Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Ficus elastica

Web: Cvijet.info
Kategorija: Cvijeće - Forum o cvijeću
Ime foruma: Sobne lisno dekorativne biljke
Opis foruma: Sve vezan za Vaše sobno cvijeće
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=405
Datum ispisa: 26 Srpanj 2024 u 09:54
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Ficus elastica
Objavio: aurora2
Tema: Ficus elastica
Datum objave: 11 Rujan 2007 u 13:39
Nisam nigdje nasla ovu temu (iako na photobucket vidim da je netko stavio slike na forum ali ih ja tu ne mogu pronaci).
Ficus elastica i ficus benjamina stigli su zajedno...nisam se mogla odluciti kojega da kupim...pa sam kupila obadva. LOL




Odgovori:
Objavio: aurora2
Datum objave: 11 Rujan 2007 u 13:41
Na njemackom ga zovu Gummibaum (gumeno drvo). Big%20smile

-------------


Objavio: Caca
Datum objave: 11 Rujan 2007 u 14:59
Prelep jeClap.


Objavio: shasha
Datum objave: 12 Rujan 2007 u 14:36
Taj mi je još najljepši od svih fikusa.Valjda zbog šarenih listovasmile79


Objavio: aurora2
Datum objave: 12 Rujan 2007 u 14:47
Ovako ti je to islo: ja sam najprije htjela ovakav fikus sa jednobojnim listovima, ali onda je MM vidio ovog, a ja sam vidila onog Benjamina....pa se, kao receno nismo mogli odluciti kojeg da kupimo pa smo kupili obadva. I u medjuvremenu smo dobili i ovaj listic na vrhu. Wink

-------------


Objavio: angi
Datum objave: 13 Rujan 2007 u 11:18
smile55 za oba fikusa,
samo se pitam koji cvijet  sljedeći kupuješ ??


Objavio: aurora2
Datum objave: 13 Rujan 2007 u 11:25
Ne znam ti to jos reci...puno toga bi ja jos ali znas vec kako to ide...u principu mi je najteze odluciti se za (samo) jednu biljku. A sad ovdje ima dosta toga u pola cijene pa mozes biti sigurna da ce se moja zbirka jos obogatiti. Mozda jos jedan fikus....onaj koji sam htjela na pocetku...ali ovaj put idem bez MM, jer ce me opet nagovorit na nesto drugo. LOL

-------------


Objavio: dina
Datum objave: 13 Rujan 2007 u 17:02

prelijep je


-------------
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...


Objavio: aurora2
Datum objave: 30 Rujan 2007 u 00:40
Hmm...danas sam primjetila da moj fikus ima nekakve smedje fleke po bijelim rubovima na listovima. Da li netko zna sta bi to moglo biti i kako da mu pomognem?

-------------


Objavio: aurora2
Datum objave: 30 Rujan 2007 u 22:16
Ima li tko pojma sta bi to bilo? 

-------------


Objavio: shasha
Datum objave: 30 Rujan 2007 u 22:23
Sorry,draga,ne znamDisapprove.Tako nešto zna biti od previše ili premalo zaljevanja.Nadam se da će brzo neki znalac reći šta mu je.


Objavio: tibor
Datum objave: 30 Rujan 2007 u 23:53
Aurora,shasha je u pravu.Njcesci uzrok je previse zaljevanjaOuch


Objavio: aurora2
Datum objave: 01 Listopad 2007 u 08:34
Zalivam ga jednom tjedno, a izmedju toga mu prskam listove i prebrisem ih mekanom krpicom. Da li mu je to previse?Confused

-------------


Objavio: shasha
Datum objave: 01 Listopad 2007 u 08:51
Ako je to razlog,probaj ga izvaditi iz te ukrasne tegle(tu se malo duže vlaga zadržava,i pusti da se zemlja dobro osuši.


Objavio: aurora2
Datum objave: 01 Listopad 2007 u 09:04
To sam i ja mislila, jos od jucer je vani iz tegle (iako uvijek pazim da odlijem visak vode iz tegle) ... praticu kako ce se dalje ponasati. 

-------------


Objavio: Monk
Datum objave: 31 Listopad 2007 u 18:37
u principu ja ne volim ficus elestica .Par puta sam ga kupovala pa poklanjala a zadnji put kupim ovo chudo  i ostao je kod mene ...Svidja mi se zato shto je posho u shirinu a ne samo u visinu....


i da ...raste bash brzo....

slika iz petog meseca




 slika iz osmog meseca...

 






-------------
Monk...

prijateljstvo nije velika stvar...vec milion malih stvari


Objavio: dina
Datum objave: 31 Listopad 2007 u 18:41


-------------
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...


