Ispiši stranicu | Zatvori prozor

moji hobiji

Web: Cvijet.info
Kategorija: Hobistika - Forum za hobi
Ime foruma: Razni hobi
Opis foruma: Svi ostale zanimacije u slobodno vrijeme
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=2786
Datum ispisa: 20 Travanj 2024 u 15:39
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: moji hobiji
Objavio: Duda-Lave
Tema: moji hobiji
Datum objave: 14 Veljača 2009 u 11:45

Moji hobiji su ustvari davna želja za upis u Savskoj c.  srednju primjenjenu...ali kao što je tada bivalo tata me je frkno u veterinu(od 4 kćeri jedna je "morala" njegovom stazom i šumom..nema veze što mi se gadi šta sam radila  mojih prvih 12 g radnog staža)..no ipak eto želja mi se ostvaruje polako ali sigurno radim ono što želim..ne kažem baš da bih uspijela da sam usmjerena od početka ali bih barem ja bila zadovoljna.Tatin odgovor je bio..umjetnici  i muzičari su cijeli život gladni i to je bilo to..odoh na veterinu..bljak.

  



Odgovori:
Objavio: Duda-Lave
Datum objave: 14 Veljača 2009 u 12:04
 ovo je korijen juke ispran od mora ništa nisam dirala na njemu samo sam dodala osušene peraje ribe kokot


Objavio: Duda-Lave
Datum objave: 14 Veljača 2009 u 12:42
našla sam u mreži malu grdobinicu ispijenu(oni koji se bave ribarenjem znaju o čem pričam)pa joj ostala samo koža ja je prelakirala i uokvirila


Objavio: Duda-Lave
Datum objave: 14 Veljača 2009 u 12:46
keramički tanjur-raku


Objavio: Duda-Lave
Datum objave: 14 Veljača 2009 u 12:49
keramička jaja-raku


Objavio: Duda-Lave
Datum objave: 14 Veljača 2009 u 12:52
keramičke zdjelica i vazica-raku


Objavio: Duda-Lave
Datum objave: 14 Veljača 2009 u 12:55
keramički šipak-raku


Objavio: iris
Datum objave: 14 Veljača 2009 u 13:04
jako lijepo...i tanjurić...i vazica.....a naročito šipak....baš je predivan
Clap
 
 


-------------


Objavio: Lantana
Datum objave: 14 Veljača 2009 u 21:40
Jako lijepi radovi, vidi se da ti imaš malo umjetničke žice, to se vidjelo već po vrtu, ali sada nakon ovih radova... jako mi se sviđa. 

-------------
život je more


Objavio: OTOK
Datum objave: 14 Veljača 2009 u 21:47
Unikatno, posebno, krasno


Objavio: Duda-Lave
Datum objave: 14 Veljača 2009 u 22:37
hvala cure ,raku kad se radi uvijek oš neš ispadne unikatno
Imam ja puno stvarčica al nestignem sve to prebaciti ..ima vremena


Objavio: iris
Datum objave: 14 Veljača 2009 u 22:53
strpljivo ćemo čekati Smile

-------------


Objavio: hoya
Datum objave: 15 Veljača 2009 u 09:58
Ja sam baš nestrpljiva jer mi se jako sviđaju tvoji zadnji radovi.
Daj da vidimo !!!!!


-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: shasha
Datum objave: 15 Veljača 2009 u 10:07
Duda,bi li ti nama ukratko objasnila taj"raku".Kasnije ću uslikati jednu svoju posudu da mi veliš jel to isto tako rađeno.
Čula jesam za raku no  to je sve,poima nemam kako se to radi.
Radovi su ti fenomenalni,naravno no ova zdjelica na predzadnjoj slici jesmile227smile93


