Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pachypodium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pachypodium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 32>
Korisnik
Poruka
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2011 u 00:10
Pinus, pošto se u biti radi o neistraženom teritoriju (nadam se da će se pojaviti netko s više informacija o rosulatumu) a nisi zadovoljan s biljkom, mislim ad najviše smisla ima da pinciraš npr. dvije grane pa ako budeš zadovoljan rezultatom nastaviš dalje. Općenito kod većine biljaka koje to mogu podnijeti režu se ti izduženi dijelovi.

Zanima me jel ti to posjeduješ sve vrste pachypodiuma?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2011 u 10:36
Jagoda tvoj malac je P. lamerei. U pravu si, to što sada gubi lišće zbog uvjeta u kojima ga držiš je normalno. U proljeće kada ga po malo navikneš na sunce ponovo će ozeleniti. Inaće P. lamerei u svom prirodnom staništu na Madagaskaru nema razdoblje mirovanja i ako bi sada bio u laganoj vegetaciji na sunčanom položaju sa lišćem i to bi isto bilo za njega normalno.

mememe, poslati ću email uzgajivaču od koga sam kupio P. rosulatum i pitati ga što da radim. Na proljeće kod njega namjeravam potrošiti još nešto € za meni zanimljive sukulente. Vidjeti ću što će on reći. A što se tiče rezanja slažem se sa tobom. Rezao bi upravo te izdužene dijelove. Za sada imam 9 vrsta pachypodia. Neke od osnovnih vrsta mi nisu lijepe i ne želim ih imati, ali najljepši i najrjeđi između pachypodiuma, ultra rijedak Pachypodium ambongense - klikni o njemu sanjam.
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2011 u 16:23
Tako to ide, ono što je najrjeđe najviše privlači ljude. Ja bi samo da dođem do kojeg običnog pachypodiuma, pošto nemam auto to je malo teže. Kolko bi se isplatilo nabaviti sjeme (tipa s e-bay-a) pa pokušati iz sjemena uzgojiti poneku vrstu?
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2011 u 13:34
Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

Ja bi samo da dođem do kojeg običnog pachypodiuma, pošto nemam auto to je malo teže.

mememe zar nisi kupio P. lamerei u Konzumu Gajnice ?
Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

Kolko bi se isplatilo nabaviti sjeme (tipa s e-bay-a) pa pokušati iz sjemena uzgojiti poneku vrstu?
Teško je odgovoriti na to pitanje. Općenito financijski gledano mislim da se nama amaterima ne isplati uzgoj svih vrsta Pachypodia iz sjemena. Jednostavnije je kupiti u Konzumu godinu dana stari P. lamerei za 10 Kn nego dati za 10 sjemenki 1,8 € + 2,5 € za poštarinu. Ali ako ti je razmnožavanje biljaka hobi i zadovoljstvo tada vjerojatno ne pitaš za cijenu.
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2011 u 14:03
Jesam, imam lamerei (kupljen u KOnzumu ali ne u Gajnicama), makar mi se više sviđaju saundersii, bispinosum i brevicalyx od onog što sam vidio. Jednom kad krene...
jedan ko nijedan heheh
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2012 u 21:31
Nabavio sam sjeme nekoliko različitih vrsta pahića. Imam malo more pitanja u vezi sijanja na koje ne znam odgovoriti. Ako netko ima iskustva sa sijanjem bilo bi lijepo da ih podijeli sa nama. Isto tako ako imate linkove na internetne stranice na kojima su objavljeni savjeti u vezi sijanja pachypodium- a prosim lijepo za adrese tih linkova.
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2012 u 21:35
Pinus, kažu da su uvjeti sijanja pachy-a isti ko i za adenium, jedino supstrat bi trebao biti pjeskovitiji.
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2012 u 00:42
Pinus tek sam sada svratila ovdje i vidijela da si mi napisao kako se zove moj pachy. Hvala ti....Dok nisam čitala tvoje postove mislila sam da ima samo ova moja vrsta i da nikad ne cvjeta..Međutim bila sam u krivu i za jedno i za drugo...WinkWink
sutra je novi dan
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2012 u 12:40
Pinus, jesi li posijao pachypodiume i na koji način? O kojim se vrstama radilo?
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2012 u 21:45
@mememe čekam proljeće, ne žurim. Nabavio sam sjeme ovih vrsta:
PACHYPODIUM densiflorum
PACHYPODIUM horombense
PACHYPODIUM rosulatum
PACHYPODIUM saundersii
PACHYPODIUM mikea
Sve po 10 sjemenki.
Na vrh
bili cvitak View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 03 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 329
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bili cvitak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 17:46
poz biljkoljupci! i ja imam p lamerei i tamo negdje u listopadu bog zna šta bi MM pa je odlučio  jedan dan sve moje cvijeće obilno zalit....?? na pachipodiumu je doslovno opalo svo lišće:( . nakon toga stavila sam ga na malo hladniji prozor ( između 15 i 20 C) i prestala zalijevati i evo ga sada jupiiiiii izbilo je mnoštvo malih listića na vrhu . yes! a MM dobio zabranu diranja cvijeća ( dozvoljeno mu samo kupovina istog:) )
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 21:12
Dobro nam došla na forum bili cvitak!
Da malo prokomentiram ovo što si pisala. Niti moje iskustvo sa pahićima nije bog zna kako veliko ali nešto malo sam naučio. Čini mi se da si sve do sada učinila kako treba. Kada nema lišća nema niti potrebe za vodom. Kada ga držiš na hladnom, oko 15 C isto nema potrebe za vodom. Ne znam razlog zbog kojeg je tvoj pahić sada počeo sa vegetacijom. Bolje bi bilo da je tvoj pahić još malo počekao sa vegetacijom tamo negdje do početka travnja. Pretpostavljam da živiš u Dalmaciji. No, sada kada je krenuo preko zime u vegetaciju oprezno sa zalijevanjem. Jednom mjesečno je dovoljno. Kako dugo je P. lamerei kod tebe ?   
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 21:15

P. Lamerei danas u Plodinama po 17,99 Kn

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
tara2009 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tara2009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 21:16
ja sam ih imala vec 3 i nikako s njima na zelenu granu...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 21:23
Bebolina, lijepi pahić za tu cijenu.
Na vrh
tara2009 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tara2009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 21:25
bude u konzumu za 15 kn a na snizenju cak i za 7-8 kn
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 22:59
To govoriš općenito o cijenama u konzumu ili to je sad neka akcija? Da bar se nađe neki drugi pachypodium osim lamerei u prodaji (ne računajući kod Bešlića).
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 23:01
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Bebolina, lijepi pahić za tu cijenu.
Baš je lijep, zdrav i jedarThumbs%20Up
Vratila sam se na mjesto zloćina po još nekoliko primjeraka nakon dva sata, ali nije bilo više ni jednog na polici.
Baš sam ih htjela uzeti za nekoliko balkona koje ljeti sunce nemilice prži, ali neeemaThumbs%20Down
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 23:02
Originalno poslano od člana tara2009 tara2009 napisao:

bude u konzumu za 15 kn a na snizenju cak i za 7-8 kn
Možda je bolje tipkati BIO u Konzumu po toj cijeni...
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
tara2009 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tara2009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2012 u 00:19
pa ko nas u konzumu u osijeku uvijek ga dobiju u proljece i imaju ga cijelo ljeto,po zimi ga nema,i vec 2 godine kako ga dobijaju kod nas ta je cijena redovna 15 kn a snizena 7-8 kn
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 32>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,422 sekundi.