Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Trajnice za glinenu zemlju

Web: Cvijet.info
Kategorija: Cvijeće - Forum o cvijeću
Ime foruma: Trajnice
Opis foruma: Sve o trajnicama u vrtu
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=7404
Datum ispisa: 03 Kolovoz 2024 u 09:36
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Trajnice za glinenu zemlju
Objavio: anabistrica
Tema: Trajnice za glinenu zemlju
Datum objave: 15 Siječanj 2013 u 22:20
Zemlja u mom vrtu je teška glinena, a položaj sunčani. Nije da nemam cvijeća, nije da tlo ne popravljam, ali molim znalce da daju svoje viđenje, komentare, prijedloge, savjete ... za koje vjerujem da će i drugima koristiti.
 
Do sada sam u cvjetnoj gredici tlo rahlila vapnom, pepelom (uz biljke koje to vole) i pijeskom. Za cvijeće ne koristim organsko gnojivo nego mineralno jer sam primjetila da onda ima manje voluharica.


-------------
Lepe ti je Zagorje zelene



Odgovori:
Objavio: dado_84
Datum objave: 16 Siječanj 2013 u 11:14
Achillea millefolium i bzdroj njezinih kultivara
Achillea filipendulina
Achillea ageratifolia
razne vrste timjana (Thymus)
ukrasna vodopija - Cichorium intybus Electric blue
Euphorbia myrsinites, nicaensis, wulfenii, characis
gotovo sve vrste seduma
Stachys cretica, germanica, recta
razni Teucriumi
Lavanda, zalfija, atriplex
Cerastium tomentosum

neke koje su mi pale napamet




-------------
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!


Objavio: anabistrica
Datum objave: 17 Siječanj 2013 u 23:50
Hvala Dado, idem Googlati da vidim neke od njih, a neke i imam.
Nadam se da će se javiti sa svojim komentarima, sugestijama ... i Baka Bea i Viridarivm.


-------------
Lepe ti je Zagorje zelene


Objavio: alisa
Datum objave: 18 Siječanj 2013 u 12:19
Kao što sam već napisala na onoj drugoj temi,kod mene je zemlja  glinena  pa i gora od toga.Na nekim djelovima je šuta,sa svim i svačim.Muku mučim dugo godina da je oplemenim što više.Bar u cvjetne gredice sam dodavala humusa,šumske zemlje,pjeska i naravno sav otpad organski iz kuhinje.Znači,sve što ostane od svježeg voća i povrća,sem citrusa i talog od kafe,ljuske od jaja,karotne one od jaja i  nebojene kartone..Nemam kompostar ali to ukopam u zemlju pa se raspada u zemlji.Uspješno mi opstaje puno trajnica.Imam echinaceae,rudbeckie,margarite,monarde razne,stolisnici,makovi,ljiljani,tulipani,zumbuli,narcisi ,ruže,penstemoni,drveni i zeljasti bozuri i još dosta toga ne mogu se ni sjetiti šta još uspješno raste u mojoj fušerajskoj zemlji.Glina je toliko tvrda da se od nje može oblikovati predmet po želji :D  Ipak,puno toga opstaje..


-------------
Jupiiiiiiiiiii


Objavio: khan
Datum objave: 04 Veljača 2013 u 13:57
već samom sadnjom trajnica obogatit ćeš sastav tla, s obziromd a one izvlače minerale iz dubine u plodni sloj, vežu ugljik u svoju biomasu, te ga, otpalim lišćem i stabljikama vraćaju u tlo.
za poboljšanje tla posadi gavez (Symphytum), plućnjak (Pulmonaria officinalis), djeteline i druge mahunarke, npr Lupinu koje će vezati dušik. Sadnjom trajnica se može postići puno a uz znatno manje rada nego s jednogodišnjim biljkama.

-------------
Ako ne možeš biti visok dva metra, budi pametan dva metra.

-Miles Vorkosigan


Objavio: ajama
Datum objave: 12 Veljača 2013 u 16:37
kod mene u vrtu gdje sadim povrće je također glinena zemlja.već par godina bacam bio otpad i sve to ufrezam svako proljeće,ali sada su se toliko namnožile voluharice da neznam šta da radim .poslije snijega sam bila u vrtu i to su rupe jedna do druge.nije mi jasno šta da tu sadim.

