Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Potreban savjet u vezi plastenika
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Potreban savjet u vezi plastenika

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
bubujeja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bubujeja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Potreban savjet u vezi plastenika
    Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 21:36
Pozdrav svima,nova sam na forumu i imam jedan mali problemčić.Naime,imam plastenik ,nekih 60 kvadrata,koje po potrebi mogu i proširiti,a ne znam šta od cvijeća da posadim u njemu ,a da se isplati,jer sam to zamislila kao dodatno zanimanje.
Svi dobronamjerni savjeti su dobro došli i unaprijed se zahvaljujem svima koji mi pomognu.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 22:20
Pozdrav, dobrodošla! smile73

Osobno nemam iskustva s staklenikom, pa ti ne mogu preporučiti ništa pametno, osim da malo prošvrljaš po placu ili cvjećarama da vidiš što ve uglavnom prodaje od cvijeća. Mislim da si ove godine malo zakasnila, eventualno ako stigneš s krizantemama za 01.11 (neznam ništa o njjihovom uzgoju, pa neznam da li je i za to kasno), a ono što se sad puno prodaje kod nas na placu su petunije, surfinije, gazanije, ranunculusi, klinčići, začinske biljke, kadifice, maćuhice - ali za sve to je ove godine prekasno da sad počneš...
Na vrh
bubujeja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bubujeja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 22:27
Originalno poslano od člana SilveK SilveK napisao:

Pozdrav, dobrodošla! smile73

Osobno nemam iskustva s staklenikom, pa ti ne mogu preporučiti ništa pametno, osim da malo prošvrljaš po placu ili cvjećarama da vidiš što ve uglavnom prodaje od cvijeća. Mislim da si ove godine malo zakasnila, eventualno ako stigneš s krizantemama za 01.11 (neznam ništa o njjihovom uzgoju, pa neznam da li je i za to kasno), a ono što se sad puno prodaje kod nas na placu su petunije, surfinije, gazanije, ranunculusi, klinčići, začinske biljke, kadifice, maćuhice - ali za sve to je ove godine prekasno da sad počneš...


A ja mislila malo da probam  nesto za jesen spremiti,a ti me sad razočara.

Ipak hvala na komentaru.
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 22:35
Moji kumovi krizanteme u plastenik sade oko Dana državnosti(u 6. mjesecu) Za njih još stigneš ali moraš se dobrano naraditi dok ih uzgojiš.
Na vrh
bubujeja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bubujeja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 22:43
Originalno poslano od člana xenia64 xenia64 napisao:

Moji kumovi krizanteme u plastenik sade oko Dana državnosti(u 6. mjesecu) Za njih još stigneš ali moraš se dobrano naraditi dok ih uzgojiš.


Ma rad mi nije problem,nego ne znam ama baš ništa o njima,ali do 6 mjeseca valjda ću naučiti.Confused
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2008 u 14:33
trebas prvo prouciti trziste, ponudu i potraznju...
 
nauciti dosta o uzgoju, jer veliki su troskovi za proizvodnju....
 
i naravno sta ces saditi ovisi i o lokaciji, željama i navikama potencijalnih kupaca ....
Na vrh
bubujeja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bubujeja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2008 u 18:44
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

trebas prvo prouciti trziste, ponudu i potraznju...
 
nauciti dosta o uzgoju, jer veliki su troskovi za proizvodnju....
 
i naravno sta ces saditi ovisi i o lokaciji, željama i navikama potencijalnih kupaca ....


Hvala na odgovoru.
Nemam pojma sta da radim,htjela sam ruze za sadjenje ali nema nacina doci do sjemena...imam plastenik i stoji prazan,a posto ja imam puno vremena i zelju za cvijecem htjela sam pokusati da imam i neku dobit.
Jos jednom hvalasmile75
Na vrh
mrvica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 160
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mrvica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2008 u 20:44
bubujeja svaka pohvala, imaš odličnu ideju, sigurno zanimljivu a nadajmo se isplativu ne izostane li uspjeh. ja isto mislim da si malo okasnila za ovu sezonu ali možeš dobro iskoristit vrijeme do iduceg pravog vremena za početak posla,isplaniraj se,naučis svašta nešto što će ti trebat i bit ce dobro,samo naprjed!
"Dakle: ne brinite se tjeskobno za sutrašnji dan, jer će se sutrašnji

dan brinuti za se! Svakom je danu dosta njegove muke."

Mt, 6,34

Na vrh
bubujeja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bubujeja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2008 u 20:48
Originalno poslano od člana mrvica mrvica napisao:

bubujeja svaka pohvala, imaš odličnu ideju, sigurno zanimljivu a nadajmo se isplativu ne izostane li uspjeh. ja isto mislim da si malo okasnila za ovu sezonu ali možeš dobro iskoristit vrijeme do iduceg pravog vremena za početak posla,isplaniraj se,naučis svašta nešto što će ti trebat i bit ce dobro,samo naprjed!


Mrvice,hvala puno na podrsciSmile
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2008 u 21:01
koliko znam ruže se ne siju nego se sade reznicama
Na vrh
bubujeja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bubujeja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2008 u 21:06
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

koliko znam ruže se ne siju nego se sade reznicama


Mozes li mi molim te malo pojasniti
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2008 u 20:39

ne reznicama, nego kalamljnjem "hibrida" na divlju ružu...

To najvjerovatnije vise nije potrebno raditi jer se sigurno mogu kupiti i gotove sadnice...
 
sada je pitanje samo da li mislis na sadnju i proizvodnju ruza za rezano cvijeće ili na sadnice ruža.....
Na vrh
bubujeja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bubujeja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2008 u 22:04
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

ne reznicama, nego kalamljnjem "hibrida" na divlju ružu...

To najvjerovatnije vise nije potrebno raditi jer se sigurno mogu kupiti i gotove sadnice...
 
sada je pitanje samo da li mislis na sadnju i proizvodnju ruza za rezano cvijeće ili na sadnice ruža.....


Mislila sam proizvoditi sadnice ruža,ali neznam kako se to radi.Ustvari nešto sam pronašla ne netu,ali mi nije baš jasno.
Na vrh
agava View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje agava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2008 u 21:55
Ne želim biti bezobrazna,ali kako se misliš bavit nečim o čemu očito neznaš ništa?Za takvo nešto ti treba znanje i dosta prakse.Ne moraš biti agronom ,ali moraš imati barem nekog iskustva.Oprosti ali to ti je tako 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2008 u 00:19

Bubujeja,čitam malo ovo i sve je to super.Imaš volje,slobodnog vremena,mjesta,plastenike...Kud si za ruže zapela? Agava je malo oštra no kako ti veliš da bi to za prodaju radila,mislim da je u pravu.

Zašto nebi za početak počela sa sezonskim cvijećem??? Ili trajnicama,recimo onim malim kamenjarkama.Tu ti previše znanja ne treba,treba naravno no za početak  puno,puno manje nego za ruže.Za ruže ti,ako misliš prodavati,puno znanja o njima treba.Ne samo teoretski,to je lako,treba to sve izvesti u praksi.

Ne znam gdje si to pročitala da bi sijala ruže. Vjerojatno se može,no mislim da to mogu stvarno stručnjaci.Ruže možeš,kako je Admin reko,ili kalemiti ili iz reznica pelcati.
Sve ovo su dobronamjerni savjeti i nadam se da ćeš ih kako takve i primiti.Želim ti svu sreću u sadnji,ruža ili bilo čega drugoga.Thumbs%20Up Naravno da uvijek možeš tražiti savjet,pitati bilo šta da te zanima.
Na vrh
bubujeja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bubujeja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2008 u 14:28
Originalno poslano od člana agava agava napisao:

Ne želim biti bezobrazna,ali kako se misliš bavit nečim o čemu očito neznaš ništa?Za takvo nešto ti treba znanje i dosta prakse.Ne moraš biti agronom ,ali moraš imati barem nekog iskustva.Oprosti ali to ti je tako 


Gdje je problem...ja hocu da naucim...niko se naucen nije rodioBig%20smile
Na vrh
bubujeja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bubujeja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2008 u 14:30
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Bubujeja,čitam malo ovo i sve je to super.Imaš volje,slobodnog vremena,mjesta,plastenike...Kud si za ruže zapela? Agava je malo oštra no kako ti veliš da bi to za prodaju radila,mislim da je u pravu.