Objavio: Duda-Lave
Datum objave: 15 Veljača 2009 u 19:28
shasha..ja sam samo amater u keramici nažalost fali mi temeljno znanje o pripremanju boja,ja sam ju nažalost kupovala gotove..ali postupak je ovaj i vrlo je interesantno i za onog ko radi i za gledatelja :
1.iz friške šamotne gline izmodeliraš predmet
2.osuši se i po potrebi ošmirgla,pobriše vlažnom spužvicom
3.stavi se peći (u peć za keramiku na 980c)
4.oslikavaš bojama
5.posebna peć za raku grije se brenerom(otvorenim plamenom)kad peć dostigne željenu temp.(imamo poseban pokazivač s kojim kontroliramo temp.),jedna osoba diže gornji poklopac s peći ,a druga sa dugim kliještima stavllja oprezno predmete u užarenu peć,poklopi se peć
6.nakon što se vidi da su boje užarene,ponovno se vade i brzo bacaju u piljevinu s kojom se zatrpavaju da se ujedno uguši plamen,boje koje su bile otopljene one se sada hlade
7.nakon 15 min se vade oprezno kliještima van i poako se stavljaju u vodu kako bi se ohladilo i glazura fiksirala,tu dolazi i do pucnja nekih glazura u krakle efekt što je posebno isto zgodno
8.na kraju fino oribate predmet sa četkicom i sapunom
-inače svi akteri bi morali imati duge azbestne rukavice kako se ne bi oprljili jer su u igri visoke temp.--ujedno svi poslije fino mirišimo na sušeno meso
-eto to je u kragtko raku opisan od jednog laika


Objavio: shasha
Datum objave: 16 Veljača 2009 u 09:19
To vi imate neku radionicu,vjerujem da je problem sve to,peć i ostalo,kupiti samo za sebe,za povremeni hoby.
U svakom slučaju,zanimljiv postupak i prekrasni radovi.
Reci mi jel ovo tom tehnikom rađeno?To sam dobila pa nisam imala koga pitati, no tako nekako mi izgleda.
 


Objavio: Duda-Lave
Datum objave: 16 Veljača 2009 u 11:24

mislim po slici da je raku...nemam radionu makar sam je prije 10 god htjela imati i pošto ja spadam u klasu optimist , počela sam raditi i započela dobro..ali se pojavila tzv."prijateljica" koja me je jako zeznula..ništa izgubila sam novce u uloženo(hrpa plačenih naručenih kalupa,hrpa već pečenih stvari koje su bile sa znakovima dotičnih firmi pa se nemogu preinačiti..)ja sam na kraju to sve strgala i još neke netaktične situacije od mentorice i tako polako u kratkom vremenu  mi se sve zamijerilo i na taj način prestala sa keramikom raditi.Čekam  sad da mi malkice moja Lave poraste da mogu ponovno raditi..kažu da vrijeme u većini slučajeva sve liječi..Smile..u svakom slučaju raku nemožeš sam finiširati

 



Objavio: shasha
Datum objave: 17 Veljača 2009 u 08:16
Iskreno se nadam da ćeš u skoroj budućnosti početi opet raditi rakusmile78


Objavio: korijenko
Datum objave: 17 Veljača 2009 u 08:40
Jako volim raku, kupovala sam razne predmete, vaze, satove, pepeljare, lampe ... za sebe i za razne poklone od jedne gospođe iz Rijeke koja se time bavi, fantastično radi i izlaže radove.
Dosta komplicirana tehnika ali i svaki najmanji predmet pravo je umjetničko unikatno djelo. Kao poklon ne možete falit za bilo koju priliku.
Duda-lave radovi su ti predivni Clap posebno šipak, samo ti nastavi..... 


-------------
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)


Objavio: monna-1
Datum objave: 18 Veljača 2009 u 21:40
Duda, prekrasni radovi!Clap

-------------
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
http://cvjetnavila.blogspot.com/ - cvjetnavila.blogspot


Objavio: iris
Datum objave: 18 Veljača 2009 u 21:43
nema Dude a mi čekamo Smile

-------------


Objavio: griva1978
Datum objave: 18 Veljača 2009 u 21:54
duda krasno ti ide i nemoj odustati!! :)))


Objavio: Duda-Lave
Datum objave: 18 Travanj 2009 u 09:25
eto stavila sam i ploču,dobro se je pokrila siva ploča od elektre ..hehe..baš me je bila nervirala


