Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Euphorbia obesa
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Euphorbia obesa

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Euphorbia obesa
    Objavljeno: 27 Srpanj 2015 u 09:26

24. 7. 2015
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2014 u 10:22

Euphorbia obesa: euphorbia obesa symmetrica / euphorbia meloformis / euphorbia meloformis ssp. valida
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2012 u 08:44

Euphorbia obesa forma polytomica, sijanac travanj 2012

Još jedan dokaz u prilog tezi o planetu mutanata.
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2012 u 16:45


Moj primjerak Euphorbia obesa
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2012 u 23:23
Zmaj, mislim da je to za njih tako kako mora biti. Suhi zimski zrak im sigurno odgovara.

Kako raste kolekcija sukulenata tako stalno radim novi raspored da im ugodim kod temperature prezimljavanja.   Većinu euforbija sam premjestio na nešto toplije police recimo od 15 do 20 C. Hladnije su rezervirane za kaktuse.
      
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2012 u 22:58
Ja u kolekciji imam Euphorbie enopla, resinifera, trigona, milli, pulcherrima i horrida.
Držim ih na unutrašnjoj dasci prozora spavače sobe iznad radijatora, a temperatura je oko 18 stupnjeva.
Stavio sam ih unutra kada se supstrat potpuno posušio i neko vrjeme su mirovale, ali su prije nekih3-4 tjedna krenule u vegetaciju. Sada ih tjedno jednom malo zalijem i to im godi.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2012 u 20:15

Euphorbia obesa, euforbia koju ne treba zalijevati preko zime za razliku od euforbija sa tankim izdancima koje je dobro povremeno zaliti i sada preko zime. Kako to znam ? Nekoliko izdanka na mojoj Euforbia inermis se posušilo. Od tada povremeno zalijem sve svoje meduzaste euforbije. Kakva su vaša iskustva sa euforbijama ?
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2011 u 12:43
Saro, ja euphorbiu ne zalijevam. Ali tu ima jedna finta . Pridržavan se savjeta sa neta: nema zaljevanja od studenog do ožujka osim što ne dozvolim da joj se zemlja oko korijena potpuno posuši. Finta zar ne ? No šalu na stranu u uzgoju treba postupati sa Euphorbia obesom kao i sa većinom sukulenata što je niža temperatura prezimljavanja to je manja potreba za vodom.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2011 u 12:00
došla sam joj se ponovno podiviti...i baš ni kapi vode zimi?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2011 u 21:12
Pinus predivna je, moja je na žalost otišla, zašto nemam pojma, bit će ipak zbog previše vode.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2011 u 20:43
predivan primjerak, Pinus!
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2011 u 13:34
Euphorbia obesa


Euphorbia obesa, čitam da je to biljka koja je skoro nestala u svom prirodnom staništu, ali je zato jedna od najčešćih euphorbia u uzgoju. To je dvodomna euphorbia (muški i ženski cvjetovi rastu na odvojenim biljkama). Prirodno stanište Euphorbia obese kao uostalom i većini euphorbia je Južna Afrika. Za zdravi rast treba puno svijetla. Nekoliko sati direktnog sunca svakodnevno joj odgovara.
Svoju euphorbiu držim na hladnoj oko 10 C prozorskoj polici. Posađena je u propustni mineralni supstrat kojemu sam dodao oko 20 % starog komposta. Preko zime ju ne zalijevam. U kolekciji imam dvije Euphorbie obese, ova sa slike je veća i ljepša.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,187 sekundi.