Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Leuchentenbergia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Leuchentenbergia

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2015 u 10:15

21. 7. 2015, Leuchtenbergia principis Smile, S. Bruve, Flora Zagreb 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2015 u 11:02

Porezao sam nekoliko dugih papirastih bodlji da bi Leuchtenbergia lakše otvorila cvijet. 

Prvi puta cvjeta. Vidim da se priprema i za repete. Tongue

Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2015 u 11:56

Leuchtenbergia otvori cvijetove i da se ne režu bodlje!
Ova je stara oko 20 godina!
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2015 u 14:12

Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

Leuchtenbergia otvori cvijetove i da se ne režu bodlje!
Ova je stara oko 20 godina!
Prelijepo cvijeta tvoja ljepotica. @mk, tebi je ipak lakše sa njome, imaš više iskustva. Meni je to prvi put da kod mene Leuchtenbergia cvjeta. I evo ga, moje nespretne ruke po nepotrebnom porezale te zlatne niti.

Imam i ja dvije malo starije Leuchtenbergie. Dobio sam ih ovo proljeće. Jedna je na slici gore desno. Ne cvjetaju i još uvijek nisu ušle u vegetaciju kako treba. Mislim da je razlog za to u njihovom korijenu. Njihov korijen je za sada samo jedna jaka centralna žila bez korijenskih dlačica.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2015 u 21:43

Danas je bio lijep i sunčan dan. Malo je falilo da otvori drugi cvijet:
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2015 u 07:11
I ja ima jednu, koja ima dva ovolika pupa. Mogli bi ih oženiti?! smile146
Eksotika je kul
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2015 u 20:32

Jedan tata i četiri mame. Embarrassed Dali je operacija uspjela saznati ću uskoro Smile
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2015 u 20:43
Držim palčeve. U tom slučaju (kada uspije) stanem u redu da dobijem koje sjeme. smile55
Eksotika je kul
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2015 u 15:57

27. 8. 2015, neke nove mame. Tata je isti Big smile

Originalno poslano od člana majcka majcka napisao:

Držim palčeve. U tom slučaju (kada uspije) stanem u redu da dobijem koje sjeme. 
Majcka dogovoreno. Previše optimističko je kada uspije, realnije je ako uspije LOL

Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2015 u 22:37
Ja vjerujem u moć pozitive. Kada uspije, dočiču osobno! smile57
Eksotika je kul
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.