Objavio: OTOK
Datum objave: 18 Travanj 2009 u 10:20
Super ideja


Objavio: inaja
Datum objave: 18 Travanj 2009 u 10:49


Objavio: Duda-Lave
Datum objave: 18 Travanj 2009 u 12:39
hvala vam..malo sam kombinirala drvo i keramiku..Smile


Objavio: Duda-Lave
Datum objave: 26 Travanj 2009 u 16:04
da ne mislite kako se Lave i ja na plaži Slanica samo sunčamo.. skupljamo raznobojne sitne kamenčiće i školjkice i kući ih ljepim na male pločice i stavim na magnet..dam ih kao poklončić na odlasku mojim gostima 


Objavio: iris
Datum objave: 26 Travanj 2009 u 17:31
super je ploča...a i ideja sa kamenčićima i školjkicama Smile

-------------


Objavio: Duda-Lave
Datum objave: 26 Travanj 2009 u 20:56
napravim im i mirisne vrećice lavande i smilja..to im se svidi..neznam kako drugi ali meni se to čini ok..barem me se sjete u zimskim mjesecima pa ih podsjeti za rezervaciju apartmana za ljeto Wink 


Objavio: Duda-Lave
Datum objave: 30 Svibanj 2009 u 14:12
eto kako ispadne stol u vrtu kad škicate rad keramičara i imate višak pločica..uredno sam svom MM dokazala da za to netreba fakultet Big%20smile samo vremena i volje..stavila sam i plava stakalca da razbijem monotoniju..u svakom slučaju je bolje za održavat nego betonski..Big%20smile


Objavio: tajčica
Datum objave: 01 Lipanj 2009 u 12:54
da li sam dobro shvatila da si ti doma negdje na murteru?
 
 
 


Objavio: Duda-Lave
Datum objave: 01 Lipanj 2009 u 13:20
jesam draga,na južnoj strani Murtera između uvale Slanica i čigrađe,to ti je apartmanska ulica,prvo se ona popunjava gostima a onda ostale ,do mora imam 2 min odnosno ipred nosa mi je Smile što neki moji gosti koriste kao razbuđivanje(plivanje u moru a ne tuširanje)


Objavio: tajčica
Datum objave: 02 Lipanj 2009 u 08:19
sad mi je stvarno žao što to nisma prije znala. prošle godine sam bila na Murteru a i ove godine idem na isto mjesto neka ulica iznad konzuma (taj dio negdje).
 
Nadam se da ćemo se vidjeti kada dođem?
 
 
 


Objavio: Duda-Lave
Datum objave: 02 Lipanj 2009 u 08:55
ooo supperr.pošaljem ti pp


Objavio: Primavera
Datum objave: 08 Lipanj 2009 u 14:28
Draga Duda-Lave, od jučer sam i službeno članica ovog foruma pa mogu i komentirati, iako sam tvoju prekrasnu keramiku škicala i ranije kao gost. Što se tiče školovanja, tko ima artističku crtu, ispoljava ju gdje stigne, pa čak i na sasvim ordinarnim mjestima. A ti ju sigurno imaš, keramika ti je predivna i želim ti da nastaviš s njom ako imaš uvjeta, jer šteta je da takav talent propada.
 
smile93smile93smile93smile93 Naprosto sam oduševljena tvojim raku pisanicama, vazicama, a šipak je prefenomenalan. Jednako kao i vrlo originalno rješenje za vrtni stol. Clap Clap Clap Clap Clap Clap Clap


-------------
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com - http://www.primaveraidea.com


Objavio: rose
Datum objave: 08 Lipanj 2009 u 14:44
ploča,kamenčići i školjkice,stol,sve je super!smile141

-------------
http://tininkreativnikutak.blogspot.com/ - Moj Blog



Objavio: Duda-Lave
Datum objave: 08 Lipanj 2009 u 15:48
Originalno poslano od člana Primavera Primavera napisao:

