Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ksan & Bilje
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ksan & Bilje

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 38>
Korisnik
Poruka
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2012 u 13:31













''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2012 u 13:39
Ksan, kako se zove cvijet na prvoj slici. I ja ga imam samo moj je mali, malecki. Tvoj je krasan i vjerojatno velik grm, tako djeluje na slici.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2012 u 13:40


Još jedan Adam. Teglica se sušila na brzaka - odmah se to vidi Smile ali izdržat će to ovu godinu.





Ima pupić Smile




Lonicera - ako neće milom na stup onda će silom Smile


''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2012 u 13:49
Originalno poslano od člana zribal zribal napisao:

Ksan, kako se zove cvijet na prvoj slici. I ja ga imam samo moj je mali, malecki. Tvoj je krasan i vjerojatno velik grm, tako djeluje na slici.


Ako misliš na bijeli ne znam kako se zove, dobila sam ga ovo proljeće i jako je lijepo krenuo. Evo ovdje možeš ocijeniti koliki je odmah je pored klinčića Smile tu su i ostala dva plava sa slike samo jedan je mini ali isto ne znam kako se zovu.







Sobna palma, ili prva šetnja Smile


''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2012 u 13:59
Originalno poslano od člana Ksan Ksan napisao:



[QUOTE=monstera] Ajde baš ćemo pratiti razvoj te biljke kod tebe i kjod mene,da vidimo radi li se uistinu o Mjehurici ili Peruanskoj jagodi. [IMG">http://www.cvijet.info/images/galleries/640-480/8824956a-mjehurica%20%282%29.jpg" />A koja je razlika između peruanske jagode i mjehurice?





Peruanska jagoda ima zlatnožute lampione i jestiva je,spada u voće,dok Mjehurica ima crvene lampione i mislim da nije baš jestiva,iako neki kažu da je.Ja je nisam probala. I jedna i druga su iz iste porodice kao i paradajz.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2012 u 14:05
ja ih imam prvi puta ,pa ću baš vidjeti,no i s Peruanskim jagodama treba biti oprezan,ne smiju se jesti nedozreli plodovi,a isto tako ne smije se pojesti više od 6kom na dan. Imaju laksativan učinak.     Koliko sam čitala iskustva drugih,rekli su: Ajde probajte odoliti i pojesti samo 6kom na dan,očito su zarazne. Jer kako sam shvatila Peruanske jagode su prava napast,da im se naprosto ne može odoliti pojesti ih samo 6 kom. Nisam ih nikad jela ,ali kažu da kad ih počneš jesti,ne znaš stati,nešto između ananasa,kivija i ne znam koje ono još voćkice. Ajmo znalci javite se!      
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2012 u 14:13



Obična Hosta ali ja je obožavam Smile i tu je iznikao neki mak ali kakav ne znam to sam dobila u nasljeđe s vrtom, sad samo čekamo da procvijeta.







Imam osječaj da se karanfilčeki malo pate u teglama Unhappy




Na jednom ružnom dijelu sam posijala malo Suncokreta i gurnula u zemlju kovrčavu vrbu i primila se Heart




Još suncokreta Smile




Imam osjećaj da kod mene sve kasni u odnosu na vas, no nije bitno bitno da ipak naraste i procvijeta.

''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2012 u 14:18
Vezano za peruansku jagodu.Prvo sam posijala cijeli paketić sjemenkica kupljen u Kaliji,niti jedna mi nije niknula.Onda sam na jednom štandu naletjela na njih i kupila jednu sadnicu,onako za probu. Baš me zanima kakvog su okusa plodovi.   
Prekrasne biljčice imaš ,a mace su preslatke.
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2012 u 14:25
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

ja ih imam prvi puta ,pa ću baš vidjeti,no i s Peruanskim jagodama treba biti oprezan,ne smiju se jesti nedozreli plodovi,a isto tako ne smije se pojesti više od 6kom na dan. Imaju laksativan učinak.     Koliko sam čitala iskustva drugih,rekli su: Ajde probajte odoliti i pojesti samo 6kom na dan,očito su zarazne. Jer kako sam shvatila Peruanske jagode su prava napast,da im se naprosto ne može odoliti pojesti ih samo 6 kom. Nisam ih nikad jela ,ali kažu da kad ih počneš jesti,ne znaš stati,nešto između ananasa,kivija i ne znam koje ono još voćkice. Ajmo znalci javite se!      



Thumbs%20Up Hvala, nisam znala ni ovo što si ti napisala. Meni su jako lijepe i htjela sam ih zbog ukrasa. Sad čekamo da dozrije.

Ovo su bistricine ukrala sam iz njezinog vrta neće se ona ljutiti Embarrassed

Originalno poslano od člana anabistrica anabistrica napisao:

 
lampica
 

''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2012 u 14:32
Maris 40 hvala Smile







Kućna sreća Smile


''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2012 u 14:48
Sad malo unutra Smile



Pravio se sok od bazge.



Ovo naravno da ne znam kako se zove.


Malo ste me zarazili kaktuso manijom pa evo prinova









I ovaj ima posebno mjesto smile76 taj je žuti  još samo da mi je nabaviti roza i narančasti pa ako netko ima "drančim" koji pelcerčić Embarrassed







Ovo su isto bebe Smile
''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2012 u 14:55


Da,sad vidim,da ne bi bilo zabune ,ovo je Mjehurica,znači ,samo ukras,ne jesti!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2012 u 14:57










Ovo su Peruanske jagode.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2012 u 15:04
Slikice sam posudila,molim da mi nitko ne zamjeri..
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2012 u 15:16
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:



Da,sad vidim,da ne bi bilo zabune ,ovo je Mjehurica,znači ,samo ukras,ne jesti!




Znači ja ću gledati a ti ćeš jesti smile215
''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2012 u 15:45
A sad malo povrtnjaka



Bijeli luk i mrkva




cikla i rajčica




Paprika, brokula, karfiol




Ovdje nema što nema Smile




salata




Ukrasne tikvice Smile




Vegeta, ljupčac
''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2012 u 15:59
malo šetam i gledam, lijep ti je i vrt i povrtnjak a ove godine i kod nas sviju sve kasni
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2012 u 16:04
Originalno poslano od člana Ksan Ksan napisao:


Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:


[IMG]http://www.cvijet.info/images/galleries/640-480/009349e1-Mjehurica.JPG" />
Da,sad vidim,da ne bi bilo zabune ,ovo je Mjehurica,znači ,samo ukras,ne jesti! [IMG]smileys/smiley36.gif" align="middle" /> [IMG]smileys/smiley36.gif" align="middle" /> [IMG]smileys/smiley36.gif" align="middle" />
Znači ja ću gledati a ti ćeš jesti [IMG]smileys/emot92.gif" align="absmiddle" alt="smile215" />


A nemoj tako... Čekaj da vidimo,možda su i moje samo Mjehurice... onda ih ni ja neću jesti...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2012 u 19:46
Originalno poslano od člana stefica.n stefica.n napisao:

malo šetam i gledam, lijep ti je i vrt i povrtnjak a ove godine i kod nas sviju sve kasni


Hvala na posjeti i dođi ponovno u šetnju Smile
''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2012 u 19:47
cvijeće, povrće, sve je krasno i divni cvjetnjaci od hipertufe, a i mice mace su slatke.
Ne kasni samo kod tebe, mslim da kod svih, kad usporedim sa slikama od prošle godine, razlika je velika. Pa i mi smo malo u dugim rukavima i jaknama, pa još kraće u kratkim rukavima
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 38>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.