-------------
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-


Objavio: dado_84
Datum objave: 12 Veljača 2013 u 19:10
Nemoj nista saditi barem godinu dana (ako je moguce) - voluharice nece naci nis za jesti pa ce otici dalje.

-------------
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!


Objavio: ajama
Datum objave: 12 Veljača 2013 u 19:47
žao mi je ostaviti prazno jer imam stvarno malo zemlje.možda postoji nešto što im ne paše.

-------------
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-


Objavio: Carol
Datum objave: 13 Veljača 2013 u 19:21
Ajama, eto to i je razlog sto sve manje koristim kompost, a sve vise umjetno gnojivo, samo da ne hranim voluharice. Mojim trajnicama pase i umjetnjak.
Voluharice "hranim" mamcima iz poljoapoteke, stavljam u aktivne rupe.


-------------
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..


Objavio: ajama
Datum objave: 13 Veljača 2013 u 19:30
ja sam jesenas napravila ogradicu za kompost.tamo ću ga držati duže vrijeme ,,pa kad potpuno postane zemljano tad valjda neće ići.nekad je moja pok.svekrva tako stavljala travu i otpatke na jednu hrpu iza šupe.to je ona zvala đubre.bilo je to tu godinama.to smo mi raširili po vtru.bila je to krasna crna zemlja i nije u njoj ništa bilo osim pokoja glista

-------------
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-


Objavio: kamenika
Datum objave: 20 Veljača 2013 u 11:16
i kod mene je tlo glinasto i loše ali ja sadim sve do čega dođem.Prije nego posadim biljku stavim malo bolje zemlje i drobljeni kamen na to mjesto i zasada sve bilje opstane.S voluharicama se uopće ne borim,kako dođu tako i odu i nemam puno problema s njima možda i zato što ih moja maca često lovi pa je možda maca u vrtu rješenje za voluharice Smile


Objavio: anabistrica
Datum objave: 20 Veljača 2013 u 23:47
Došetala mi mačkica negdje pred Božić pa sam je ostavila. Nadam se da će biti neke koristi od nje kad okopni.

-------------
Lepe ti je Zagorje zelene


Objavio: ajama
Datum objave: 08 Prosinac 2013 u 21:43
evo vraćam se na ovu temu nakon nekoliko mjeseci.vjerovali ili ne '' riješila'' sam se voluharica.pošto smo uvijek imali lovačke pse koji su u jako lošim odnosima s macama odustali smo od mačaka.sad nemamo pse,ali ni mačke,ali kroz dvorište i vrt stalno prolaze koječije mačke i pohvatale su sve voluharice.baš sam danas bila u vrtu i niti jedna rupa,a nisam ih ni primijetila tokom godine.
dakle može kompost u vrt,ali uz dobre mace


-------------
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-


Objavio: administrator
Datum objave: 08 Prosinac 2013 u 22:50

Čudno riješavanje problema... izgleda da su psi bili krvi za voluharice ;o))

Šalu na stranu, glavno da je problem riješen i da nema nikakvih više problema i da spremni čekamo proljeće


-------------
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=8422&title=najljepi-vrtovi-u-2018" rel="nofollow - >>>PRIJAVI SE<<< Najljepši vrtovi 2018 >>>POGLEDAJ DRUGE VRTOVE<<<


Objavio: ajama
Datum objave: 08 Prosinac 2013 u 22:52
admine možeš li zamisliti što lovački pas napravi maci kad ju dograbi...brrr...

-------------
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-


Objavio: anabistrica
Datum objave: 30 Prosinac 2013 u 23:26
Moram pohvaliti moju mačku koja sad ima godinu dana. Dok sam obavljala jesensko čišćenje povrtnjaka, na nekoh dva metra od mene uhvatila je voluharicu. Radi mala sve u šesnajst ali voluharica ima previše pa će trebati puno vremena da ih sve istrijebi. Ne vidim rupe po cvjetnoj gredici ali u povrtnjaku ih još uvijek ima.

-------------
Lepe ti je Zagorje zelene


Objavio: gute Fee
Datum objave: 02 Siječanj 2014 u 22:47
Draga Ana ti barem vidis kaj se dogadja dok ja samo gruntam !
Znas kak se veli : kad macke nema misevi imaju Party !      



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk