Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Koraljna zvončika - Heuchera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Koraljna zvončika - Heuchera

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 30>
Korisnik
Poruka
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2009 u 12:41
Perla, svaki put kad odem kod BB divim se njenom vrtu i njenom znanju i polovicu svega o čemu razgovaramo zaboravim. A slijedeći put opet pitam.
Ne brini, slijedeći tjedan slikamo aleju.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2009 u 12:46
Originalno poslano od člana Tija Tija napisao:

Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

Slijedeći tjedan dolazim u kontrolu, s fotoaparatom, ako ću zbog tvojih "slavnih" susjeda smjeti blicati.
 
A koji dan ti je to sljedeći tjedan? jel vikend?Wink
I čujte nemojte me navoditi na "grijeh" i tračanje na nedozvoljenim mjestima.
 
 
Tija, jel bi i ti išla u vizitu heuchera?
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2009 u 21:11
Perla,a zakaj si pipkala heuchere?Misliš da se budu onda brže razmnožavale?
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2009 u 21:52
Je, draga Rain, heuchere (kao i ostale biljke) se u prolazu moraju pipkati!LOL Mora im se okrenuti lišće da se provjeri kakve su boje s doljnje strane i koje boje je stabljika.
Pipkanjem biljaka ostvaruje se tzv. taktilna ljubav, koju duuugo pamtimo biljka i ja! Pa onda, kad se pojavim u vrtu među biljčicama, biljčice žude za mojim dodirom, jednako toliko, koliko ja žudim za njihovim.LOLLOLWink

Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2009 u 23:03
Retriverica, ja idem u "vizitu" i jedva čekam vidjeti "bebače".
 
Baka Bea ja sam tvrd orah, ipak me se neda lako "skvrckati" .  Dajte mi recite kakvi su noviteti u uzgoju Heuchera?Wink
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2009 u 23:49
je,pa da,perla,i kad se uspostavi obostrana žudnja,biljke se brže razmnožavaju
Tija,ja znam koji su noviteti,al ti neću reći...odi si pogledati
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2009 u 06:14
Tija, srčeko, dobro je da si tvrd orah, kaj te ne 'ubije' ojača te... A koja je koja heuhera... e tu te čekam. Triša ih je lijepo isprintala, pa albumić u ruke i na posao. Možemo osnovati konzilij.
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2009 u 09:32
Ako bu konzilij,treba uzeti suhu hranu sa sobom,to ne bu tak brzo gotovo!
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2009 u 09:36
A koliko ih još ima koje nisu u albumu, samo da se dočepam vremena, slijedi još jedan album za biranje, predložit ću adminu da na forum ne može nitko tko nema bar jednu heucherusmile96
Odem ja neki dan u naš navodno "dobro opremljeni" rasadnik - svi kažu da su neke cure koje tamo rade stručne, no dobro pitam ja imate li heuchere.
Začuđeni pogledi odaju da nemaju pojma - probam ma znate "koraljne zvončike" - trajnice, predivnog lišća, opet blago teleći pogled.
Slažem se da ne moraju niti imati, niti znati, ali da ne pokažu baš nikakav interes, nije u redu.
Ali ja nebi bila ja da sa sobom nisam imala isprintano nekoliko slika i opisa (blaženi internet), odmah sam im to lijepo uručila i rekla, pa možda kad slijedeći put svratim ove predivne biljke budu krasile vaš rasadnik.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2009 u 10:30
Eh, draga Triška, kod nas ti je to tako. Cure su do jučer možda prodavale tkanine na metre ili šarafe!Wink Pa si vidla u ovim Bau-Bau trgovačkim centrima! Sve sadnice previše namočene, a osim prva dva-tri dana u jadnom stanju. Nažalost, neznanje pokazuju i prodavačice u cvjećarnama i vrtnim centrima, ali i kupci. Da nije tako nebi nam mogli prodavati ''trajnice mix'', pa u ''mixu'' sobno i vrtno bilje zajedno.
Zato mi imamo BB i ostale znalce, koji nam pomažu i pomalo nas obrazuju. Yesss! No, malo smo se i razmazile, kaj je, je! Wink
U potpunosti podržavam ''konzilijarni'' pregled i identifikaciju u Aleji heuchera, pošteno zbrinjavanje viška sadnog materijala (tako to zovu u Botaničkom vrtu), s namjerom da se steknu uvjeti za nabavku novih kultivara, na opće zadovoljstvo zainteresiranih kolekcionara. (Prevod ovog političko-birokratskog naputka na pp.)smile96
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2009 u 10:34
Dobro, ja se javljam za konzilij, mogu voditi zapisnik i napraviti sendviče, za pauze.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2009 u 14:48
Mislim da smo zaslužile jezikovu juhu od administratora ili moderatora, no vlajda će nam oprostiti, uzimajući u obzir našu veliku ljubav prema ovoj predivnoj biljci, kao olakotnu okolnost.
Evo neke kombinacije koje bi voljela imati u svom dvorištu
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2009 u 19:51
Ja sam sklonija 'mirnijim' kombinacijama:










Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2009 u 19:56
Evo još jedan zgodan link:

http://www.pbase.com/rickscustomnursery/heuchera

(izbrisala sam jednu kosu crtu, nadam se će sve biti OK)
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2009 u 20:33
pa tko ih ne bi volio, pa tko bi im odolio?
 
Beskrajno su preslatke.
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2009 u 20:50
ajme perla što mi radiš, preljepe su i tko će biti kriv ako postanem ovisnica smile96
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2009 u 21:03
Čuj, Bromi, za razliku od nekih drugih biljaka Wink, ovisnost o heucherama je dozvoljena i dobrodošla.LOL
U usporedbi s kolekcionarskom strasti prema cipelema i čizmama, mnogo je jeftinije skupljati heuchere.LOL
Nedaća je samo što se za ove prekrasne, šarene, prekomorske kultivare moramo malo strpiti, nisu baš sve dostupne. Unhappy


Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2009 u 21:39
Perla link je dobar, radi , a biljke... nemam riječi, prekrasne.
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2009 u 21:45
jedva čekam proljeće...
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2009 u 23:21
Proučavajući reklamne fotografije u različitim katalozima došla sam do zaključka da postoji razlika u načinu prikazivanja biljaka, što bi prepoznavanje moglo otežati.

Heuchera amber waves:

Dakle ovdje se radi o jednom kultivaru i ove četiri fotografije prikazuju jednu te istu vrstu heuchere

na slijedećim fotkama ponovo je jedan kultivar- heuchera Ametist Mist', ali u različita godišnja doba

zima proljeće
ljeto
jesen

U nekim su katalozima te razlike navedene u opisu, negdje postoje čak i zasebne fotografije, a u nekima su heuchere fotografirane samo u svom najatraktivnijem izdanju.

To se odlično vidi na slijedećem primjeru: heuchera Frosted violet



Uspoređujući fotografije na kojima je jedan te isti kultivar nameću se pitanja: da li je to jedna te ista biljka, da li je fotografirano u dva različita doba ili je možda ova lijeva fotografija prošla kroz Photoshop?


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 30>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.