogromnu kolekciju, pa daj nam malo pokaži svoje kaktuse i sukulente.
život je more
Na vrh
Nana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2008 u 20:52

200 VRSTA??? Pa gdje to držiš? Na sreću da ne traže puno vode, zamisli računa. Naravno da nećeš nikad identificirati sve, jer dok stigneš do 190-tog već ćeš nabaviti još barem 20 novih.
Ovo šetkanje s teglom u ruci mi je poznato. U jednoj tegla, u drugoj kava, a još bih i tipkala.

Htjela bih pomoći pri identifikaciji Otokine 3. slike. Nažalost, ova moja (najvjerojatnije) C. schmidtii nedavno je doživjela bombardiranje šutom, nadam se i preživjela. Morala sam je puhati, četkati, prati. Prije toga je bila lijepi uspravni rascvali grmić, sad su joj neke grančice svinute, neke polomljen a i bez toga je vrlo krhka.

 
(O)smijeh je najbolji facelifting   
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2008 u 22:18
Originalno poslano od člana kika kika napisao:

Džomba, ja nisam nikakvu Crassulu okačila na ovu temu. Da nisi možda nešto pobrkala? 



Jesam,Izvini... .. bio je to cvijet oda Nana, a ti si ostavila komentar ispod nje.. Izvini !!!!   
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2008 u 22:45
Džomba, sve 5, događa se.
 
Lantana, malo sam lijena smanjivati i kačiti fotke, pa je to i glavni razlog što ih ne kačim. Doduše, ovo ljeto sam fotkala svoje mesnatice jednog po jednog, a to bi bilo stvarno previše da pokačim na forum. Imam možda samo par fotkica gdje se vidi jedan dio moje kolekcijepa ću vam to negdje okačiti kad otvorim neku temu.
 
Nana, ljeti ih držim na terasi, a zimi, bolje i da ne pitaš. Zakrčim cijelo stepenište biljkama tako da je prava vratolomija kad se probijam do stana. A što se zalijevanja tiće, negdje sam već i napisala da ja svoje kaktuse kad su u vegetaciji zalijevam dosta obilno. Najmanje 2 puta tjedno. Za to koristim kišnicu, ali ne toliko zbog štednje koliko što je ona daleko bolja od klorirane vode iz gradskog vodovoda.
 
Na vrh
Nana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2008 u 23:30
I ja skupljam kišnicu, jer zg voda je osim klora prepuna kamenca. Nemam otvoreni izlaz iz oluka, pa možeš mislit kak me susjedi iz zgrade preko puta gledaju ko luđakinju kad po najvećem pljusku premečem razne posude po terasi. Ali mene tješi da bar nekom uveseljavam dosadne i tmurne kišovite dane.
Slatko sam se nasmijala zamišljajući kako se provlačiš između kaktusa po stepenicama čuvajući npr. najlonke Big%20smile
Ja manje primjerke svoje vrlo skromne kolekcije zimi držim između 2 stakla na južnim prozorima, gdje u to doba godine nema sunca, ali je jako svjetlo i to im odlično paše. Zato se naradim kad treba prozračiti. Problemi nastaju kad prerastu prozor. Stan je topao, a ulaz u kuću (ja sam u prizemlju) je vrlo mračan, pa bih u proljeće imala albino žirafe umjesto kaktusa.
(O)smijeh je najbolji facelifting   
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2008 u 13:37
Eh, da su samo kaktusi kod mene, bilo bi dobro s obzirom da ih je puno maleckih. Osim njih tu je i puno trajnica koje trebam zimi spremati u kuću.
Jednom sam padala po stepenicama i naravno...... na kaktus. Ne daj bože da sam pogodila oleander ili slično, već Echinokaktus grusoni koji je jedan od najvećih primjeraka u mojoj kolekciji. I naravno, dočekala sam se na njemu s rukom. Kako mi je izgledala šaka i podlaktica mislim da ne trebam ni spominjati s obzirom da on ima bodlje koje više liče na zakrivljene nožiće nego na igle.
 
Ovo tvoje zimovalište na prozoru između stakala je O.K. i vjerujem kako im je tamo savršeno. S druge strane mislim da im ni u mračnom hodniku ne bi bilo loše, ali samo pod uvjetom da temperatura ide do max. 7 stupnjeva i naravno, bez kapi vode. Kad su na hladnom i u suhom kaktusi ne rastu pa vjerujem kako ti se ne bi ni izdužili u tim uvjetima.
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2008 u 16:30
A ja sam mislila da se samo to meni događa. Kako si izvadila bodlje? I njegove imaju kukicu na kraju. Ja se jednom grdno porječkala s MM i otišla se baviti kaktusima da se utješim. Imam onu opuntiu kao stup višu od metra. Kako sam bila bijesna nisam pazila i ona se nagnula. Oko 3 bodlje duge skoro 5 cm mi se zabole u tjeme. Možeš misliti s kojim zadovoljstvom mi ih je iščupao.Confused
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2008 u 16:51
Vera, njegove nemaju kukicu na kraju pa nisam ništa morala vaditi, ali sam zato imala poderotine, rane i podljeve krvi na rukama.
Za tu Opuntiu znam. To je najvjerojatnije Austrocylindropuntia subulata. Imam je i ja, ali takvih uboda nisam imala osim koji puta u prst. Zato ju je iskusio MM, a i moj kućni ljubimac ju je jednom ulovio repom. Jako je nezgodna upravo zbog tih kukica na kraju koje više liče na udice. Idući puta pripazi i radije ciljaj da se MM uhvati jer su oni "manje osjetljivi na bol", bar se tako prikazuju. LOL
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2008 u 21:35
Ova malecka crassula se priprema za cvijetanje.. ..


Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 84>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.