Objavio: aurora2
Datum objave: 31 Listopad 2007 u 20:03
Monk, to kod tebe raste kao iz vode. smile186

-------------


Objavio: Monk
Datum objave: 04 Studeni 2007 u 09:34
njima je lek leti na terasu...toplo sunce i voda i bash djipaju
da i povremeno brisanje listova

-------------
Monk...

prijateljstvo nije velika stvar...vec milion malih stvari


Objavio: aurora2
Datum objave: 05 Studeni 2007 u 07:02
Ja sam mome smanjila zalijevanje na minimum ali zato dobije prskanje i brisanje listova. One fleke sta su se bile pojavile nisu naravno nestale ali dobro je to sto nema novih. Izgleda da smo se uhodali. 

-------------


Objavio: aglaja
Datum objave: 05 Studeni 2007 u 11:09
Aurora, tvoj primerak je reprezentativan!
Onaj lepi lisni crveni pupoljak dokaz je i njegovog zdravlja.
Otkada vise nemam fikus, nikako da naletim na tako lep, i ponesem ga sa sobom. Uglavnom srecem one ‘izgladnele’, sa sitnijim gornjim listovima i zakrzljalim lisnim pupoljcima.
Budi sto stedljivija sa vodom. Ficus ne trpi visak vlage. Ali i neredovito zalivanje. Voli da se prska i mazi (vlaznom spuzvicom) po listovima.
Ali ti mu to vec i pruzas!


-------------
Aglaja


Objavio: aglaja
Datum objave: 05 Studeni 2007 u 11:11
Monk, da li si ti svoj ficus ‘recnula’ kad se tako mali razgranao. Moj je tek kao vec odrasla biljka poceo da pusta bocne grane.

Ako ponovo nabavim ficus elastica, sta da radim da mi se tako lepo razgrana?
Merci.


-------------
Aglaja


Objavio: tibor
Datum objave: 05 Studeni 2007 u 11:18
Aglaja to je sitnolisna vrsta ficusa sto Monk ima...

-------------


Objavio: aurora2
Datum objave: 05 Studeni 2007 u 12:15
hvala aglaja...to o vodi sam naucila cim su mu se prve fleke pojavile (covjek se uci dok je ziv, sta ces)....a onaj pupoljak je odavno postao list....sad cekamo da se otvori sljedeci. 

-------------


Objavio: aglaja
Datum objave: 05 Studeni 2007 u 13:55
Originalno poslano od člana tibor tibor napisao:

Aglaja to je sitnolisna vrsta ficusa sto Monk ima...


Da li je to mozda ficus australis?

-------------
Aglaja


Objavio: Monk
Datum objave: 05 Studeni 2007 u 23:33
nije australis , evo linka za austalis



http://www.viverosdemoy.com/img_orna/ficus_australis.jpg - http://www.viverosdemoy.com/img_orna/ficus_australis.jpg

a evo za elastica


http://www.agraria.org/piantedavaso/ficus.htm - http://www.agraria.org/piantedavaso/ficus.htm

http://www.cfgphoto.com/img6707.htm - http://www.cfgphoto.com/img6707.htm


itd...




-------------
Monk...

prijateljstvo nije velika stvar...vec milion malih stvari


Objavio: Monk
Datum objave: 05 Studeni 2007 u 23:47
ako ti kazem da ja BASH AL'BASH ne volim elesticu...verovacesh?
imala sam ga par puta , pa poklanjala , pa dobijala na dar , pa poklanjala...e a ovog (tada malo-debelog sam kupila, onako , bio je neke sitne pare...) i donela kuci i ono kao   NE ,  OPET ELASTICA...Nemojte me pogreshno razumeti ali ne volim one koji se obichno vidjaju po bolnicama ili nekim drzavnim ustanovama ,obichno su od 100m i 300kg prashine iimaju po 3,5 lista ako ih spremachica ne dohvati  ...i uvek me elestica podsecao na takve... al'ovaj mali debeli mi nekako prirastao za srce i ostao ..nisam ga nikom poklonila ( ili kako obichno kazem "udala", obichno sve to zavrshi kod moje mame )al'ovaj mi nekako od starta dragisha i ostao... ne shisham ga ali je bio pravi grmic kad sam ga kupila i odluchila sam ga i formirati kao grm...


-------------
Monk...

prijateljstvo nije velika stvar...vec milion malih stvari


Objavio: tibor
Datum objave: 07 Studeni 2007 u 09:44
Monk,evo
Common name: "Burgundy Rubber Plant"
Latin name:
Ficus elastica decora 'Burgundy'


-------------


Objavio: Monk
Datum objave: 07 Studeni 2007 u 10:00
shta bih bez tebe....Wink

-------------
Monk...

prijateljstvo nije velika stvar...vec milion malih stvari


Objavio: tibor
Datum objave: 07 Studeni 2007 u 10:02
smile79

-------------


Objavio: lika1
Datum objave: 06 Kolovoz 2008 u 11:32
Imam i ja jedan takav fikus već dvije godine i narastao je u pravo drvo no međutim sada su počeli otpadati listovi i pojavile su se smeđe pjege po listovima.Zaljevam ga kao i do sada,presađen je u novu teglu i uvijek stoji na istom mjestu,ali nešto ne valja a ja ne znam kako mu pomoći,molim vas pomozite!!!!


Objavio: bija
Datum objave: 14 Listopad 2008 u 02:38
Ovo je moj fikus kupljen prije dvije sedmice on je presirok slikan je sa druge strane  koja je malo siromasnija nada se uspjehu sa njim.Smile


Objavio: bija
Datum objave: 14 Listopad 2008 u 02:38


Objavio: Marinela
Datum objave: 24 Travanj 2009 u 00:59
Super su svi imam i ja kao bija.
Zato i hocu da pitam ko zna izgleda da imam problem sa njim a dobro mu islo do sad i ja sam ga prskala redovno i brisala mu listove jednom nedeljno i dobro mu isla a sad su mu donji listovi pozutele ima vec 3 takva a i gorniji su mu se nekako spustili prema dole nikad mu se tako nesto nije desilo. Ja mislim da odkad sam mu menjala zemlju previse sam ga zalivala mozda neznam ni ja vise pa ako neko zna nek mi kaze sta je u pitanjusmile143


Objavio: hamara
Datum objave: 26 Travanj 2009 u 23:04
nekad poodavno mi je susjeda donijela 5 cm biljcice s dva listeka. palo pred nju s necijeg balkona. ja posadila... e cim naucim stavljat slikice stavim! Thumbs%20Up


Objavio: hamara
Datum objave: 28 Travanj 2009 u 18:59


Objavio: hamara
Datum objave: 28 Travanj 2009 u 19:01


Objavio: Marinela
Datum objave: 28 Travanj 2009 u 19:07
smile227


Objavio: hamara
Datum objave: 29 Travanj 2009 u 16:40
treci se uvrijedio - pa ispravljam gresku smile96


Objavio: Jaglac
Datum objave: 04 Svibanj 2009 u 14:39
Samo da nesto priupitam...Imam malen fikus,sa jednobojnim listovima...Prosle godine sam ga posadila,ali slabo raste,skroz slabo...Od prosle godine porasla je samo jedna liska..Sta trebam uraditi da bi bolje rastao,jer vec mi je dosadilo gledati u ove tri liskice??


Objavio: inaja
Datum objave: 04 Svibanj 2009 u 15:02
moj je šarenih listova crveno zeleni dobila ga zaosmi martbrzo mi je pustio nova dva lista i sad stoji ništa se novo ne događa šta da radim da malo rast ubrzam


Objavio: alisa
Datum objave: 04 Svibanj 2009 u 15:51
Jaglac,čudi me da ti sporo raste fikus elastika,jer oni su baš lagani za uzgoj i brzo rastu.Provjeri mu zemlju,možda mu je mala saksija,možda fali zemlje,il sunca i svijetlosti.Ja svoje preko zime držim u kući pored jako sunčani prozora,a ljeti idu na balkon,na kojem ima sunca do podne.Povremeno im dam prihranu za necvjetajuće biljke,i rastu kao ludi

Inaja,tvoj filus je šarenolisni i inače sve šarenolisne biljke su osjetljivije od zeleni,i sporije rastu...Polako krenut će on,treba mu vremena i da se adaptira na novi dom.Isto ti preporučujem kao i jaglacu,i vidjet češ napredak.Ako ga nisi presadila kad si ga dobila,odma to učini....Ja svaku biljku koju kupim il dobijem nastojim odma da presadim iz te "cvjećarske" zemlje...


Objavio: Jaglac
Datum objave: 04 Svibanj 2009 u 16:04
Ja sam ga jednom presadila od prosle godine,jer se bojim da ce uvenuti ako ga budem stalno cackala...I mene isto cudi,jer vidim kod vas jako dobro napreduju,a ja sam bas brozna prema cvijecu...
Probacu ga presaditi kako si rekla,pa cu javiti ako bude napretka Hvala ti puno


Objavio: alisa
Datum objave: 04 Svibanj 2009 u 16:09
Ako mu saklsija nije puno mala,i ako žile imaju mjesta i ne treba da ga čačkaš..Ali baš me čudi da tako sporo napreduje,ja imam dva i što ih manje pazim oni bolji.Jasminaaaa ima jedan ogromni,koji izbaci u proljeće napolje u zimu ga ubaci u neki zapećak a on sve bolji...