Zašto nebi za početak počela sa sezonskim cvijećem??? Ili trajnicama,recimo onim malim kamenjarkama.Tu ti previše znanja ne treba,treba naravno no za početak  puno,puno manje nego za ruže.Za ruže ti,ako misliš prodavati,puno znanja o njima treba.Ne samo teoretski,to je lako,treba to sve izvesti u praksi.

Ne znam gdje si to pročitala da bi sijala ruže. Vjerojatno se može,no mislim da to mogu stvarno stručnjaci.Ruže možeš,kako je Admin reko,ili kalemiti ili iz reznica pelcati.
Sve ovo su dobronamjerni savjeti i nadam se da ćeš ih kako takve i primiti.Želim ti svu sreću u sadnji,ruža ili bilo čega drugoga.Thumbs%20Up Naravno da uvijek možeš tražiti savjet,pitati bilo šta da te zanima.


Hvala ti za savjet....poslusat cu te...a za ruze...pa naucicu..Wink
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2008 u 17:40
Ne sumnjam uopće da nećeš naučiti.Malo literature,malo savjeta iz prve ruke,puno prakse i bit ćeš ti pravi majstorWink
 
Ne znam koliko znaš o ružama,koliko ih imaš u vrtu,no najlakše ti je zapelcati ružu sa granom.U 8 mj. se odreže grana(30ak cm) i stavi je ispod staklene flaše. Ostavi do proljeća i onda vidiš ,ako tjera listove primila se je. Onda je povremeno otkriješ,dnevno par sati ali ne za najačeg sunca,i nakon mjesec dana za stalno makneš flašu.Ne znam za plastenike no ja tako pelcam ruže(uzmem kod susjeda grančice ruža koje nemamBig%20smile)i to vani,u vrtu.Znači na otvorenom.
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2008 u 18:08
E ja mislim da si preabiciozna malo. Nemoj se naljutiti ali npr vrtlarija horvat oni sami kažu da je jako teško ući u taj biznis a bave se s tim već dugo tj  već generacijama! a nijedan uzgajivac ti nece odati svoje tajne. moras prvo uzgojiti divljake pa nabaviti cjepove.... tako da mislim da ces uloziti puno a nece ti se iplatiti jer neces imati plasirati svoje sadnice jer ih u hrvatskoj ima dovoljno koji uzgajaju a i uvozimo dovoljno. mislim da vec ako zelis baviti se sa cvijecem da krenes sa sezonskim cvijecem ali si sad vec malo zakasnila...
Per aspera ad astra.



Na vrh
bubujeja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bubujeja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2008 u 22:29
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Ne sumnjam uopće da nećeš naučiti.Malo literature,malo savjeta iz prve ruke,puno prakse i bit ćeš ti pravi majstorWink
 
Ne znam koliko znaš o ružama,koliko ih imaš u vrtu,no najlakše ti je zapelcati ružu sa granom.U 8 mj. se odreže grana(30ak cm) i stavi je ispod staklene flaše. Ostavi do proljeća i onda vidiš ,ako tjera listove primila se je. Onda je povremeno otkriješ,dnevno par sati ali ne za najačeg sunca,i nakon mjesec dana za stalno makneš flašu.Ne znam za plastenike no ja tako pelcam ruže(uzmem kod susjeda grančice ruža koje nemamBig%20smile)i to vani,u vrtu.Znači na otvorenom.


Puno puno ti hvala za savjetSmileposlusat cu te u svemuSmile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.