Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Pronalazak cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ljubičasti tulipan :)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ljubičasti tulipan :)

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Tulipan View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 15 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tulipan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Ljubičasti tulipan :)
    Objavljeno: 15 Kolovoz 2008 u 22:37
 Pošto sam totalni laik što se tiče cvijeća odlučio sam pomoc ovdje na forumu potraziti! Star

 Jednostavno pitanje je ima li gdje u Zagrebu za kupiti ljubičasti tulipan!? Možda je glupo pitanje al eto morao sam pitati. Može li se kupiti ljubičasti tulipan kod onih kumica na placu u malim cvjecarnama!? Ili se kupuje samo kao sjemenka ili već možda posađen!? Kolko bi koštao posađen u neku teglu takav tulipan i gdje ga ima za kupiti ako ima uopće, kolko dugo on može u toj tegli preživjeti!?

 Evo nadam se da vam nisu pitanja presmijesna Embarrassed bio bi zahvalan ako neko može pomoci Tongue


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2008 u 12:01
Dobrodošao Tulipan! Uskoro(na jesen) će sve sjemenarne, ali i veći trgovački lanci (kaufland, konzum, baumax) imati u ponudi  pakiranja lukovica cvijeća, tako da ćeš ih bez problema naći tamo. Tulipan se kupuju kao lukovice i sade se na jesen ili na proljeće - posađeni na jesen će prije cvjetati. Ne bi ti preporučila kupiti u tegli, doduše može se i to pronaći na proljeće, ali takvi su puno skuplji od pakiranja lukovica.

Ovdje imaš više informacija o uzgoju:

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=432

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=352&PN=1



Na vrh
Tulipan View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 15 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tulipan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2008 u 15:14
A steta Stern%20Smile  znaci sad ne mogu nigdje kupiti takav tulipan u nijednom obliku?! To je trebao biti rodendanski poklon, tako da mi nema smisla cekati do jeseni!

Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2008 u 15:25
Mislim da nažalost ne. Sad jednostavno nije vrijeme njihovog cvjetanja.
Na vrh
Tulipan View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 15 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tulipan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2008 u 19:58
ok Cry hvala silveK
Ako netko mozda ima neku alternativnu opciju za nabavku tih tulipana bilo bi super, mozda se negdje mogu kupiti tulipani od prosle godine il pretprosle, ne znam kolko to realno zvuci Confused

kako god bilo hvala na pomoci Clap
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2008 u 20:53
Jeli baš želiš ljubičaste ili one skoro crne boje? Ja ih prošle godine vidjela u prodaji ali nisam ih kupila.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2008 u 22:13
Tulipane, lukovice tulipana koje su u prodaji (tj. uskoro će biti) su zapravo višegodišnje lukovice koje će cvasti iste godine, tj. kad se posade. Oni se mogu razmnožavati sjemenjem, ali taj postupak traje nekoliko godina dok od sjemenki naraste dosta velika lukovica da bi dala cvijet, a isto tako se oni sami razmnožavaju na način da se uz "odraslu" lukovicu formiraju i male, ali i njima treba nekoliko godina rasta do prvog cvijeta. Ali ne moraš se time zamarati, jer znači od kupljenih lukovica većina njih odmah daje cvijet (nažalost, zna se i dogoditi da neke potjeraju samo list, pa daju cvijet tek druge godine).
Na vrh
Tulipan View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 15 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tulipan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 01:56
Uf nisam imao pojma da tolko treba tulipanima da formiraju cvijet i da to toliko dugo traje, al sva sreca da sam se ogradio na pocetku rekavsi da sam totalno laik Cool

andrea ja zelim bas ljubicaste tulipane. mi mozes reci di si ih vidjela u prodaji, ja cu ipak ici pogledati okolo po centrima mozda mi se nesto posreci makar nakon silvekove analize skoro pa gubim nadu!

Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 10:02
U Baumaxu i Bauhousu je bio najveći izbor raznih boja lukovica. Naravno u Zagrebu. Wink
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 16:00
Ma nemaš zašto gubiti nadu, tulipan je biljka koja cvjeta na proljeće, nakon toga jedno vrijeme ima još lišće kojim "puni" lukovicu za cvjetanje druge godine, i onda tokom ljeta i list nestane...pa sve otpočetka slijedeće godine. Ali vrijedi čekati jer je jednostavno prekrasna biljkaSmile
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.