Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Oglasi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Burza zdrave hrane
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Burza zdrave hrane

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
prepelica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 12 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 149
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje prepelica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Burza zdrave hrane
    Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 22:34
Dragi moji, oduvijek se pomalo bavim ljekovitim biljem i zdravom hranom. Nedavno sam s još par istomišljenika osnovao Zadrugu, kroz koju želim omogućiti ljudima da uspiju plasirati svoje zdrave proizvode, a drugi, koji ih trebaju mogu znati da su nabavili iz poznatog izvora.
Mnoge trgovine zdrave hrane propale su jer, oprostite mi, ti proizvodi su bili sve samo ne zdravi - uvezeni iz SAD-a, Švicarske, i od tko zna kuda, čudno obilježeni itd. Nažalost svaka šuša može na svoj proizvod staviti oznake BIO, EKO, ZDRAVA HRANA i slično, ne podliježući nikakvim kriterijima, a da ne kažem tek o deklariranju s glupostima o djelovanju na DETOKSIKACIJU, SMANJENJE KOLESTEROLA, ...
Netko je spomenuo da u "zdravim"proizvodima poznatih tvrtki nema ni 10 posto od navedenog. Pa zar nam to nije znak da se malo trgnemo i pokušamo nešto promijeniti?
Za početak, našao sam par proizvođača maslinovog ulja, NEPRSKANIH limuna, voća i dr. tako da već uskoro možemo početi trgovati. Recimo limun s Brača i Hvara trebao bi biti ili iste cijene ili najviše 20% skuplji od onog u trgovini, što stvarno nije puno ako znamo da je potpuno zdrav. Bit će ga već od listopada na dalje. I to ne previše, ali dovoljno za ljekarije u kućnoj radinosti.
Nije mi cilj ostvarivanje neke velike zarade, već prvenstveno pokrivanje troškova za jedan plemeniti cilj i korist svima. Nadam se uskoro otvaranju vlastite web stranice, na kojoj bi mogli raditi malu burzu zdrave - ali stvarno zdrave hrane. Svi koji mi žele pomoći mogu mi se javiti na mail, reći možda svoje ideje, ponudu ili potrebe.
Ivica
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2008 u 08:48
Bravo!!!
Pozdravljavam ovu temu i ideju....i sama mozgam kako da počnem nešto proizvoditi za prodaju.....ali na mojoj sahari teško što uspjeva osim agruma i aromatičnog bilja.....Clap
 
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2008 u 10:07
sve kaj je u mojoj moči napravit ću da ti pomognem samo javi šta treba
ideja za svaku pohvalu ,
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2008 u 15:59
Evo, ja svake godine imam strašno puno kamilice na svom vrtu, biološki uzgoj, jednostavno mi se je dogodilo da se je s jedne gredice krumpira zasijala po cijelom vrtu...Većinu toga jednostavno čupam nakon cvatnje i bacam, nakon što naberem dovoljno za sebe i kome treba...a mislim si baš šteta, jer je puno vrijednija od one u trgovinama koje je sigurno prskana...  
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2008 u 17:01
....i ja  imam  neku poluideju i zelju baviti se ...........  zdravom hranom iskljucivo iz Hrvatske. Osim ca je zdravo za tijelo je i za psihu, as to je i jedan oblik "slobode"  od navale raznih *ila, *launda i inih stranjskih lanaca koji zatiru domaceg proizvodaca i potrosaca. 
Čips - umjetnost prodavanja jednog krumpira po cijeni cijelog kilograma
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2008 u 19:05
Nema druge....treba nešto smisliti.....Thumbs%20Up
Na vrh
prepelica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 12 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 149
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje prepelica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2008 u 22:36
Drago mi je što ima zainteresiranih.
Osim jednostavne razmjene manjih količina proizvoda za osobne potrebe, možemo preko Zadruge plasirati u trgovine i veće količine proizvoda za koje su glavni kriteriji kvaliteta i kontinuirana proizvodnja. Ovisno o vrsti proizvoda treba odraditi zakonsku proceduru registracije i deklariranja, što i nije toliki bauk. U obzir dolaze razne voćne rakije i prerađevine od njih, sušene gljive,...i bilo što slično što je proizvedeno bez ili uz minimalnu količinu zaštitnih sredstava.
Kad skupim par ozbiljnijih ponuđača, javim se.
Pozdrav, Ivica
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2008 u 09:26
Ideju pozdravljam sa oduševljenjem, jer stvarno nisam sigurna da kupujem zdravo u specijaliziranim dućanima....
      Clap
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2008 u 19:38
...burza zdrave hrane je pregenijalna ideja, bilo bi jako dobro da se i voja zadruga tako zove jer je zaista zvučno.....!!! :O)))
...znam ponešto o tome...one već davno poznate stvari : da su certifikati malko teža stvar jer su skupi i nerjetko koštaju i do 10 000 kn pa su ekonomski isplativi samo kod većih ukrupnjenih veličine zemljišta , koje nije radije bilo tretirano 2-6 god ( zavisi o vrsti uzgoja koji se planira raditi i samom stanju zemlje)....
...kod nas je to regulirano zakonom o ekološkoj poljoprivredi i trenutno u registru HR ima registrirano cca 400 poljoprivrednika koji se bave tim tipom poljoprivrede....
...ima više organizacija/udruga/tijela koja vrše testiranje i daju eko markice ( navodno je najpoznatija biopi iz osjeka) ali i u tome navodno vlada nered..pa ima "eko certifikata" i eko certifikata....

...po meni je tvoja ideja burze pregenijalna i ako bi to zaživilo opala bi i neophodnost skupih markica jer bi to bilo centralno mjesto takvih informacija pa i onnih na kakvom je glasu tko od proizvođača a to ponekad i puno više vrijedi od markica....

...držim ti palčeve i želim svu sreću!! smile128
Na vrh
prepelica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 12 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 149
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje prepelica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2008 u 20:50
Možemo napraviti stranicu koja bi se zvala "Burza zdrave hrane"??.
Što se tiče eko - uzgoja, koji je samo dio priče o zdravoj hrani, ali je jedini kod nas zakonski reguliran, aktivno sam se htio uključiti u proizvodnju mesa peradi na ekološki način, posjećivao eko - skupove, sajmove, upoznao dečke iz Biope, (koji su ok.), proučio zakonsku regulativu itd. Nije sve to loše, ali ima puno, puno nerješivih problema.
Ne odgovaram nikoga od registrirane eko proizvodnje, ali za sve one kojima je nemoguće ispoštovati sve te odredbe, volio bih da ovakva burza bude alternativa.
Dakle, osnovno mjerilo u ponudi proizvoda je ime koje ga prodaje. Svatko svojim imenom garantira kvalitetu i potencijalni kupac zna što i od koga kupuje, a i gdje se proizvodi, što je na deklaraciji (ako postoji) navedeno.
Tako bi trebala funkcionirati i službena eko proizvodnja...
Moram pohvaliti sisačku eko udrugu, koja je nedavno organizirala školu eko proizvodnje sa dosta sudionika.



Na vrh
MGrubi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MGrubi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2008 u 11:42
podržavam Smile
 
no neki certifikat će trebati, sam naziv nije dovoljan, ljudi neće vjerovati samo imenu
 
boravim i na roditeljskim forumima i ima jako puno zainteresiranih mama koje ne žele hraniti bebe sa umjetnim gnjojivom i ostalim otrovima
problem im je nabaviti kvalitetno povrće/voće
 
 
 
 
 
autosjedalica glavu čuva
Na vrh
prepelica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 12 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 149
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje prepelica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2008 u 12:18
Nisam ni mislio na veće proizvođače. Njima je svakako u interesu ući u registriranu eko proizvodnju, imati certifikate, dobiti poticaje i sl.
Ovdje bi mogli ući oni s manjum proizvodnjom, koji bi poslikali svoje imanje, obitelj koja radi u proizvodnji i predstaviti se nama ostalima. Bilo bi dobro da mogu i kupcu osobno (ako želi) pokazati kako i gdje proizvode...

Selo u kojem uređujem imanje, prepuno je voća, čak mnogo starih sorti, koje se ne šprica, izvanrednog je okusa, ali nažalost većina toga propadne.
..A, eto ima toliko mama koje bi rado platile i više od cijene na tržnici za isto to voće, da bi bebe zdravo odrastale.