Objavio: Jaglac
Datum objave: 04 Svibanj 2009 u 16:24
Pa da,to je uvijek tako,sto se manje pazi ono je naprednije


Objavio: biki
Datum objave: 21 Listopad 2009 u 13:20
cao svima!mene zanima da li je normalno da fikus sarenolisni odbacuje donje listove.kupila sam ga prije mjesec dana i nisam ga presadila.stoji na istocnoj stani ispod prozora.Unhappy


Objavio: Satori
Datum objave: 09 Prosinac 2009 u 11:23
Imam fikus elasticu, šarenolisni (kao i pokretačica topica Wink - tako izgleda), no zanima me, ne bih da ide jako u visinu (kupila sam ga visokog, cc 1m), i to za sada jako lijepo izgleda, ali me zanima, kad je najbolje da mu skratim vrh i kako se ožiljuje, jer bih da su u teglici dva, pa neka rastu... ja bih ga prepolovila u visini.

Koja su iskustva, kako ga je najbolje odrezati, dal' netom povrh lista... kako se ožiljuje i kad ga je najbolje kratiti i množiti??

Inače, sad su elastice (i šarene i zelene) na akciji u Bauhausu, pa koga zanima... Wink Smile


Objavio: alisa
Datum objave: 09 Prosinac 2009 u 13:04
Satori fikus možes pelcati u bilo koja doba.Bar sam ja tako radila,ali ipak najbolje za to su jesen i proljeće.Ja sam svoj šarenolisni odrezala u proljeće i stavila u teglu s vodomi lijepo je pustio žilice pa sam ga prebacila u saksiju.Stari fikus koji je uvijek bio kilav i nikakav,super je krenuo.Ima nove izdanke sa strane..Inače trebaš da znaš da su ovi sa šarenim listovima osjetljiviji nego oni sa zelenim,pa zato ne rizikuj i sačekaj proljeće...Moj savjet...


Objavio: Satori
Datum objave: 09 Prosinac 2009 u 14:31
Aha, znam da su osjetljivji... Smile

Hvala na savjetu, znači ožiljavam u vodi... ok. Wink  Ma da, budem u proljeće, već sad polako jesen prolazi, a još malo i zima je, pa bolje proljeće... sigurnije... Smile
Thnx. Star


Objavio: nichll =)
Datum objave: 10 Prosinac 2009 u 14:56
evo moj fikus...sama sam ga upelcala od male grančice....


Objavio: nuna
Datum objave: 13 Prosinac 2009 u 21:22
Moj ljeta provodi nna terasi dok je zimi u dnevnoj sobi.Listovi koji su se razvili dok je bio vani su znatno veći od listova razvijenih unutra.



Objavio: bubi12
Datum objave: 04 Siječanj 2010 u 22:34
kako se zove, ako znaš naravno, ona biljka do fikusa na prvoj stranici prva slika. Dobila sam je ali ništa neznam o njoj.


Objavio: mimar
Datum objave: 05 Siječanj 2010 u 09:18
Bubi, na prvoj stranici uz fikus stoji Scindapsuss.

-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: ivna
Datum objave: 18 Veljača 2010 u 21:20
Imam pitanje!
Nedavno sam dobila pelcer ficusa (otkinutu granu), stavila ga u vodu ali listovi su mu počeli žutjeti i otpadati a oko onog dijela u vodi se počela stvarati sluz. Mijenjala sam vodu ali nakon par dana ista stvar. E onda sam ga ja stavila u zemlju jer ni ovo očito nije imalo smisla Confused. Zna li netko može li on pustiti korijenje u zemlji ili mi je pokušaj propao u startu?


Objavio: alenasms
Datum objave: 19 Veljača 2010 u 08:37
Da Ivna, ispravno si uradila kada si ga premjestila u zemlju,bez obzira što u vodi nije pustio korjenje gotovo 100% su šanse da će se primiti u zemlji,vlastito iskustvo pokušala sam zakorjeniti pelcer i nakon izvjesnog vremena u vodi je sagnjio, a moja je sestra grančicu odmah posadila u saksiju i nakon jedne godine sada ima tri pelcera koji napreduju odlično.Nemoj previše zalijevati.


