Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lobivia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lobivia

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Lobivia
    Objavljeno: 24 Studeni 2012 u 14:52

Lobivia grandiflora var. pumila

Ova Lobivia sa slike mi ovu godinu nije cvjetala. Što bi mogao biti razlog tome ?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2012 u 15:52
Ne znam ni meni neki kaktusi koji su lani cvjetali ove godine nisu ili su puno manje nego lani.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2012 u 17:41


Da ne bi sada ispalo kao da niti jedna moja lobivia nije cvjetala. Cvjetale su mi lobivie koje sam kupio početkom proljeća od Z. Rovška i to kroz cijelo ljeto.   Nisu mi cvjetale samo one lobivie koje su zimu provele u mojoj garaži u tami. Miss M. na to ne znam odgovor. Dali je to povezano ? Prezimljavanje kaktusa u svijetlom prostoru i cvjetanje kaktusa ?
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2012 u 17:49
Pinus, sad ja moram nešto pitati: naime, spominješ garažu i tamu. Da li je to kod tebe stvarno garaža, jel inače tamo držiš auto ? Jel voziš taj auto ? Nemoj misliti da pitam budalaštine, znam zašto pitam.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2012 u 18:43
Glikica,pitanje je bilo za Pinusa,ali i moji kaktusi su u garaži,šta tu ne valja?Da i dva auta su unutra.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2012 u 18:45
Ne Pinus tamni prostor i cvjetanje nema veze moj kolega ih godinama drži u tamnom i cvjetaju svake godine.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2012 u 19:13
MK, razmišljam samo o tome, da auti ipak imaju neki svoj miris( smrad),auto se uveze u garažu i motor radi i ispušta plinove, da se i po najvećoj zimi vrata od garaže otvaraju kad auto ide van il u nutra, pa hladnoća ulazi u valovima.....ne znam, samo nagađam, možda im to smeta? Ako ne svima, onda nekima ? 
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2012 u 19:17
Znala sam da ćeš to reči,istina da garaža ima velika vrata,ali MM ima naređenje da ih odmah otvori i zatvori,tamo mi kaktusi zimuju već 9 godina i ne bune se,to je velika garaža od 60 kvadrata u sklopu kuće.A za miris mi nije palo na pamet,valjda su se navikli.Wink
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2012 u 19:29
Dobro ste rasprele temu !!!!  Garažni kaktusi !!!smile183 smile195

A zato moji izgleda ne cvatu, fale im benzinske pare !! Pa pokušat ćemo srediti, Wink pa možda uguram auto u zimski vrt, lakše je nego nositi sve kaktuse u garažu !!smile198
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2012 u 19:32
Originalno poslano od člana Free Free napisao:

Dobro ste rasprele temu !!!!  Garažni kaktusi !!![IMG]smileys/emot63.gif" align="absmiddle" alt="smile183" /> [IMG]smileys/emot74.gif" align="absmiddle" alt="smile195" />A zato moji izgleda ne cvatu, fale im benzinske pare !! Pa pokušat ćemo srediti, [IMG]smileys/smiley2.gif" align="absmiddle" alt="Wink" /> pa možda uguram auto u zimski vrt, lakše je nego nositi sve kaktuse u garažu !![IMG]smileys/emot77.gif" align="absmiddle" alt="smile198" />



što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2012 u 19:46

Lobivia grandiflora var. crassicaulis

Lobivia grandiflora crassicaulis je od nedavno kod mene. Zamijenio sam sijanac adeniuma za ovu ljepoticu. Za sada dok nema velikih minusa zimuje sa svim drugim lobiviama u plasteniku uz kuću. Po noći im je hladnije a po danu ipak imaju više svjetla od „garažnih“ kaktusa.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2012 u 19:56
MK jel misliš da su se tvoji kaktusi "navikli " ili "navukli " ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2012 u 14:43

Kasno jesenski cvijet Rovškove lobivie. Napisao mi je imena svih kaktusa. Prilikom presađivanja sve sam izmiješao tako da sam ponovno na početku. Koji kaktus ima najljepši cvijet ?
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2012 u 15:04
Kaktusljubci,
Meni svi kaktusi imaju preljep cvijet!smile64
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.