Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage uputstva i savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - salvetna tehnika  -pomoć
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


salvetna tehnika -pomoć

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
bubi12 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 112
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bubi12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: salvetna tehnika -pomoć
    Objavljeno: 30 Rujan 2009 u 13:21
Imam jako puno salveta.   Htijela bih naućiti kako ih koristiti u salvetnoj tehnici. Stoga molim korisne savjete. Što još trebam kupiti, kako se radi itd itd... 
unaprijed zahvaljujem.  SmileSmile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
valliSa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje valliSa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2009 u 15:20
Imaš na forumu teme o salvetnoj tehnici, pa malo pogledaj ima jako puno dobrih savjeta i linkova. I sama sam u toj fazi čitanja tribat će ti malo vrimena ali viruj isplati se. Cure su jako dobre u tome što rade. Teško ti je sad odma reć šta ti triba sve zavisi šta želiš radit. Pogledaj i ovo  www.hobbyart-chemaco.hr  na ovim stranicama ima nekih primjera...sretno
Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2009 u 15:51
Bubi ValiSa ti je dobro rekla,prouči malo na forumu o decoupageu sve štom te zanima a ako te nešto zanima postavi konkretno pitanje.Uvijek,baš uvijek se nađe neko ko će ti odgovoriti.
Evo ja sam sve što znam tu naučila.I moram još puno učiti ali uz pomoć svih to nije nikakav problem.
Prihvati se ti čitanja po forumu,pomalo mackaj i vidjet ćeš rezultati će biti i više nego odličnismile177
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2009 u 20:04
bubi lijepi pozdrav i dobro nam doslasmile73
osim salveta, osnovno sto ti treba za salvetnu tehniku je bijeli akrilni lak ili fasadna boja,nju koristimo kao zamjenu za lak,jer je puno jeftinija..komadic spuzvice kojom ces bojat povrsinu,ljepilo za salvete i mekani plosnati kist,kojim ces nanijet ljepilo preko motiva..i jos,ako zelis nijansirat bijelu boju,za pocetak nabavi tempere..evo na ovim linkovima mozes vidjet osnove salvetne tehnike..
http://www.hobbyart-chemaco.hr/default.asp?IDCat=15&IDArt=42

http://www.lumos.hr/salvetna.htm

..a ostalo ces ucit u hodu,pitaj sve sto te zanima,rado cemo ti pomoc..smile79


Na vrh
bubi12 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 112
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bubi12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2009 u 11:32

nakon što stavimo sliku i nju premažemo ponovno ljepilom. je li se opet  premazuje prozirnim lakom ili je to sve smiksano u istoj boćici jer negdje nailazim na boćice da piše lak ljepilo a negdje lak. ili je taj lak u posebnoj boćici za dodatan sjaj

 

Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2009 u 12:10
bubi najbolje ti je kupiti lak ljepilo,i to sjajno,ne mat..lak za dodatni sjaj je posebni medij..ovo lak ljepilo ti da nekakv sjaj,ali je uvijek ljepse premazat i lakom,koji ti usput daje i zastitu predmetu(lak ljepilo također,ali je preskupo da bi se trosilo u tu svrhu)..mi ti najcese koristimo sjajni bezbojni akrilni lak u spreju,njega imas kupit u prodavaonicama boja i lakova,on je puno isplativiji od lakova koji se prodaju u hobi ducanima..
Na vrh
bubi12 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 112
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bubi12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2009 u 21:27
Originalno poslano od člana kaća43 kaća43 napisao:

bubi lijepi pozdrav i dobro nam doslasmile73
osim salveta, osnovno sto ti treba za salvetnu tehniku je bijeli akrilni lak ili fasadna boja,nju koristimo kao zamjenu za lak,jer je puno jeftinija..komadic spuzvice kojom ces bojat povrsinu,ljepilo za salvete i mekani plosnati kist,kojim ces nanijet ljepilo preko motiva..i jos,ako zelis nijansirat bijelu boju,za pocetak nabavi tempere..evo na ovim linkovima mozes vidjet osnove salvetne tehnike..
http://www.hobbyart-chemaco.hr/default.asp?IDCat=15&IDArt=42

http://www.lumos.hr/salvetna.htm

..a ostalo ces ucit u hodu,pitaj sve sto te zanima,rado cemo ti pomoc..smile79


ovo što sam pocrtala nije mi jasno. tu spominješ akrilnu boju (fasadnu boju) koju koristiš kao zamjenu za lak. zar je ona kad se osuši prozirna????????
i od fasadnih boja je li samo inaće koristiš bijelu ili i druge ili tu koristiš akrilne boje.
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2009 u 21:30

lakovi mogu biti prozirni i neprozirni.....kaća je ovdje kad je napisala bijeli akrilni lak mislila na neprozirni

Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2009 u 21:35
Mislim da je Kaća ovdje zbunila i samu sebe.... Mislim, mene sigurno je! LOL
Dakle, valjda je mislila reći (pa sažela u premalo riječi) da umjesto akrilnih boja koje su jako skupe u hobby dućanima, većina cura koristi fasadnu boju (osnovnu bijelu) koju nijansiraju u željene boje dodavajući pigmente (za zidove) ili tempere...
Što se tiče lakova koje nanosiš nakon završetka rada zbog zaštite, većina koristi akrilni lak u spreju ili lak za čamce no on se preporučuje kod rada s tamnijim bojama jer je žućkaste nijanse... Akrilni lak izbjegavaj nanositi preko dvokomponentnog crackle laka jer ga "pojede"!
Lakovi u spreju koji su u boji su također korisni umjesto boje koja se nanosi kistom... Imaš puno izbora! Nadam se da sam ti uspjela barem nešto pojasniti? Confused
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2009 u 21:45
hoćemo onda izpočetka? Tongue
 
prva verzija:
za podlogu koristiti: akrilne boje
ljepiti sa: salvetnim lak-ljepilom
za zaštitni završni sloj koristiti isto to lak-ljepilo ili bezbojni akrilni lak 
 
druga verzija
za podlogu: fasadna ili boja za beton koje onda toniramo pigmentima za boje za zid ili temperama
ljepiti sa: razrijeđenim drvofiksom
za zaštitni završni sloj koristiti bezbojni akrilni lak
 
naravno po želji kombinirati ove dvije verzije
e da....valjda nisam sad i ja zakomplicirala Big%20smile
Na vrh
bubi12 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 112
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bubi12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2009 u 22:07
ne ne sad mi je puno jasnije. hvalaaaaaaaaaaaaaaaa
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2009 u 22:10
e super...sad čekamo da se pohvališ sa prvim radovima Smile
i naravno pitaj sve što ti bude nejasno
Na vrh
valliSa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje valliSa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2009 u 22:22
Imam i ja jedno pitanje....jel mi može neko objasnit to čupkanje salveta ili ako ima neki link za video kako se to radi molila bi da ga stavi.Pokušavala sam nešto radit ali nisam zadovoljna kako mi ispada Confused
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2009 u 22:28
stvarno ne znam da li ima neki video na tu temu
pokušat ću objasniti
prvo razdvojiš slojeve salvete i uzmeš samo onaj na kojem je motiv
ja to onda radim tako da lijevom rukom držim za dio koji želim da mi ostane a desnom malo po malo čupkam salvetu oko motiva
pokušam očupkati što bliže motivu
 
ne znam bolje objasniti Confused
Na vrh
valliSa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje valliSa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2009 u 22:38
ok, razumila sad još jedno za rad sam trebala iščupkat papirnatu maramicu u više komadića i lijepiti je ....kako to uraditi...
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2009 u 22:47
za to je kaća stavila dobar link:
 
objašnjeno je korak po korak....a ti pitaj ono što ti je eventualno nejasno
Na vrh
valliSa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje valliSa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2009 u 23:03
sorry baš sam gnjavatorica večeras, tribala bi lijepiti komadiće jedan do drugog i prekrit cijelu posudu...jel nastojim spajat jedno do drugog da se previše ne preklapaju ili može i jedno preko drugog
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2009 u 23:05
nemoj jedno preko drugog jer se salveta prozire pa to neće baš lijepo izgledati
radije slaži jedno do drugog
Na vrh
valliSa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje valliSa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2009 u 23:11
ok, potrudiću se iako sam jednu čašu već mackala i pretpostavljam da mi neće lijepo ostati...sad se suši...radila sam prijedlog hobbyarta teglicu za svijeću...činilo mi se zgodno za početnika ai nije trebalo puno materijala pa ako uprskam da nije velika šteta...
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2009 u 08:54
ako ne uspije iz prve uvijek možeš oprati i ponovo napraviti Smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.