Draga Duda-Lave, od jučer sam i službeno članica ovog foruma pa mogu i komentirati, iako sam tvoju prekrasnu keramiku škicala i ranije kao gost. Što se tiče školovanja, tko ima artističku crtu, ispoljava ju gdje stigne, pa čak i na sasvim ordinarnim mjestima. A ti ju sigurno imaš, keramika ti je predivna i želim ti da nastaviš s njom ako imaš uvjeta, jer šteta je da takav talent propada.
 
smile93smile93smile93smile93 Naprosto sam oduševljena tvojim raku pisanicama, vazicama, a šipak je prefenomenalan. Jednako kao i vrlo originalno rješenje za vrtni stol. Clap Clap Clap Clap Clap Clap Clap
dobrodošla drago proljeće Big%20smile  ..  hvala ti što si tako krasno opisala moje radove iako se takozvane stručne osobe ne bi složile sa tobom što me je ko mladu osobu malo izdepremiralo  i niz nesretnih okolnosti pa je keramički izražaj izosto ..ništa mi nije draže nego kad mi se rad sviđai nekom drugom osim meni..u svakom slučaju imam u planu radit
raku i dalje u svom stilu samo da neđem ekipu za to LOL..


Objavio: Duda-Lave
Datum objave: 08 Lipanj 2009 u 15:48
Originalno poslano od člana rose rose napisao:

ploča,kamenčići i školjkice,stol,sve je super!smile141
hvala ružiceEmbarrassed


Objavio: maslacak7
Datum objave: 18 Lipanj 2009 u 16:25
fantasticni radovi!!! 


Objavio: maslina55
Datum objave: 18 Lipanj 2009 u 19:28
Prekrasna keramika,šipak,tanjur i stol,prelijepo!
 
Oprosti zbog istog avatara,nisam znala da je tvoj,promjenit ću al još nisam skužila kako!


Objavio: Duda-Lave
Datum objave: 18 Lipanj 2009 u 23:24
hvala cure..a kaj se tiče avatara ne beri brigu već mi je prošli neko uzo isti pa to nije primjetio,nema veze samo me malo stepeš tu i tam mislim pa kad sam tu nešto već napisala LOL


Objavio: Izzy
Datum objave: 25 Lipanj 2009 u 19:57
Stol mi je super, pravi morski! Ja već odavno potiho patim za mozaikom... Tata mi je klesar pa sam ga prije nekoliko godina pokušala nagovoriti da u slobodno vrijeme od ostataka mramora i granita pokuša složiti kakav stol u toj tehnici, ali se nije dao... Kaže da mu je to "pipkavo", a ja u ZGu jednostavno to ne mogu raditi u stanu tako da ću zasad malo škicati tvoje radove, pitati te za koji savjet i valjda jedno ljeto okušati se i u tome! A tebi svaka čast! smile55

-------------
Extraordinary in the mundane.
http://www.izzycreations.blogspot.com - Moj blog



Objavio: Duda-Lave
Datum objave: 25 Lipanj 2009 u 21:09
pa hvala ti draga moja na hvalospjevima..samo da znaš ja čitam tvoj lijepi komentar ne bendajući da je to moja tema i ja zaintrigirana stolom odem na temu da ga vidim..smile42..i onda iznenađenje..pa ja sam stvarno idiot..mislim dasam ove dane malo preumorna od čišćenja dr.... 


Objavio: anđelka
Datum objave: 01 Srpanj 2009 u 12:16
 
Prekrasni radovi!


-------------
ANĐELKA


Objavio: nirvana
Datum objave: 06 Srpanj 2010 u 23:06
Duda evo a ti pohvalim sve radove a posebno šipak,stol a odševila me juka i grdobina,super!!!


Objavio: maredelmare
Datum objave: 07 Srpanj 2010 u 23:41
Meni se posebno sviđa onaj raku tanjur i ostali radovi u toj tehnici

-------------
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.



Objavio: blue sky
Datum objave: 27 Lipanj 2011 u 20:31
i ja sam željela na primjenjenu ali tata ...a sada je ipak kiparstvo moj poziv zato samo naprijed


Objavio: tanja-66
Datum objave: 28 Srpanj 2011 u 20:32
stol je prva liga!!!



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk