Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vučika - Lupinus polyphyllus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vučika - Lupinus polyphyllus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 15>
Korisnik
Poruka
floraifauna View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 110
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje floraifauna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 12:15
jako su lijepi lupinusi,dio sjemena sam posijala i nikle su male bebice, čim im narastu prvi pravi listići presaditi ću ih...
 
i dobila sam nekoliko biljčica- super ako procvatu!!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
matilda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Lokacija: Krapina
Status: Offline
Bodovi: 540
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matilda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2010 u 19:16
evo mojih lupina posijanih prošle godine










Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2010 u 21:25
zaljubila sam se u lupinuse na prvi pgled prošle godine i sijala sam ih i lijepo su nikli, a kada sam ih ove godine išla presaditi klonuli su..tjeraju nove listove, ali će im trebati vremena..očito ne vole premještanje
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
waterlily View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje waterlily Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2010 u 19:21
Prekrasni su Vam lupinusi. Ja se nadam da ću i ja negdje pronaći sjeme ovog cvijeta.
Inače, sjeme je jako otrovno.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2010 u 22:21
Predivni su ti. Ovih sam dana i ja bila u vikendici i vidjela da se pripremaju cvjetati lanjski, ustvari to su predlanjski, ali je lani imao samo dva cvijeta, a ove godine ima desetak i puno su veći.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
matilda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Lokacija: Krapina
Status: Offline
Bodovi: 540
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matilda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2010 u 22:15
ove godine bi htjela sakupiti sjeme lupina, pa me zanima da li da saupljam svaku boju posebno tj. da li će cvijetovi iz sakupljano sjemena piti jednaki matičnoj biljci?
evo kako neki izgledaju danas





Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2010 u 22:22
Prekrasni suClap
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2010 u 20:42
Zaist su prelijepi... Meni je ostao od lani jedan mali, ali jako štrajka i nikako da krene..
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2010 u 08:11
matilda, koliko znam, biljka dobivena iz sjemena ne mora, nužno, biti iste boje kao matična biljka Smile ali ti možeš skupiti svaku boju zasebno pa probati 
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2010 u 09:45
Da i ja se moram nadovezati na kontesu, niti moji iz sjemena nisu bili te boje, već neke slične, ali svakako bih probala odvojiti sjemenje - pa ćeš nam iznijeti svoja iskustva Matilda - zaista su predivni.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
waterlily View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje waterlily Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2010 u 18:04
Lupinusi su Vam prekrasni, smile227ja nažalost nisam uspjela nigdje doći do sjemena, pa ću malo pričekati dok ne budem vlasnica pokojeg ljepotana...smile220
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2010 u 12:06
Matilda stvarno su prekrasni Clap.
Ja sam lani u proljeće dobila sjeme i posijala, pa opet sijala u jesen ( ti su malecki), a jednoga sam dobila sadnicu u jesen od Konti ili SilveK, nisam sigurna, u proljeće sam ih presadila u cvjetnjak i nešto malo su cvjetali, ali svi bili bijeli... no i kiša ih je umlatila, ali zato sada počinje jedan i za sada je nježno rozi... Watrlily, ako bude sjemena od mojih imam te u vidu, ako ne već će se naći dobra dušica na CIF-u koja će donirati sjemenke.
Na vrh
matilda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Lokacija: Krapina
Status: Offline
Bodovi: 540
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matilda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2010 u 22:06
ako netko želi sjeme, neka mi se javi na pp. sakupila sam svaku boju posebno, kao što ste mi savjetovali, pa ćemo vidjeti šta će ispasti.
Na vrh
Angell View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 225
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Angell Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2010 u 18:57
matilda smijem ja tražiti..ja imam roze,ak imaš ljubičaste,crvene bih li smjela tražiti..
Slab je onaj koji je izgubio vjeru u sebe.
Na vrh
jjadra View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 60
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jjadra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2010 u 10:10
Posadila bih lupinuse u vikendici, pa vidim da nekima cvate neprestano (Silvek, Triša čini mi se), nekima do lipnja, ovisi li to samo o uklanjanju ocvalih cvjetova, ili vrste Confused? Kada zapravo počinje cvatnja u kontinentalnoj klimi? Koliko cvijet traje? Kako lupinus izgleda kada ocvate, odnosno da li listovi, tj. grm zadržava svoju ljepotu? Puno previše pitanja Smile nemam pojma
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2010 u 10:13
Po pravilu cvatu cijelo ljeto, samo treba uklanjati ocvale
Na vrh
jjadra View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 60
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jjadra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2011 u 15:53
Vidjela sam ih na tržnici, ali naravno još ne cvjetaju. Mogu li se sada razlikovati po boji stabljike? Tako je nešto promrmljala gospođa koja ih prodaje. Plavi tamniji, roza svjetliji? Confused Također primjećujem razliku u boji listova dragoljuba kojeg sam posijala, jel to ista fora? Wacko 
Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2011 u 18:00
da u principu se po listovima i stabiljci može razlikovati baš kao što si rekla.
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2011 u 18:16
...i moje bebice izvirile, predivna je biljcica!
Na vrh
jjadra View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 60
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jjadra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2011 u 19:09
Originalno poslano od člana magnolija magnolija napisao:

da u principu se po listovima i stabiljci može razlikovati baš kao što si rekla.


Hvala Wink
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.