Objavio: ivna
Datum objave: 19 Veljača 2010 u 09:38
Držim sama sebi a i mom ficusu fige da uspije. Hvala alenasms na odgovoru .


Objavio: beba
Datum objave: 05 Srpanj 2010 u 19:55
i ja imam nekih probleema sa mojim fikusima ...oba sam dobila za 8. mart i evo i nakom 4 mjeseca apsolutno nikakvog napretka na njima...presadila sam u novu zemlju malo vece saksije od starih i redovno ih brisem i ne zalijevam ih previse nego kad je suha zemlja ali NISTAAAAAA...pomoc prijateljaaaa?


Objavio: beba
Datum objave: 05 Srpanj 2010 u 19:57
zaboravih pitati da li mozda da im odrezem vrhove...hoce li izbiti  sa starne novi pelceri...gore sam procitala da treba cekat proljece za one sarenolisne ...moji su zeleni...


Objavio: beba
Datum objave: 25 Srpanj 2010 u 19:51
pozdrav...niko mi nije dao odgovor pa sam isla dalje za savijet i usput malo sabrala znanje o fikusu...
stavite ga pored prozora gdje ima dovoljno svjetla ali ne i prejakog sunca...zimi s edrzi u prohladnoj prostoriji izmedju8-10 stepeni i zimi ga takodje orosavajte da ne bi gubio listove...inace ne trpi veliku vlagu ali ni neredovno zalijevanje...ljeti ga tusuirajte i brisite listove...
ako su gornji listovi manji od donjih znaci da cvijet gladuje pa mu promijenite zemljui prihranite tecnim gnojivom...
razmnozava se reznicamaa na taj nacin i ogranicavate rast maticnog drveta...reznice stavite u vodu sa kockom secera i nakon 6 sedmica ce tek pustiti korijen pa imajte strpljenja...
ako mladoj biljci otpadaju listovi znaci da je previse zalijevate a ako jos imaju i smedje fleke znaci da je prehladno...
drzite ga u sobi jer smanjuje stetno djelovanje dima od cigareta i mirisa laka...
eto ja malo zaokruzila sve na jednom mjestu da novi ne lutaju kao sto sam i ja lutala...hvala


Objavio: beba
Datum objave: 25 Srpanj 2010 u 22:57
http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/sobno_cvijece/fikus/13823.aspx">


Objavio: beba
Datum objave: 25 Srpanj 2010 u 22:59
evo ovo je moj mali...tek sad nakon 4 mj.posto sam ga dobila izgleda da ce pustiti novu lisku...imam jos jedan mali ali nije za pokazat przilo ga sunce pa ga drzim podalje od ociju javnosti...moji mi se smiju...sta cu kad nisam znala kako oko njih raditi...


Objavio: Lovro
Datum objave: 07 Listopad 2010 u 22:20
 
Bog, društvo!
Ja sam nova. Listam sve stranice i naravno, divim se!
Htjela bi s vama podijeliti sliku jedne uličice, odnosno fikusa u jednoj uličici na Korčuli! Pravi pravcati div!


Objavio: panda
Datum objave: 08 Listopad 2010 u 12:05
wow prekrasan je....:D


Objavio: Lovro
Datum objave: 10 Listopad 2010 u 21:51
Mislim da sam negde pročitala da neko pita kak ga razgranati?
Ja sam na svoja dva (zeleni i šareni) namjerno vtrgla list, dva, i na tom mjestu je nastala nova grančica!


-------------
Varaždin, stari moj grad!


Objavio: inaja
Datum objave: 25 Listopad 2010 u 15:30
e moje drago ruštvo ja am imala ovaj šarenih listova ali sasvim sporo rastao i česrto mu opadali listovi,a onda najednom samo oborio sve listove što sam ga više pazila on propadao i na kraju izvadim ga iz zemlje a ono stablo do korijena struhlo mekano iz njega voda izlazi,očigledno previše zalijevano ,gornji dio stabla još čvrsti sa svim preostalim listovima stavila sam u vodu u nadi da će pustiti žile kao pelcer pa da probam da oživi jesam li pogriješila i ima li načina da ga spasem bar ovaj zdravi dio


Objavio: inaja
Datum objave: 26 Listopad 2010 u 11:44
ima li koga ko bi meni odgovorio


Objavio: kana
Datum objave: 26 Listopad 2010 u 12:19

Dobar dan,  ja sam nova u vasem drustvu cvijeca.  Imam filkus vec dosta godina evo vec je drugi put narastao do plafona u dnevnom boravku. Proslu godinu sam ga osisala odnosno skratila grane, koje sam naravno probala zakorijeniti isto kao sto sam ga i ja dobila. Zakorijenjenu grancicu od susjede . Nisam uspijela sa niti jednom grancicom. Osisala sam .donje listove i posadila u vaze sa zemljom. Stavila u hlad  redovoto zaljevala, orosavala listove i nista.Jako me interesira dali ce vama inaja uspijeti sa zakorijenjivanjem u vodi .



Objavio: kana
Datum objave: 26 Listopad 2010 u 12:27
Danas mi se bas pise, vidjela sam na TV taj  filus  na Korcuili ali je bio visok  toliko da pokrije  prvi prozor bas je super, ja svoj fikus uopce ne prihranjujem jer me strah njegovog ludog rasta samo ga zaljevam a ljeti mi je naterasi  i to mu je super pozicija. Imala sam i sarenolisni fikus koji mi je bio ziv mozda mjesec dana i svi su mu  listovi otpali.  


Objavio: Pinus
Datum objave: 26 Listopad 2010 u 19:18
Inaja odreži vrh grana u visini od cca 15-20 cm. Pusti na vrhu tri četiri lista i popikaj u zemlju za cviječe. Zemlju održavaj vlažnom ali ne mokrom. Drži na svijetlom mjestu ali na na suncu. Do proljeća ćeš imati šumu Fikus Benjamina.

Fikus elasticu nisam razmnožavao.


Objavio: Pinus
Datum objave: 26 Listopad 2010 u 19:34
inaja i kana pročitajte što je http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=546 - Monk napisala o razmnožavanju fikusa.


Objavio: inaja
Datum objave: 27 Listopad 2010 u 14:30
e hvala u svakom slučaju ali ja imam fikus elastica sa šarenim listovima


Objavio: beba
Datum objave: 26 Prosinac 2010 u 23:22
pozdrav svima...nedavno sam dobila na poklon fikus sarenolisni kome su u rekordnom roku od 24 sata pocela da se suse 3 lista odjednom...sta je problem...mislila sam da nije kakva buba pa sam ga naspricala i zemlju odmah promijenila i slabije zaljevam ali i na cetvrtom se pojavila smedja fleka sa strane lista kao kod ostalih...znaci svi se suse sa strana...pomoc...


Objavio: crvenkapa
Datum objave: 29 Prosinac 2010 u 20:02
ovako, imam problem....
imam ogroman ficus, skoro 2,5 m. medjutim, ima samo 1 stabljiku i jednu bocnu granu. htjela bih da ga skratim da bude bujniji. kako da to ucinim? i sta da uradim sa odsjecenim dijelom?
pomagajte!


Objavio: ivančica flower
Datum objave: 24 Siječanj 2011 u 16:50
smile84 http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/sobno_cvijece/fikus/20335.aspx">
 
 
 
 
 
 
 
Evo slike mog fikusa!
To je moj prvi cvijet,dobiven od mame na dar kad sam se udala prije 4 godine. Tako je nastala moja velika ljubav prema cvijeću.
Ništa posebno ga ne održavam,kroz balkonsko staklo dopire svjetlost,hranim ga plantellom,iako ne baš redovno.
Meni isto s vremena na vrijeme požuti i otpadne neki od donjih listova,mislim da to nije nešto strašno.


Objavio: smrcko
Datum objave: 26 Siječanj 2011 u 21:28
Ovaj je poklonjenSmile




-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: Tanja 20
Datum objave: 21 Travanj 2011 u 13:27
I ja sam dobila ficusića. Predivni su. Jedva sam nagovorila susjedu da mi otkine od svog inače ogromnog ficusa. Samo da mi se prime.
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/sobno_cvijece/ficus/24204.aspx">

-------------
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"


Objavio: kamenjar
Datum objave: 11 Svibanj 2011 u 21:35
moj fikus je zdravog izgleda ,al pošto nemam svjetlosti ne raste mi..sad sam ga iznijela van ,nadam se da mu neće smetat malo sunca jer ne stignem ga premještat u hlad svako malo


Objavio: rakitic
Datum objave: 12 Svibanj 2011 u 21:22
kako razmnožiti ficusa preko lista ili mora biti mladi izdanak,molim pomoć


Objavio: Tanja 20
Datum objave: 16 Svibanj 2011 u 11:06
Preko lista ne vjerujem, ali probaj ovako kao ja-izdanak koji ti naraste na matičnoj biljci, otkini ga i zapikni u zremlju

-------------
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"


Objavio: Lavandablue
Datum objave: 02 Lipanj 2011 u 14:46
Originalno poslano od člana Tanja 20 Tanja 20 napisao:

Preko lista ne vjerujem, ali probaj ovako kao ja-izdanak koji ti naraste na matičnoj biljci, otkini ga i zapikni u zremlju
 
 
a šta je izdanak?
da li je to ono gore (onaj vrh) što treba da se pretvori u list?
 
kako se postiže da se fikus razgrana? šta mu treba raditi?


Objavio: Brbe
Datum objave: 03 Lipanj 2011 u 12:10
Izdanak je nova mladica.... dali iz zemlje ili koja izraste sa strane na matičnoj biljci.....
Onaj vrh koji se pretvori u list njega nikako otrgnuti i očekivati da od njega nastane nova biljka jer je jednostavno pre maleni....
Ako se namjerava kratiti vrh onda se ordeže nekih 20-ak centimetara sa barem 3-4 lista i to zabode u vlažnu zemlju... i ako mu paše napravit će korijenčiće....
Fikus, ako je ljen za bacanje bočnih izdanaka onda se odreže vrh... nakon nekog vremena biljka će sama bacati izboje po sebi....
Ako se misli drastično kratiti fikus i pokušat napraviti pomladak... više uspijeha za napraviti korijenčiće ima onaj zeleni, neodrvenjeni dio stabiljke...Wink


Objavio: ficus10
Datum objave: 16 Rujan 2011 u 17:02
dobio sam ficus elasticu. moze li mi neko napisati sve o njemu (rast, zalijevanje, prihranjivanje)

hvala!!


Objavio: Lovro
Datum objave: 16 Rujan 2011 u 21:03
Prije svega, dobro došla i osjećaj se ugodno u našem društvu! Pročitaj prethodne stranice, nadam se da ćeš naći to što tražiš!





-------------
Varaždin, stari moj grad!


Objavio: ficus10
Datum objave: 22 Rujan 2011 u 11:25
danas kupio fikus u lidlu. 80cm velik, ali problem je što mu je posuda pre mala korijenje mu izlazi van kroz otvore i gore. smijem li ga sada presadivati

uskoro cu stavit slike
listovi su prekrasni i veliki :DDD


Objavio: Lantana
Datum objave: 12 Studeni 2011 u 18:21
U Tučepima ispred hotela Afrodita raste fikus koji je visok oko 7 metara, ja sam ga slikala iz sobe na trećem katu. Žao mi je što nisam slikala cvijet i sjemenke koje su crvene boje.








-------------
život je more


Objavio: medy
Datum objave: 26 Prosinac 2011 u 22:08
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/sobno_cvijece/ficus_elastica/35570.aspx">


Objavio: medy
Datum objave: 26 Prosinac 2011 u 22:13
da li je kod mene sitnolisna vrsta fikusa ovaj izdanak na vrhu je izbio prije 2 sedmice


Objavio: irenaidani
Datum objave: 20 Siječanj 2012 u 00:44
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/sobno_cvijece/ficus/36098.aspx">


Objavio: medy
Datum objave: 21 Siječanj 2012 u 09:11
prelijep je jeste li ga šišali pa je ovako formirao grm i ja bih voljela da moj bude ovakav ali se plašim da će se osušiti ako mu odsiječem vrh ,kada god to uradim sa bilo kojim cvijetom osuši mi se


Objavio: irenaidani
Datum objave: 21 Siječanj 2012 u 22:15
Book!moj ima 4 grane pa tako bujno izgleda...nisam ga nikad sisala...mislim da bi ga trebala rasadit...mozda netko zna????


Objavio: bebolina
Datum objave: 22 Siječanj 2012 u 23:42
Originalno poslano od člana Lantana Lantana napisao:

U Tučepima ispred hotela Afrodita raste fikus koji je visok oko 7 metara, ja sam ga slikala iz sobe na trećem katu. Žao mi je što nisam slikala cvijet i sjemenke koje su crvene boje.






@Lantana, nije to fikus, to je Magnolija grandiflora. Cvate ljeti ogromnim bijelim cvjetovima, opojnog mirisa, dok na jesen ima sjeme žarko crvene boje!

-------------
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić


Objavio: vila2
Datum objave: 08 Prosinac 2012 u 15:03
 Pozdrav fikusoljubci!
Jako lijepi i zdravi fikusi su na vašim slikama, dok je moj u tako očajnom stanju da će slikanje pričekati neke bolje dane...
Našla sam ga u hodniku izbačenog i polumrtvog, pošto ga moja sestra više ne želi, presadila u veću teglu, dobro istuširala i stavila u stan...
Kad sam saznala da je to fikus još od moje pokojne bake, još sam ga više zavoljela... Nadam se samo da će se uspjeti oporaviti od ovog nemara...
Beba, hvala na korisnim savjetima!!!