Vrijedi pokušati nešto učiniti.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 18:28
Originalno poslano od člana prepelica prepelica napisao:

Nisam ni mislio na veće proizvođače. Njima je svakako u interesu ući u registriranu eko proizvodnju, imati certifikate, dobiti poticaje i sl.
Ovdje bi mogli ući oni s manjum proizvodnjom, koji bi poslikali svoje imanje, obitelj koja radi u proizvodnji i predstaviti se nama ostalima. Bilo bi dobro da mogu i kupcu osobno (ako želi) pokazati kako i gdje proizvode...

Selo u kojem uređujem imanje, prepuno je voća, čak mnogo starih sorti, koje se ne šprica, izvanrednog je okusa, ali nažalost većina toga propadne.
..A, eto ima toliko mama koje bi rado platile i više od cijene na tržnici za isto to voće, da bi bebe zdravo odrastale.

Vrijedi pokušati nešto učiniti.



..tako je!!! :O))))..... certifikati znače "nešto" i nije da su bez veze ali oni koji se zdravo hrane i u kontaktu su sa takvim istim ljudima.... već znaju tko je tko u hrvatskoj...i pročuju se i imena bez certifikata...jer oni ipak povisuju i cijnu koštanja.... al za to trebaju godine i godine rada i poštenja da se ime pročuje i da se zna ali zato isto je dobro što postoji internet :O)).... brendiranje svega pa i hrane je što je jedna gospođa rekla "perverzno, jer je pitanje gdje smo onda zastranili kao čovjek".... i ima pravo....u nekoj krajnjoj liniji hrana sa brendom, markom je bolasna ideja....dok se svijest o tome ne razvije... i dok  krajnoj liniji ne porade mjseta gdje će mama moći odnjeti jabuku na analizu, zašto ne??...to bi bilo super....ali isto tako onda varanje,laganje i u krajnjoj liniji lopovluk-krađa onih koji krivo predstavljaju svoju hranu bi trebao naići zaista na pravi javni linč!!!
Na vrh
prepelica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 12 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 149
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje prepelica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 20:21
Malo sam razočaran u javne ustanove, iako su sisačke vlasti po osjetljivosti za poljoprivredu među boljima u Hrvatskoj.

Transparentnost
je osobina koja nedostaje većini javnih događenja u nas. Dakle - cijene koje se određuju ispod stola, a ne na javnim skupštinama i natječajima kumuju propasti zdravog tržišta. Propadaju burze ribe, a veletržnice su prilagođene više mešetarima nego proizvođačima. Tek oni sretnici koji potpišu ugovor s nekim robnim lancem imaju donekle sigurnu prodaju, ali s cijenom koju uvjetuje kupac...
Ali to sve nas ne smije pokolebati, nago baš učvrstiti u namjeri da stvaramo zdraviji ili bolje reći normalniji svijet.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 23:26
Imaš pravo Prepelice, stvarno nam treba neka alternativa diktiranim tržištima. Ako profunkcionira ideja burze zdrave hrane, čak razmišljam da bi onda i konačno imala motiv i proširiti vrtLOL
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2008 u 22:08
jesi li već nešto pokušao pregovarati , možda sa eko uzgaj .proizvođačima , i oni također sami muku muće kada bi bilo više zainteresiranih možda bi bolje uspijeli . pa pokušati sa udrugom                  
Na vrh
prepelica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 12 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 149
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje prepelica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2008 u 23:29
Radim koncept web stranice na koju ćemo unositi podatke. Znam dosta eko proizvođača, a i predsjednika sisačke udruge, a zainteresirane za proizvode ćemo obavijestiti kad stranica proradi..
Na vrh
babyka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje babyka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 14:35
Podržavam! Zaista vam svaka čast!!!!
smile141
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2008 u 12:32
...javi nam svima!! svi bi hjeli znati Smile
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2008 u 13:32
...ima li kakvih novosti u vezi burze? možemo li ti mi nekako pomoći??... jedna vrste distribucijske mreže zdrave hrane je zaživjele u Rijeci pa ti mou poslati kontakt.... radi se o malim proizvođačima,,obiteljska gospodarstva,...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.