Objavio: danaa
Datum objave: 08 Veljača 2013 u 12:44
pozdrav svim korisnicima ovog foruma..verovatno se ne bi prijavila da mi se nije desio problem s mojim drgim fikusom.kod mene je 10 godina,u pitanju fikus elastica.naglo su mu počeli opadati svi listovi,ostalo samo na vrhovima ogranaka po nekoliko listova.neznam kako da ga spasem, htela bi da od svih ogranaka napravim pelcere..al neznam kako??? vlage je imao dovoljno,i svetlosti,živi na prozoru moje dnevne sobe na zapadnoj strani.to se desilo od kad se preselio iz kuninje u dnevnu,otprilike pre pola godine,pa me zanima da li je preseljenje razlog i zašto se još uvek ne oporavlja.dal da ga vratim u kuhinju??? il da ga iskomadam u pelcere????? ili.....???? emotivno sam vezana za njega..
možda sve odgovore mogu pročitat ovde al stvarno nemam vremena.unapred vam mnogo hvala svima.. u nadi da ću dobiti adekvatan savet.pozdrav


Objavio: Lily89
Datum objave: 21 Siječanj 2014 u 14:25
ozdrav svima Tongue ja sam nova ovdje pa da počnem sa svojim fikusom...naime ljeti je vani i pun je listova, stalno mu novi izbijaju, a sad po zimi žao mi ga je gledati kako se muči u zatvorenom prostoru, stalno mu listovi žute, bojim se šta će biti do ljeta ako ovako nastavi Unhappy 

http://s161.photobucket.com/user/iwa89/media/Fotografija0576_zps23ae4eb8.jpg. -

http://s161.photobucket.com/user/iwa89/media/Fotografija0580_zps5cfc8bae.jpg. -


Objavio: medy
Datum objave: 20 Veljača 2014 u 18:54
evo i kod mene je isti slučaj,ako ne i gori kod mene su počeli opadati i novi listovi koji su maltene tek izlisalismile226


Objavio: medy
Datum objave: 20 Veljača 2014 u 19:31
smile101


Objavio: kacunak
Datum objave: 20 Veljača 2014 u 19:48
smile156Medy, draga, ja bi ti rado pomogla ali ne znam nista o fikusima niti ih nesto posebno volim. Evo, javice se valjda neko da ti da savjet... Mozda si puno zalivala pa lisce zuti? Da nije poceo korijen trunuti?


Objavio: administrator
Datum objave: 20 Veljača 2014 u 20:34
Originalno poslano od člana Lily89 Lily89 napisao:

ozdrav svima Tongue ja sam nova ovdje pa da počnem sa svojim fikusom...naime ljeti je vani i pun je listova, stalno mu novi izbijaju, a sad po zimi žao mi ga je gledati kako se muči u zatvorenom prostoru, stalno mu listovi žute, bojim se šta će biti do ljeta ako ovako nastavi Unhappy 

http://s161.photobucket.com/user/iwa89/media/Fotografija0576_zps23ae4eb8.jpg. -

http://s161.photobucket.com/user/iwa89/media/Fotografija0580_zps5cfc8bae.jpg. -
nešto mu ne odgovara od uvijeta.
no kad dođe van i ljeto već se on oporavi.
Mozes ga malo i prihraniti da malo nadođe.


-------------
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=8422&title=najljepi-vrtovi-u-2018" rel="nofollow - >>>PRIJAVI SE<<< Najljepši vrtovi 2018 >>>POGLEDAJ DRUGE VRTOVE<<<


Objavio: administrator
Datum objave: 20 Veljača 2014 u 20:35
Originalno poslano od člana medy medy napisao:

evo i kod mene je isti slučaj,ako ne i gori kod mene su počeli opadati i novi listovi koji su maltene tek izlisalismile226
Kakva je stvar sa zalijevanjem??? previše-premalo vode.
Možda se dogodi šok od toplo-hladnog zraka.
Presuhog zraka u kući ili možda nedostatak sunca.


-------------
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=8422&title=najljepi-vrtovi-u-2018" rel="nofollow - >>>PRIJAVI SE<<< Najljepši vrtovi 2018 >>>POGLEDAJ DRUGE VRTOVE<<<


Objavio: medy
Datum objave: 20 Veljača 2014 u 21:12
smješten je pored prozora,temperatura je uvijek ista,ljeti bude vani,jedino možda zaljevanje ne bi me iznenadilo da pliva u vodiLOL sutra ću provjeriti hvala na odgovoru



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk